Zavrieť

Porady

Nádor na mozgu

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu.
Včera môjmu oteckovi zistili, že má nádor na mozgu.
Asi tak pred necelým mesiacom začal zle vidieť, začala mu trpnuť ruka aj noha.
Bol na CT vyšetrení a včera na magnetickej rezonancii.
Zajtra máme ísť na nejaké vyšetrenie do Košíc.
Nádor sa dá určiť či je zhubný alebo nezhubný až po operácii alebo je to vydieť už na vyššie uvedených vyšetreniach?
Usporiadat
Statyc Statyc

Statyc je offline (nepripojený) Statyc

AhojteNo mam 25 rokov a pred rokom 5.12.2012 mi zistily bohuzial zhubny nador na mozgua 12.12.2012 ma operovaly.Pravdaze to zomnou otriaslo ci po fyzickej stranke alebo psychickej ale rozhodol som sa zit a bojovat uz len 50%v yhry je psychika!!!a od tej doby som prekonal 30 ziareni a teraz som na tabletkovej chemoterapii.Ked mozem poradit zopar rad vitamin C pomaha obalovat nador tkanivom aby nesiril bunky do celeho tela odporucam pri chemoliecbe tak isto betakarotén,rakitnik,huba reishy,vitamin B17 je zabijak rakoviny dalej Conopny olej nie nieje to droga!!! olej obsahuje BTC ktory vam v tele zabija rakovinotvorne bunky...Strava:Nekonzumujte velmi vela masa a mliecnych vyrobkoch(napr:jogurty atd...) totiz maso je tazko stravitelne v tenkom creve a bielkoviny potporuju hnilobu v tenkom creve a co sa v tenkom creve deje?tvory sa nam nova krv a nove bunky.Tak aspon trosku som sa chcel podelit s niecim co pomaha a ano nech si hovory kto co chce marihuana lieci rakovinu.
1 0
mariasz mariasz

mariasz je offline (nepripojený) mariasz

Dobrý deň
Chem Vám porozprávať moje súsenosti s týmto ochorením. Mne manžel ako 50 ročný zomrel na nádor na mozgu. Gliblastom 4. Bol to najzhubnejší nádor, hlboko v mozgu s rôznymi výčnelkami. Predtým ako mu ten nádor diagnostikovali ho začala strašne hlava bolieť, bol nepozorný, nemal cit v nohe čo sa prejavovalo s tým že strácal papuče z jednej nohy. Operovali ho. Lekár mi povedal, že všetko nevedeli vybrať, strašne to krvácalo. V tom zúfalstve som hľadala pomoc všade. Žiaľ nič nepomohlo. Lekár mi povedal, že všade inde môže nádor rásť ale v hlave nemá ani ten najmenší priestor na to aby rástol. Ďalej mi povedal, aby som sa nebála mozog je úžasná vec vo vhodnú chvíľu vypne a aby som si preňho vybavila ožiare, ale ten poškodzuje aj zdravé bunky mozgu, ale aby som nesúhlasila s chemo, lebo nemá význam ho trápiť. Môj muž aj pred operáciou aj po vyzeral ako po porážke, nevedel dobre ovládať jednu nohu a ruku. Keď nádor dosiahol centrum tuším spánku, dostal sa do kómy, zvýšila sa mu teplota. Do dvoch dní zomrel. Bola som pri ňom do poslednej chvíle. Aj keby sa Vám takéto najhoršie malo niekedy stať prosím rozprávajte sa sním aj vtedy. Ja som videla na tom monitore keď už ako vo filme vidíte idú len tie vodorovné čiary, naznačujúce, že srdce už nebije, ale keď som ho chytila, či mu rozprávala sa to srdce rozbúchalo tak, že bolo na celú obrazovku. Sestričky už hovorili, že je mŕtvi, že na tele už má mŕtvolné fľaky, aj tak reagoval na to čo sme mu hovorili.
Nechcem Vás strašiť, len pripraviť na to , na čo mňa nikto nepripravil, že človek ešte aj v takom štádiu počuje.
Bola som veľmi smutná, závidela som každému, ktorý s takouto chorobou mohol dlhšie žiť, ale som sa ukludnila, keď som si uvedomila, že ho Pán Boh asi predsa len mal rád, keď nedovolil aby sa dlhšie trápil, ako keď som to potom u mnohých videla.
Dajte mu na vedomie ako ho veľmi máte radi a buďte pri ňom čo najviac. Ak chce občas ho zoberte aj domov, lebo tam mu je najlepšie.
Ten nádor ináč môže byť aj ako metastáza z iného nádoru napr. pľúc.
Dúfam som Vás veľmi nezasmútila.
Držím otcovi aj Vám palce. Veľa trpezlivosti.

