Zavrieť

Porady

Nádor na mozgu

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu.
Včera môjmu oteckovi zistili, že má nádor na mozgu.
Asi tak pred necelým mesiacom začal zle vidieť, začala mu trpnuť ruka aj noha.
Bol na CT vyšetrení a včera na magnetickej rezonancii.
Zajtra máme ísť na nejaké vyšetrenie do Košíc.
Nádor sa dá určiť či je zhubný alebo nezhubný až po operácii alebo je to vydieť už na vyššie uvedených vyšetreniach?
Usporiadat
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Niekedy to vie lekár posúdiť, mojej sestre po magnetickej rezonancii lekár povedal, že sa nemusí báť že to nie je zhubné,lebo nádor je ohraničený viac k tomu neviem povedať, len ešte to že lekár sa nemýlil.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Vjerka Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu.
Včera môjmu oteckovi zistili, že má nádor na mozgu.
Asi tak pred necelým mesiacom začal zle vidieť, začala mu trpnuť ruka aj noha.
Bol na CT vyšetrení a včera na magnetickej rezonancii.
Zajtra máme ísť na nejaké vyšetrenie do Košíc.
Nádor sa dá určiť či je zhubný alebo nezhubný až po operácii alebo je to vydieť už na vyššie uvedených vyšetreniach?

To zistia až histológiou (odobratie tkaniva). Ak je nezhubný je šanca,že ked ho daju preč neobjavi sa ale ak by bol zhubny...Nechcem byť zla ale potom by mohli byť aj horšie komplikácie metastázy....atd... Z CT a MR vyšetrení zistia len veľkosť nádoru,kde sa nachádza a či sa bude dať vybrať. Držím palce nech mu to dobre dopadne
0 0
Domáca Domáca

Domáca je offline (nepripojený) Domáca

Vieš Vjerka, nádej zomiera posledná. Ak sa ukáže, že je to zlé, treba urobiť všetko pre to, aby si otcovi pomohla. Už som tu písala, že som vyskúšala alternatívnu liečbu pri svojom nepríjemnom ochorení a skutočne som dnes bez problémov. Ak budeš potrebovať radu, ozvi sa.
0 0
Vjerka Vjerka

Vjerka je offline (nepripojený) Vjerka

vcera sme boli na vysetreni v Kosiciach a zistili mu ze je velky a ze je hlboko a je neoperovatelny a tiez ze by zrejme neprezil biopsiu (odobratie tkaniva)
vyzera to tak ze je asi zhubny
tak teraz neviem ci mu pomoze chemo alebo radioterapia a kolko mu ostava zivota
ci to vobec vydrzi
je hrozne tazke stale mu hovorit ze bude dobre ze pojde domov zoberie lieky a dostane sa z toho
stale myslim nato ako sa citi a je to priserny pocit
nechcem o neho prist, este je skoro, ten hore si ho este uzije tak nech nam ho necha este zopar rokov tu medzi nami
0 0
maik maik

maik je offline (nepripojený) maik

Vjerka, neviem, či si čítala, poslal som Ti správu. Prosim Ťa zavolaj Mudr.Kampe, po.-pi.od 15,00-20,00hod. na tel.0908 992 162, Tvojmu otcovi da sa pomôcť, potom napíš. Pôsobi v Košiciach. Nádej zomiera posledná. Držím palce.
0 0
Vjerka Vjerka

