Zavrieť

Porady

Jednoduchý , lacný a zaujímavý recept - nákyp z cukety

Tento recept posielam každému, kto ľúbi zeleninu , naozaj je to mňam!.....

80 dkg postrúhanej cukety , 1 cibuľa, 1 hrnček polohrubej múky+ 1 prášok do pečiva, 0,5 hrnčeka oleja,soľ, čierne korenie mleté,/trošku Vegety nezaškodí/ 10 dkg postrúhaného syra, 10 dkg salámy, 4 žltky+ 4 bielky vyšľahané do peny. Všetko spolu zamiešať a upiecť v pekáči na kačicu /najprv vymastiť a posypať strúhankou.

Dobrú chuť!

Mariana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Cukety, tekvice a patizóny mi utešene v záhrade rastú..hádam aj na trh by som pomaly mohla s úrodou..takže dobre padne vyskúšať nový recept.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Cukety, tekvice a patizóny mi utešene v záhrade rastú..hádam aj na trh by som pomaly mohla s úrodou..takže dobre padne vyskúšať nový recept.
    Ten nákyp som už robila, moji chlapi ho aj pochválili ale zaradili ho medzi hladné jedlá. Po takom obede musí byť na olovranť šnicla, inak nemajú šancu dožiť sa večere.

    Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

    jednoduchá žena,matka,babička ...viac Zuzka10
    Mariana42 Pozri príspevok
    Tento recept posielam každému, kto ľúbi zeleninu , naozaj je to mňam!.....

    80 dkg postrúhanej cukety , 1 cibuľa, 1 hrnček polohrubej múky+ 1 prášok do pečiva, 0,5 hrnčeka oleja,soľ, čierne korenie mleté,/trošku Vegety nezaškodí/ 10 dkg postrúhaného syra, 10 dkg salámy, 4 žltky+ 4 bielky vyšľahané do peny. Všetko spolu zamiešať a upiecť v pekáči na kačicu /najprv vymastiť a posypať strúhankou.

    Dobrú chuť!

    Mariana
    Ďakujem za recept, včera som upiekla, a mne ostal iba kúsoček. Za 15 minút to dcéra s manželom zjedli. Naozaj mňam...

    Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

    Mariana42
    Zuzka10 Pozri príspevok
    Ďakujem za recept, včera som upiekla, a mne ostal iba kúsoček. Za 15 minút to dcéra s manželom zjedli. Naozaj mňam...

    Som rada, že sa to páčilo....

    Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

    jednoduchá žena,matka,babička ...viac Zuzka10
    IVEB Pozri príspevok
    A ako dlho ste to piekli? V elektrickej rúre na 180 stupň. alebo viac ?
    V elektrickej rúre na 180 stup. cca 30-35 minút.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Neviem či je tento lacný, ale mojím chlapom chutí.
    1cuketa
    200g tvrdého syra
    2 kyslé smotany
    5 vajec
    1 červená paprika
    soľ,vegeta, bazalka, drvená rasca,pažítkaolej

    Cuketu ošúpať,stred vydlabať. Nakrájať na kocky, pridať nastrúhaný syr, na kocky pokrájanú papriku, pažítku posekanú nadrobno. K zmesi primiešať vajcia, smotanu, podľa chuti soľ, vegetu a rascu. Hmotu dať do vymastenej zapekacej misy a posypať nasekanou bazalkou. Piecť v teplovzdušnej rúre na 180°C asi 35-40minút a asi 10 minút pred dopečením dať na vrch na kolečká pokrájanú rajčinu.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Kazu Pozri príspevok
    Ten nákyp som už robila, moji chlapi ho aj pochválili ale zaradili ho medzi hladné jedlá. Po takom obede musí byť na olovranť šnicla, inak nemajú šancu dožiť sa večere.
    alebo namiesto potom šnicľa, treba skúsiť predtým výdatná hustá polievka....

    verca:o))) je offline (nepripojený) verca:o)))

    vydata, vesela, zamestnana verca:o)))
    Jupííí, tento recept vyskúšam, lebo mám tiež cukety doma a nikde poriadny recept. Na čitanie vyzerá dobre, verím že bude chutiť ešte lepšie. čaute

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    zalobaba Pozri príspevok
    alebo namiesto potom šnicľa, treba skúsiť predtým výdatná hustá polievka....
    Bola aj hustá polievka, však si chlapov poznám Ale toto zeleninové jedlo komentovali slovami: "Výborné. Ale druhý krát to urob k večeri. To je tak akurát zjesť to a potom si tichučko ľahnúť do postele" Ale neboj sa, mňa nedojmú, papajú aj zeleninkové

    deni27 je offline (nepripojený) deni27

    deni27
    A nám zasa z cukiny chutí táto rýchlovka: Na troške oleja si speníme pokrájanú cibulku, pridáme na kocky pokrájanú mladú cukinu, po chvíli na pásiky nakrájané 2 papriky, posolíme, ovegetíme a posypeme bielim korením. Nezabudneme stále miešať, trošku podlejeme vodou, bude viac šťavy.Keď je zeleninka tak napoli udusená pridáme pokrájané 3-4 paradajky, dodusíme a nakoniec do tohto pridáme na kocky nakrájaný tvrdý syr, ktorý sa nám pri miešaní krásne roztečie. Podávame teplé z pečivom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.