mariasz.
1 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Statyc, džím palce ......
0 0
Lifelike Lifelike

Lifelike je offline (nepripojený) Lifelike

Moja svokra má rovnaký nádor, ako písala mariasz. Zajtra idem pre ňu do Blavy, kde bola 2 mesiace na ožarovaní. Bude už bývať u nás. Predtým bývala sama, ale teraz sa bojíme, je slabá. Bolesti zatial nemá, len občas slabý epi zachvat. Je to IV stupen. Netuším ako to bude postupovať, ani čo máme čakať. Je to pre nás veľká neznáma. Večer si nájdem čas a prečítam si celú diskusiu. Hádam sa dozviem viac.
0 0
surfinka surfinka

surfinka je offline (nepripojený) surfinka

ahojte, je to strašné, doteraz som o tom počúvala len v telke, ale tento týždeň nám povedali, že otec má rýchlorastúci nádor v strede mozgu, a všetko je úplne zbytočné a nič mu nepomôže, dokonca ani biopsia, ani žiadne ožarovanie, lebo má aj opuch mozgu. Otec si to vôbec nepripúšťa, postavil sa k tomu, že určite sa mýlia, že ich nebude počúvať....som šťastná, že sa k tomu tak postavil, lebo mi sme zúfali. neviete mi niekto poradiť, nejaké alternatívne liečby, alebo niečo..????????????????
0 0
Mary-Lu Mary-Lu

Mary-Lu je offline (nepripojený) Mary-Lu

Píšem sem vlastnú skúsenosť s touto hnusnou diagnózou,pretože viem ako som ja hľadala pomoc a dobrú radu. Manželovi najskôr určili diagnózu porážka mozgu až po zhoršovaní stavu sa prišlo na nádor. Nádorov je viac druhov a sú rôzneho gradingu. Nie všetky sú beznádejné. Manžel mal anaplastický astrocytom 3 grading. Jemu sa to prejavilo tak,že občas breptol až keď mu ovisol kútik začal sa kolotoč vyšetrení,chýb a liečby. Nechcem brať nikomu nádej ale ani tá alternatíva nie je moc účinná. A verte mi, nikdy som sa úprimnejšie nemodlila a tiež to nepomohlo. Treba sa skôr pripraviť na to čo vás a pacienta čaká. U niekoho to trvá a dva tri roky u manžela 5 mesiacov. Veľmi som prosila o tie dva roky,teraz som šťastná,že to bolo tak krátko.S touto diagnózou sa spájajú mnohé komplikácie,má to svoj postup. U každého trochu iný ,ale v konečnom dôsledku rovnaký.
Najviac z celého hľadania pomoci mi pomohli stránky na českom nete http://www.ordinace.cz/diskuse/2503/?page=24 Kliknite si na začiatok tejto diskusie a prečítajte všetko. Pripraví vás to na to ,čo sa bude diať a čo budete potrebovať pre svojích blízkych. Pri čítaní som sa naplakala a išlo mi puknúť srdce a verila som,že u nás to bude iné. Nebolo.Je tam veľa bolesti ale aj nádeje, Hlavne veľké množstvo liečebných postupov,rád a skúseností. Našťastie som nestihla zažiť všetko. Ešte stále sa neviem spamätať,ale som rada,že manžel má už pokoj.Ak by ste niekto potrebovali radu kontaktujte ma. Viem ako mi bolo keď som hľadala pomoc ja. Veľa šťastia vám všetkým čo sa potýkate s touto diagnózou.
0 0
Mary-Lu Mary-Lu

Mary-Lu je offline (nepripojený) Mary-Lu

Pri nádore na mozgu e spravidla postup rovnaký. Operácia -ožarovanie-chemoterapia Temodalom, Vyperovať sa niekedy podarí všetko niekedy nie, aj po úplnom vybratí nádor rád recidivuje/znova sa urobí/. Po operácii sa nasadia kortikoidy Dexametazón /Fortecortin/ proti opuchu mozgu. Majú dosť vedľajších účinkov napríklad enormne zvýšia cukor v krvi naozaj na veľmi vysoké hodnoty.Ožiarenie je približne 30 slabších dávok, každý deň jedna/víkendy nie/ a väčšinou to pacienti znášajú v pohode.Existuje a stereotaktické ožiarenie to sú vysoké dávky a menejkrát. Protónové ožiarenie funguje len u malých nádorov do 3cm. Po ožiarení tkanivo nekrotizuje a niekedy tiež robí galibu. Chemoterapiu tabletkami Temodal tiež znášajú pacienti celkom dobre.Tabletky sa berú 5 dní a 23 dní pauza. Lekár určí koľko cyklov bude pacient brať. Popri tom sa sledujú výsledky krvi a robia magnetickú rezonanciu.Podľa toho kde nádor rastia sa ukazujú škody ktoré spôsobuje. Môj manžel strácal schopnosť rozprávať,písať a pomaly aj čítať. Nevedel nájsť správne slová. Pretože mu lekári zabudli dať domov po operácii Dexametazón opuch mu znehybnil pravú stranu tela. Škody sa už nedali napraviť.Veľmi mu zabiehalo pri jedení,a zvlášť tekutiny. Jesť mu chutilo a našťastie nemal bolesti,lenže bol stále slabší až nevládny. Najhoršie bolo,že do posledku všetko vnímal.
Niekoho bolí hlava,máva epileptické záchvaty,zmenu osobnosti /hnev a zlosť/ e to rôzne podľa toho kde a ako nádor rastie.Alternatívna liečba tiež nezaberá/kurkumín,amygdalín,koncetrát C vitamínu/ ani motlidby,afirmácie a pozitívne myslenie. Existuje liečba elektródani nejaká magnetická čiapka ale nemá to dobré výsledky a pacientovi to sťažuje aj tak dosť ťažký život.Liečba kmeňovými bunkami je drahá /10 000 Eur/ a tiež extra neúčinkuje. Nechcem nikomu brať nádej ,viem,že po oboznámení sa z touto hnusnou diagnózou sa budete snažiť urobiť aj nemožné a veriť na zázrak. Všetkým som si prešla a bolo to zúfalé. Tá bezmocnosť keď odchádza milovaný človek a nemôžete pomôcť je strašná.Ja vám môžem poradiť aby ste namiesto trápenia pacienta surovou stravou. nechutnými šťavami a biozeleninou mu radšej čo naviac spríjemnili život. Dajte mu na čo má chuť,a čo si praje, Popritom veľa nehy a lásky. Môžete skúšať aj tú alternatívu ale trápiť ho nemá zmysel. Časom to pochopí každý. Hlavne dohliadajte na lekárov,na lieky aké dávajú,dožadujte sa vyšetrení. Zadovážte si zdravotné pomôcky /polohovaciu posteľ,vozík aj toaletné kreslo,bažanta,plienky/ V nemocnici dohliadnite na polohovanie,dostatok tekutín a naby nenechali pacienta pošpineného,hlavne po epileptických záchvatoch. Vo finálnom štádiu žiadate podávať morfín.Manželovi dávali Novalgin a celého ho triaslo,kretén primár mi vravel,že mozog nebolí. Bolí a ešte ako, keď nádor nemá kde rásť dokáže a prasknúť lebku.Pozisťujte si aké služby máte v okolí /hospic,charita a podobne/ vedia veľmi pomôcť aj požičať zdr.pomôcky.Také reči,že najlepšie je mu doma nepočúvajte ,dokiaľ sa dá tak áno no nie vždy je to možné. Záleží na komplikáciách. Doma mu nedáte do krvi výživu ani lieky keď už nebude môcť jesť ústami. Všetko vám ukáže čas a situácia. Prajem vám všetkým veľa lásky,trpezlivosti a sily pri starostlivosti o vaších nabližších .Hľadjate infórmácie aj na zahraničných stránkach. Na Faceooku je skupina Glioblastom multiforma. No mne na viac pomohla skupina diskutujúcich z Českej stránky. Ich rady a postupy sú neoceniteľné,žiaden lekár vám tak neporadí ako niekoho vlastná skúsenosť,preto sem znova dávam link
http://www.ordinace.cz/diskuse/2503/?page=24 prečítajte si to od prvej strany nech viete čo vás čaká. Aj keď nádor nebude GBM a bude zhubný postupom času sa chová rovnako.
Prajem vám všetkým aby ste zažili ten zázrak,vyliečenia,ktorý všade spomínajú ,ale u nás sa nekonal. Verím však,že existuje, Tak veľa šťastia.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mary-Lu
prečítajte si to od prvej strany nech viete čo vás čaká. Aj keď nádor nebude GBM a bude zhubný postupom času sa chová rovnako.
Mary-Lu
Treba sa skôr pripraviť na to čo vás a pacienta čaká.
1. NIKDY a nik nebude pripravený na to, čo ho čaká.
Ak niekto tvrdí opak, tak by sa dalo vravieť o zavádzaní (nechcem priamo použiť výraz "klamstvo").