Vjerka je offline (nepripojený) Vjerka

nemozem este pisat sukromnu postu lebo tu musim mat urcity pocet prispevkov
volala som mu a odporucil mi aloe vera
ale osobne si myslim ze nejake bylinky mu nepomozu v jeho zlom stave
mozem mu to kupit to je najmenej ale velku sancu tomu nedavam
aloe je celkovo na precistenie a protizapalove
a keby aloe vyliecila z rakoviny tak by ju uzivali vsetci a boli by zdravi bez toho zeby museli postupovat chemo liecby
no neviem
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Vjerka Pozri príspevok
nemozem este pisat sukromnu postu lebo tu musim mat urcity pocet prispevkov
volala som mu a odporucil mi aloe vera
ale osobne si myslim ze nejake bylinky mu nepomozu v jeho zlom stave
mozem mu to kupit to je najmenej ale velku sancu tomu nedavam
aloe je celkovo na precistenie a protizapalove
a keby aloe vyliecila z rakoviny tak by ju uzivali vsetci a boli by zdravi bez toho zeby museli postupovat chemo liecby
no neviem
Veľmi ma zasiahlo tvoje zúfalstvo a beznádej, ktoré kričia z tvojich písmeniek. Je mi úprimne ľúto Vjerka, v akom stave je tvoj otec. V takom stave mu bylinky môžu pomôcť iba za určitých okolností. Musel by mať tie správne, v správnom pomere, užívať na mieru (podľa odporúčaní odborníka). To ale nie je všetko, musel by zmeniť životosprávu a zmeniť aj svoje myslenie, svoj pohľad na život a na svet. Neviem, koľko má rokov, neuviedla si. Ale aj tak si myslím, že nikdy nie je neskoro na takéto veci.
Chemoterapia je pre pacienta ten najpohodlnejší postup, ale nie vždy vedie k vyzdraveniu (a ked tak, nie na dlho). Omnoho zložitejšie a prácnejšie je pracovať intenzívne na sebe sám, naštartovať svoje telo správnym smerom a spustiť tak samoliečiace pochody vedúce k uzdraveniu. Skús si na nete vygoogliť o rakovine, raz som tam čítala článok o jednom dôchodcovi, ktorému bolo lekármi predpovedané len málo do konca života a ten pán sa z toho dostal a neskôr o tom napísal aj knihu. Držal totálny protirakovinový očistný pôst, myslím že užíval aj nejaké bylinky, ale najmä zmenil svoje myslenie. Čítala som to a obdivovala jeho húževnatosť. Správne pochopil chorobu ako posolstvo, upozornenie, že niečo v jeho živote robí nesprávne, musel sa komplexne od základu zmeniť.
Ak to kdesi doma nájdem (mám to uložené vo Worde), ti to pošlem. Dúfam, že ti to niečo pomôže.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Vjerka, viem pochopiť, mne umrela mama keď mne bolo 25 rokov a ona mala iba 52/ Nádor na prsníku - neoperovateľný-rozšírený s metastázami./A teraz som v podobnej situácii ja a 28.7. ma čaká operácia..........

Chcem Ti len toľko povedať, že skutočne nádej zomiera posledná a ak Tvojmu otcovi by mohla pomôcť chemoteria alebo rádioterapia mohla pomôcť treba to skúsiť / nádor môže sa zataviť a aj iné všetko možné-žibotospráva, alternatívna liečba....no proste všetko.

Držím palce!
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Vjerka,
moja mamka robí na neurológii, kde sú takého prípady každodennou realitou.
Keď mi rozpráva tie smutné životné príbehy, neraz si obe poplačeme. Je mi veľmi túto ocka aj celej rodinky. Musíte byť však všetci veľmi silný, aby ste silu dali aj oteckovi. Verím, že vôlou a pozitívnym myslením sa môže všetko na dobré obrátiť. Aspoň takýmto spôsobom Ti chcem vyjadriť podporu a povzbudenie. DRŽÍM PALCE !!!!
0 0
Vjerka Vjerka

Vjerka je offline (nepripojený) Vjerka

dakujem Vam vsetkym velmi pekne za povzbudive slova
motylik7 : dakujem, mozes mi to poslat na mail, verim ze tam nieco najdem, co nam pomoze
plavčík: tak to je mi luto, a aky mas ten nador? idu ti ho vybrat? dufam ze to nie je preto, lebo je to dedicne
diabol4: tvoja mamka je lekarka alebo sestricka? len tak zo zvedavosti sa pytam

inac mamka mi teraz povedala ze mu daju radioterapiu
neviem aky je medzi tym rozdiel a co je v podstate horsie: chemo alebo radio?
nemate s tym niekto skusenosti?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Táto a podobné témy sa veľmi ťažko čítajú . Želám zdravia kopec, ľudom na celom svete , len aby nás takáto choroba obchádzala , Vám a Vášmu oteckovi želám veľa pozitívneho myslenia a veľa síl .

Viem všetko chápať , rovnako ako Vášho otca , tento zdravotný problém zasiahol moju zlatú švagrinú .
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Vjerka Pozri príspevok
dakujem Vam vsetkym velmi pekne za povzbudive slova
motylik7 : dakujem, mozes mi to poslat na mail, verim ze tam nieco najdem, co nam pomoze
plavčík: tak to je mi luto, a aky mas ten nador? idu ti ho vybrat? dufam ze to nie je preto, lebo je to dedicne
diabol4: tvoja mamka je lekarka alebo sestricka? len tak zo zvedavosti sa pytam

inac mamka mi teraz povedala ze mu daju radioterapiu
neviem aky je medzi tym rozdiel a co je v podstate horsie: chemo alebo radio?
nemate s tym niekto skusenosti?
SPravidla pri týchto ochoreniach začínajú s rádioterapiou. Po rádioterapii pacient subjektívne necítí potiaže. TO je v podstate ožarovanie miesta nádoru RTG lúčmi. Časté rádioterapeutické ošetrenia môžu byť pre telo škodlivé, ale v porovnaní s chorobou je to relatívne.

Vo väčšine prípadov rast nádoru rádioterapiou nespomalia, preto sa začne s chemoterapiou. Sú ľahšie formy a ťažšie formy.Pri chemoterapii sa pacientovi podá cez infúzny roztok do tela chemická zlúčenina, ktorá urýchli životný cyklus rýchlo deliacich sa buniek. Tieto bunky sú nielen rakovinové bunky, ale aj korienky vlasov. Preto ako nežiadúci účinok chomoterapie je vypadávanie vlasov, lebo účinná látka v podstate "zabíja" nielen rakovinové bunky, ale aj vlasové korienky. Pri chemoterapii sú subjektívne potiaže oveľa väčšie, než pri rádioterapii - nevoľnosť, vracanie, malátnosť, ospalosť, bolesti hlavy, kĺbov...

Po ľahšej chemoterapii sa stav stabilizuje do 1-2 dní, pri ťažšej (agresívnejšie) to trvá aj niekoľko dní. Pred každou chemotarapiou sa pacient podrobuje vyšetreniu srdca prípadne iných orgánov, či sú v stave absolvovať chemoterapiu.
Naposledy upravil Chobot : 18.07.08 at 11:22
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Vjerka, mne je tiež toto ľuto a držím tatkovi palce, ale celkovo v posledných rokoch sa dejú čudné veci- aj okolo mňa sú choroby- kolega mi zomrel na rakovinu, a pritom v živote nefajčil, nepil- ešte si zo mňa robil srandu,keď išiel do roboty a ja som vonku fajčil, že si škodím zdraviu- stravoval sa ako malokto - jedaval akesi klíčky s jogurtom a pod.- tak on si určite nezaslúžl dostať tú chorobu. Ďalej - matku s dieťaťom zabije blesk- to nieje moc spravodlivé a najma vačšinou pri dopravných nehodách zomierajú nevinný ľudia, tí čo havárku nesposobili- fakt, je to cele také čudné, tak neviem, sle boh má asi dovolenku, alebo je na očr- ke, keď sa dejú také veci. Neviem, akoby inak mohol dopustiť, že 5- ročný nevinný chlapec , ktorý mal život pred sebou zomrie a vagabund, zločinec sa zotavuje ...
Je mi z toho všetkého smutno...
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
v posledných rokoch sa dejú čudné veci- aj okolo mňa sú choroby- kolega mi zomrel na rakovinu, a pritom v živote nefajčil, nepil- ešte si zo mňa robil srandu,keď išiel do roboty a ja som vonku fajčil, že si škodím zdraviu- stravoval sa ako malokto - jedaval akesi klíčky s jogurtom a pod.- tak on si určite nezaslúžl dostať tú chorobu. Ďalej - matku s dieťaťom zabije blesk- to nieje moc spravodlivé a najma vačšinou pri dopravných nehodách zomierajú nevinný ľudia, tí čo havárku nesposobili- fakt, je to cele také čudné, tak neviem, sle boh má asi dovolenku, alebo je na očr- ke, keď sa dejú také veci. Neviem, akoby inak mohol dopustiť, že 5- ročný nevinný chlapec , ktorý mal život pred sebou zomrie a vagabund, zločinec sa zotavuje ...
Je mi z toho všetkého smutno...
Milý Stanislav, je to smutné, aj ja si občas poplačem, ale zároveň si zakaždým uvedomujem, že vždy je to spôsobené Božím - Vesmírnym poriadkom, Vyššími silami (nazvime si to ako chceme, podstata zostáva) a nič na svete sa nedeje len tak, vždy to má nejakú príčinu, prečo sa to stalo. Je to zložité na vysvetlenie, prípad od prípadu je to z iných príčin.
(Dlho som váhala, či toto napísať, aby som nebola tvrdými materialistami "ubitá" ). Tiež som mala také obdobie hľadania odpovedí na mnoho mojich otázok. Bolo to najmä vtedy, ked môjmu manželovi zlyhali obličky a takmer zomrel (dcérka mala pol roka) a následne chodil na dialýzu (navyše sme ostali bez bytu, bez peňazí, manžel na dialýze a ja sama s dvoma malinkými deťmi). Prekonávali sme vtedy veľmi ťažké obdobie, ale to ma nakoplo k tomu, aby som sa v mojom duchovnom vývine posunula ďalej a pátrala po tom, prečo sa v našom živote dejú také veci a aký majú význam. Viac momentov v mojom živote bolo takých, ktoré ma mali duchovne i duševne posunúť (a aj posunuli), a hoci to bolo zakaždým veľmi ťažké, som každej skúsenosti vďačná, lebo vždy mi to ukázalo život a svet v inej perspektíve. Aj rakovina má byť pre človeka takým stimulom a tiež by som ju chápala nie ako trest, ale ako bod, kde začnem hľadať odpovede na otázky, kto som, na čo som na svete, aký je zmysel byť na tomto svete atď. (karmický zákon - zákon príčiny a následkov).
Tak dúfam, že som ťa aspoň trošku utešila a možno ťa aj trochu nasmerovala, kde hľadať odpovede na svoje otázky.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

motylik7 Pozri príspevok
Milý Stanislav, je to smutné, aj ja si občas poplačem, ale zároveň si zakaždým uvedomujem, že vždy je to spôsobené Božím - Vesmírnym poriadkom, Vyššími silami (nazvime si to ako chceme, podstata zostáva) a nič na svete sa nedeje len tak, vždy to má nejakú príčinu, prečo sa to stalo. Je to zložité na vysvetlenie, prípad od prípadu je to z iných príčin.
(Dlho som váhala, či toto napísať, aby som nebola tvrdými materialistami "ubitá" ). Tiež som mala také obdobie hľadania odpovedí na mnoho mojich otázok. Bolo to najmä vtedy, ked môjmu manželovi zlyhali obličky a takmer zomrel (dcérka mala pol roka) a následne chodil na dialýzu (navyše sme ostali bez bytu, bez peňazí, manžel na dialýze a ja sama s dvoma malinkými deťmi). Prekonávali sme vtedy veľmi ťažké obdobie, ale to ma nakoplo k tomu, aby som sa v mojom duchovnom vývine posunula ďalej a pátrala po tom, prečo sa v našom živote dejú také veci a aký majú význam. Viac momentov v mojom živote bolo takých, ktoré ma mali duchovne i duševne posunúť (a aj posunuli), a hoci to bolo zakaždým veľmi ťažké, som každej skúsenosti vďačná, lebo vždy mi to ukázalo život a svet v inej perspektíve. Aj rakovina má byť pre človeka takým stimulom a tiež by som ju chápala nie ako trest, ale ako bod, kde začnem hľadať odpovede na otázky, kto som, na čo som na svete, aký je zmysel byť na tomto svete atď. (karmický zákon - zákon príčiny a následkov).
Tak dúfam, že som ťa aspoň trošku utešila a možno ťa aj trochu nasmerovala, kde hľadať odpovede na svoje otázky.
Vidíš moja, ja mám zajtra 33 a stále neviem pochopiť nejaké veci, a tie už asi ani nepochopím, keď som ich doteraz nepochopil, tak už je to pasé- možno, že máš pravdu- ja neviem, čo si mám myslieť o tomto všetkom- čo som písal v predošlom príspevku a bohvie ešte ako skončíme my- ale davam ti súhlas- niečo na tej tvojej úvahe može byť...
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Stanko, človek sa učí celý život. Až do smrti . Ešte si mladý, život máš pred sebou (ak ho správne pochopíš).
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

motylik7 Pozri príspevok
Stanko, človek sa učí celý život. Až do smrti . Ešte si mladý, život máš pred sebou (ak ho správne pochopíš).
No uvídime, možno sa ešte naučím- len ja pevne verím, že keď príde niekedy( dúfam, že to bude čo najneskor) " moj čas"- tak nechcel by som zomrieť hladný alebo v nedeľu.Máš inak pekný nick , ahoj motýlik
0 0
Vjerka Vjerka

Vjerka je offline (nepripojený) Vjerka

hmm pekne pises ale nehnevaj sa ale nejak velmi som to asi nepochopila
otec sa dostane z toho ked si bude v duchu klast otazky: kto som? na som som na svete?
je to vsetko na lekaroch a na psychike cloveka ci chce alebo nechce dalej bojovat
som tiez veriaca a myslim si ze taketo veci sa stavaju preto, aby ludom otvorili oci ked robia nieco zle a aby sa na zaklade toho zenili, odpustili si alebo je to jednoducho trest zato ako zili
modit sa modlime cela rodina ale modlime sa cely svoj zivot za nase zdravie a vidis ako to dopadlo
tym nechem povedat ze modlenie je zbytocne, ale je to podla mna nevysvetlitelne
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Vjerka Pozri príspevok
hmm pekne pises ale nehnevaj sa ale nejak velmi som to asi nepochopila
otec sa dostane z toho ked si bude v duchu klast otazky: kto som? na som som na svete?
je to vsetko na lekaroch a na psychike cloveka ci chce alebo nechce dalej bojovat
som tiez veriaca a myslim si ze taketo veci sa stavaju preto, aby ludom otvorili oci ked robia nieco zle a aby sa na zaklade toho zenili, odpustili si alebo je to jednoducho trest zato ako zili
modit sa modlime cela rodina ale modlime sa cely svoj zivot za nase zdravie a vidis ako to dopadlo
tym nechem povedat ze modlenie je zbytocne, ale je to podla mna nevysvetlitelne
Síce nesuhlasim s motýlikom uplne, ale v jednom má velku pravdu- treba veriť- lebo keď niekto prestane veriť je koniec- veriť , že to dobre dopadne treba...
Prajem veľa šťastia
0 0
Vjerka Vjerka

Vjerka je offline (nepripojený) Vjerka

ak mate niekto podobne problemy a chcete mi v niecom poradit tak mi mozte napisat do sukromnej posty
napr. ak mate niekoho vo svojom okoli kto trpel alebo trpi touto chorobou aby ste mi napisali ako to prebiehalo
mozno z tychto skusenosti budem viac mudrejsia
este raz Vam dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať