Zavrieť

Porady

Detská výživa

Ahojte gazdinky, viete nejaky dobry osvedceny recept na marhulovu alebo marhulovo - jablcnu detsku vyzivu?
Privitam recepty aj z ineho ovocia a zeleniny.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    5 kg jabík varíme v 2,5 l vody. Zmäknuté a vychladnuté zmixujeme. Pridáme 1 kg cukru, varíme asi 10 minút. Potom vlejeme 1 vanilkový puding Laktamyl rozmiešaný v troche vody. Povaríme 2-3 minúty. Sterilizujeme 10 minút pri 90 stupňoch.

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    Dakujem Maruška54 za receptik, uvitam aj ine recepty hlavne s marhulami, broskynami alebo v kombinacii s mrkvou a pod.

    maria7 je offline (nepripojený) maria7

    maria7
    Keď som robila detskú výživu, tak podobne ako Maruška, podľa toho, akú som chcela príchuť som tam rozmixovala ovocie (či už mrazené, čerstvé, zavárané) - jahody, maliny, marhule.......

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    Ja som onoho času robila mojim deťom takúto presnidávku:
    4 kg jablk, 1 kg broskýň, 2 l vody, 3 vanilkové pudingy, 500 g cukor
    Ovocie ošúpeme, nakrájame a zmiešame s vodou. Varíme do zmäknutia. Potom to precedíme, v šťave roztopíme cukor , pridáme puding a varíme do zhustnutia. Potom pridáme ovocie a zmiešame. Všetko to rozmixujeme. Sterilzujeme chvílu, aby chytilo víčko.
    Ak chcete riedku presnidávku, tak dajte 3 l vody. Ja mám radšej hustejšiu.

    Robila som rôzne kombinácie - jablká-jahody, jablká-hrušky, jablká-marhule
    to proste závisí od Vás - dá sa zmeniť aj pomer ovocia.
    Z tejto 1 dávky mi vyšlo 14 presnidávkových pohárov a 12 malých trojdecových. Potom som radšej robila polovičné dávky a viac druhov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.