2. Človek môže byť dospelý na všeličo možné, no na strach nikdy.

3. Neviem, čo tým sleduješ, no nejak mi Tvoje príspevky nesedia.
Druhou stránkou je tiež to, že aj napriek tomu (hm,povzbudzovaniu ?) sú strašne pesimistické.

4. Ja som síce za pravdivé informácie, no tie by mal podávať konkrétnemu jedincovi konkrétny - ošetrujúci lekár a nie nejaký neznámy nick.
3 1
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Juro, Mary-Lu má vo veľa veciach pravdu. Aj keď je to pre mňa neznámy nick.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pepa
Juro, Mary-Lu má vo veľa veciach pravdu. Aj keď je to pre mňa neznámy nick.
Počkaj, počkaj...vidíš niekde, že by som niekde tvrdil, že nemá v niečom pravdu ?
Za svojim (viď vyššie) názorom si ale aj tak stojím aj naďalej.
0 1
Mary-Lu Mary-Lu

Mary-Lu je offline (nepripojený) Mary-Lu

Búchač,prosím nebúchaj tu. Nájdi si iné stránky,tu je to o veľmi vážnej, fatálnej diagnóze. Z tvojích rečí razí New age a cítiť z ních ,že nemáš žiadnu skúsenosť s týmto problémom. Kto si prežije túto tortúru zo svojím milovaným pochopí,že vzletné vety a pozitívne myslenie ti v tomto prípade budú na prd. Najviac pomôže byť o krok vpred a teda PRIPRAVENÝ. A to pomáha aj proti veľkému strachu.Konkrétny jedinec ošetrujúci lekár ti dá málo informácií,/väčšinou na človeka zvysoka s.../zato človek ,ktorý si tým prešiel ti pomôže najviac. Nehraj sa tu zo slovíčkami a nepoučuj. Tieto skúsenosti som písala pre ľudí ,ktorý v zúfalstve hľadajú pomoc a radu.Dúfam,že ím to pomôže tak ako mne České stránky, na ktoré som dala link .Mimochodom všetky príbehy tam končia zle, ale tá cesta sa dá pomocou ích rád zvládnúť tak pre pacienta, ako aj pre príbuzných,ktorý mu pri tej ceste všemožne pomáhajú.Takže optimizmus tu nie je veľmi namieste. No z každého príbehu cítiť veľkú lásku,obetavosť a spolupatričnosť a aj zmierenie s prechodom do neba.To je tá podstata.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mary-Lu
Búchač,prosím nebúchaj tu.
Najprv také konštatovanie No. I.
NIKDY by som si nedovolil niečo alebo niekoho v oblasti zdravia (ako vravíš) "búchať" nesprávnym smerom alebo spôsobom.
------------------------------------
Konštatovanie No. II...citácia z mojej publikácie.
" Nedovoľ, aby sa ťarcha celého sveta zniesla na Tvoje plecia. "
------------------------------------

" Kto si prežije túto tortúru zo svojím milovaným pochopí,že vzletné vety a pozitívne myslenie ti v tomto prípade budú na prd. "

" Nájdi si iné stránky,tu je to o veľmi vážnej, fatálnej diagnóze. Z tvojích rečí razí New age a cítiť z ních ,že nemáš žiadnu skúsenosť s týmto problémom. "

Konštatovanie No. III
Preštuduj tému http://www.porada.sk/t140934-onkologicke-ochorenia.html ...poriadne čítaj nie iba moje príspevky.
-------------------------------------
Konštatovanie No. IV.
Keď skončíš s prečítaným a aj pochopíš, čo som chcel bodom III. povedať, tak sa ozvi...pokecáme.
Naposledy upravil buchač : 18.12.17 at 19:29
1 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kto si prežije túto tortúru zo svojím milovaným pochopí,že vzletné vety a pozitívne myslenie ti v tomto prípade budú na prd. Najviac pomôže byť o krok vpred a teda PRIPRAVENÝ


Na rakovinu byt PRIPRAVENY to sa ako daá....ja za seba NIE neda....ked to bolo zrazu tu tak ma to riadne "vyfackalo" a dvojmo...dve zeny v mojej linii..rovnaky rak....takze asi tak...
2 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Každý, kto prežíva peklo, ktorým si prešla aj Mary-Lu potrebuje nádej. Nádej nám dáva silu zvládať takmer nezvládnuteľné a schovať hlboko do "13 komnaty" myšlienku, že to nemusí dopadnúť dobre. Tam je schovaná do času, kým pochopíme, že situácia je nezvratná. Do tohto času nikto z nás nie je o krok vpred a už vôbec nikto z nás nie je pripravený. A dovolím si tvrdiť, že nebola pripravená ani Mary-Lu. Nesúhlasím s tým, aby niekto odomykal "13 komnatu skôr, ako príde na to čas. Zúfalstvo pozostalých nepomôže tým, ktorí sú ešte len na začiatku.
7 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1
Nesúhlasím s tým, aby niekto odomykal "13 komnatu skôr, ako príde na to čas. Zúfalstvo pozostalých nepomôže tým, ktorí sú ešte len na začiatku.
Jaruš...veľký SÚHLAS...presne toto som mal na mysli už v prvej reakcii na Mary.
0 1
Mary-Lu Mary-Lu

Mary-Lu je offline (nepripojený) Mary-Lu

Myslela som si,že tu ľudia hľadajú pomoc pri rovnakom probléme.No vypadá to skôr ako diskusný krúžok múdrostí o tajomných vedách. Pri zistení tejto diagnózy keď prejdete fázou pozitivity,viery a mystiky,prídete na to,že najviac vám pomôže žiť, dobrá praktická rada ľudí čo tým prešli.
Zhubný nádor na mozgu sa chová u každého rovnako len s iným časovým sledom udalostí./Netýka sa to rakoviny všeobecne/
A teda sa na to dá pripraviť ,pretože od ľudí čo to zažili budete vedieť čo vás čaká a čo treba urobiť. Zníži sa aj strach pretože ste pripravený na to čo bude nasledovať môžete si pripraviť pomôcky a sledovať to čo som opísala z vlastných skúseností. Dnes viem a to,že ak to ide rýchlo ušetrí to pacientovi mnoho bolesti a zlých vecí.
Je pre mňa nepochopiteľné,že tu ,,všeznalci"rozoberajú vetu po vete a dovolia si vyjadrovať sa k nej. Myslela som,že je to diskusia o nádore na mozgu a skúsenostiach s touto diagnózou.
No nič, ja verím,že tým čo to potrebujú som pomohla a ostatný sa kľudne bavte ďalej. Veľa zdravia a šťastia všetkým.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať