Zavrieť

Porady

Nedoplatok na zdravotnom poistení a premlčacia doba

Prosím o urýslenú odpoveď na nasledovnú moju otázku:

Ak má človek - SZČO nedoplatok na zdrav.poistení za rok 1997, musí všetko dorovnať? Neplatí náhodou nejaká premlčacia doba napr. že po 5-tich rokoch povinnosť zaplatiť poistné zaniká?
Ďakujem za skorú odpoveď
Jana
Usporiadat
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Chobot Pozri príspevok
Nie, neide.
Z akeho dovodu?


Chobot Pozri príspevok
Ale etika a zákon sú 2 rôzne veci..
To je smutne, kedze zakony sa podla mna zacali tvorit prave preto, aby sa uchranila moralka a etika. Ale to bude asi len moja idealisticka teoria.


Otazka: Z akeho titulu ziadaju potom poistovne uhradu zavazkov po 15 rokoch, kedze boli premlcane? Ci len cakaju, kto sa ohradi premlcanim a kto nie?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Chokma Pozri príspevok
Z akeho dovodu?




To je smutne, kedze zakony sa podla mna zacali tvorit prave preto, aby sa uchranila moralka a etika. Ale to bude asi len moja idealisticka teoria.


Otazka: Z akeho titulu ziadaju potom poistovne uhradu zavazkov po 15 rokoch, kedze boli premlcane? Ci len cakaju, kto sa ohradi premlcanim a kto nie?
Ak je splnená oznamovacia povinnosť, nedoplatky na poistnom - ak sa poisťovne neozvali skôr, sú premlčané.

V mnohých prípadoch, práve oznamovacia povinnosť nebola splnená, alebo splnenie už poistenec po tolkých rokoch nedokáže preukázať.
0 0
jamborova jamborova

jamborova je offline (nepripojený) jamborova

Dobrý den,ja sa na vás tiež obraciam so žiadostou o pomoc.V januári 2011 moj manžel menil trvalý pobyt. V mieste predošlého pobytu bol v VZP aby mu skontrolovali či má všetky platby uhradené od začiatku svojej podnikatelskej činnosti.Vyskočil im tam nedoplatok ale šetrením zistili,že niektoré platby boli zle nahraté a skutočný stav je preplatok 40 Eur.Ciže voči ZP nemá žiaden dlh.Tolko na to myslel a nakoniec na to zabudol a to vypýtať si o tom aj potvrdenie.Dnes mu prišiel list zo VZP kde má nový pobyt že má dlh 80 Eur za rok 1989.Ako sa bránit v takomto prípade?Zákon predsa ukladá povinnost archivácie 10 rokov.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jamborova Pozri príspevok
Dobrý den,ja sa na vás tiež obraciam so žiadostou o pomoc.V januári 2011 moj manžel menil trvalý pobyt. V mieste predošlého pobytu bol v VZP aby mu skontrolovali či má všetky platby uhradené od začiatku svojej podnikatelskej činnosti.Vyskočil im tam nedoplatok ale šetrením zistili,že niektoré platby boli zle nahraté a skutočný stav je preplatok 40 Eur.Ciže voči ZP nemá žiaden dlh.Tolko na to myslel a nakoniec na to zabudol a to vypýtať si o tom aj potvrdenie.Dnes mu prišiel list zo VZP kde má nový pobyt že má dlh 80 Eur za rok 1989.Ako sa bránit v takomto prípade?Zákon predsa ukladá povinnost archivácie 10 rokov.
Za rok 1989? Veď vtedy VsZP ešte ani nebola!!!
0 0
jamborova jamborova

jamborova je offline (nepripojený) jamborova

Chobot ,ospravedlňujem sa.Podaril sa mi preklep.Správny rok je 1999.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať