Zavrieť

Porady

zavaranie - recepty

Ahojte kuchtici, mate nejake OVERENE, ZARUCENE, VYSKUSANE recepty na zavaranie? Ak ano, prosim sup sem s nimi. Veeelka vdaka.
Usporiadat
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

súhlas...a my ešte aj krúžok citronu pridávame
0 0
anilah anilah

anilah je offline (nepripojený) anilah

Tekvicový kompót.
Koľko octu ide na 5l vody?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
anilah Pozri príspevok
Tekvicový kompót.
Koľko octu ide na 5l vody?
Približne 1,5 litra, môže byť 1,6 litra. Vždy 1 diel octu a 3 diely vody. Ale zase to nemusí byť také presné
2 0
anilah anilah

anilah je offline (nepripojený) anilah

Veeelka vdaka!
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Llívia Pozri príspevok
Jablká sa môžu aj nastrúhať na jablkovom strúhadle na "slížiky" (na to je veľmi dobrý mamin "storočný" ručný mlynček na prísavku ), ale robili sme aj plátky. Strúhané jablká robíme bez šupky. Ak sú veľmi šťavnaté, tak z nich ešte povytláčame šťavu a tú si potom mama zavarí zvlášť.
(Strúhané jablká "slížiky" zavarené v malých pohároch (cca 250 - 260 ml od tatarky Perkins - dobrý tvar pohára) sú dobré aj ako desiata alebo maškrta - ja si do nich ešte nasypem trochu mletých orechov.)

Edit: POZOR! Orechy nesterilizujeme s jablkami, ale si ich dávam do pohára až po otvorení. Keby sa pridali hneď, neviem, čo by to urobilo, či by to nezačalo možno aj plesnivieť.
A ešte upozornenie - ak nekupujte vždy nové víčka, treba tie staré najskôr ovoniať, či nepáchnu - raz sa nám tak podarilo (bez ovoniavania) dať na strúhané jablká víčka z kyslej kapusty. Jablká z nich nabrali takú pachuť, že boli nejedlé.
Ja len k tým zapáchajúcim viečkam: zapáchajúce plastové nádoby a aj viečka vložím do mrazničky aspoň na 1 hodinu a zápach sa stratí
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ďakujem za radu.
Ja som ich skúšala vyvariť. (Ale nepamätám si, či to pomohlo.)
Asi najistejšie je na "háklivé" kompóty dať vždy nové viečka, tie sú bez pachu.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Včera sme robili paprikovú nátierku:
3 kg červenej papriky - mäsitej (kápia), 2 kg cibule, 1/2 litra oleja, 3 Dcl octu, 20 Dg cukru, 1 nakladač, 1 malá vegeta, 2 Dcl horčice, podľa chuti štipľavá paprika - feferónky, baraní roh a pod. Papriku a cibuľu očistíme a zomelieme na mäsovom mlynčeku (kuchynský robot ETA), všetko dáme do väčšieho kastróla a spolu povaríme cca 1/2 hodinu. Naložíme do pohárov a sterilizujeme, aby chytili viečka. Ja dávam ešte do časti pohárov celú feferónku naviac, aby bola nátierka pikantnejšia. Dobrú chuť (nám chutí už roky)
1 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Poznám tento recept,je naozaj skvelý.
0 0
veruska veruska

veruska je offline (nepripojený) veruska

alabut Pozri príspevok
Zavarany mangold, chut o tyzden.

ako sa vydaril nakladaný mangold? a aký recept používaš?
0 0
wesna wesna

wesna je offline (nepripojený) wesna

Chcem sa podeliť o recept na skvelú detskú výživu!!!!
NA jednu dávku ide 3kg jabĺk, 30 dkg cukru, 3 vanilky, 30 ml vody- jabĺka očistíme, nakrájame na menšie kúsky a rozvaríme s cukrom, vanilkami a vodou a môže sa pridať aj sirup-voda prevarená s klinčekami a škoricou. Nehcáme túto masu vychladnúť a zmixujeme. Je skvelá!!!
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

3 vanilky - tým myslíš vanilkový cukor?

Ak robíte presnidávku z nešúpaných jabĺk, tak je dobré (kvôli šupkám) prepasírovať ju cez jemné sitko.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Sylvinka08 Pozri príspevok
toho roku máme dosť jabĺk, máte nejaké nápady čo s nimi, hlavne niečo vhodné pre deti.
http://www.porada.sk/t13050-detska-vyziva.html
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

wesna Pozri príspevok
Chcem sa podeliť o recept na skvelú detskú výživu!!!!
NA jednu dávku ide 3kg jabĺk, 30 dkg cukru, 3 vanilky, 30 ml vody- jabĺka očistíme, nakrájame na menšie kúsky a rozvaríme s cukrom, vanilkami a vodou a môže sa pridať aj sirup-voda prevarená s klinčekami a škoricou. Nehcáme túto masu vychladnúť a zmixujeme. Je skvelá!!!
Nezabudnúť sterilizovať aspoň 10 minút, ja ale vodu nedávam.
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Nikde som nenašla recept na zaváranú tekvicu, ale nie na sladko, proste ako polotovar.
Mám malú mrazničku, a tak som skúsila. Postup je nenáročný, výsledok by mal byť zaručený
Tekvicu ošúpeme a postúhame na väčšom strúhadle. Zalejeme studenou vodou až po okraj misy, aby bola tekvica ponorená.
Takto ju necháme 2 hodinky, medzitým si pripravíme poháre, ktoré vyložíme na dne kôprom.
Odstátu tekvicu berieme najlepšie do hrste, vytlačíme vodu a dávame do pohárov, netlačíme ju ako napríklad čalamádu, dávame voľne, pár razy pohárom potrasieme, aby sa tekvica dobre rozložila. Na jeden pohár pridáme 1 KL octu a dolejeme vodou, asi 1 cm pod okraj.
Zaviečkujeme a dáme sterilizovať, na miernom ohni, 60 minút.
Takže dnes som robila, z jednej a pol veľkej tekvice mi vyšli 4 veľké 7 dcl poháre a jeden malý 3 dcl.
5 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Vyzerá to dobre,určite to vyskúšam.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež som kedysi zavárala tekvicu, ale nie strúhanú. Ako nálev som dávala deko a trochu octu. Používala som ju na polievku alebo prívarok. Dnes už dávam iba do mrazničky.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Etela Pozri príspevok
Z ˇMaďarska som si doniesla recept, ktorý je veľmi osvedčený a nenáročný na prácu.
Na jednu dávku treba:
4 litre vody
1 liter 10 % octu, alebo 1,2 litra 8 % octu
20 dg soli
50 dg cukru
toto prevariť a nechať vychladiť.
Potom pridať po pol lyžičke : čierne korenie, rasca, koriander, horčičné semienko, pár guličiek nového korenia a bobkový list. Podľa chuti sa môže pridať aj kôpor.
No a týmto nálevom zalievame rôznu zeleninu - uhorky, karfiol, baranie rohy, jablčkovú papriku, malé cibulky, papriku plnenú kapustou, mrkvičky, proste hocijakú zeleninu, aj napr. malé dyňky, alebo cukety,patizóny, ktoré už nedorastú - , ktorú nahádžeme umytú dú súdka, zaťažíme, aby zelenina bola v náleve a je to.
Podľa toho, aký máme súdok, tak robíme množstvo nálevu, ale pomer je takýto.
Je to super a nie je s tým veľa roboty.
Robila som tuto zeleninku minuly rok podla navodu. Bola vyborna, celu zimu nam nahradzala klasicky sterilizovanu zeleninu. Jednu vec by som sa vsak chcela opytat. Baranie rohy a gulate feferonky zmakli a neboli chutne, tie sme teda nezjedli. Co mohlo sposobit ich zmaknutie? Kde som urobila chybu?
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Prosim, viete mi niekto poradit? Chcela by som to robit tento tyzden a chcem sa vyvarovat chyb.
0 0
aninocka aninocka

aninocka je offline (nepripojený) aninocka

Tu su nejake video recepty:
http://www.akosatorobi.sk/videa/zavaranie
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

wegamizi Pozri príspevok
Robila som tuto zeleninku minuly rok podla navodu. Bola vyborna, celu zimu nam nahradzala klasicky sterilizovanu zeleninu. Jednu vec by som sa vsak chcela opytat. Baranie rohy a gulate feferonky zmakli a neboli chutne, tie sme teda nezjedli. Co mohlo sposobit ich zmaknutie? Kde som urobila chybu?
Hoci mi nikto neodpovedal, nasla som vysvetlenie, resp. radu, tak ju zverejnujem.
Pri tomto sposobe nakladania zeleniny do sudka sa nesmie pouzit ziadna zelenina cervenej farby. Nie je pisane preco, ale je to tak.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať