Zavrieť

Porady

Daň.Priznanie za r.2003

Zdravím. Zamestnávateľ mi zle vypočítal preplatok na dani, ktorú som mal. Keď som to reklamoval, povedal mi, aby som si sám podal dodatočné DP s opravenými údajmi. Bude to dodatočné alebo opravné DP ? Dokedy to môžem podať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nie je žiaden zákonom daný dôvod na to, aby ste podali daňové priznanie. Zamestnávateľ má postupovať podľa § 40 zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov, opraviť Ročné zúčtovanie a preplatok dane Vám vrátiť/nedoplatok dane Vám zraziť.
    Jedine že by šlo o prípad podľa § 40 odsek 5.
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 18.05.04 at 05:32

    Julo je offline (nepripojený) Julo

    Stále sa učiací účtovník popri zamestnaní. ...viac Julo
    Jozef Mihál
    Nie je žiaden zákonom daný dôvod na to, aby ste podali daňové priznanie. Zamestnávateľ má postupovať podľa § 40 zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov, opraviť Ročné zúčtovanie a preplatok dane Vám vrátiť/nedoplatok dane Vám zraziť.
    Jedine že by šlo o prípad podľa § 40 odsek 5.
    Ďakujem p.Mihál. To čo ste mi uviedli je mi známe, ale z dôvodu, že som zistil neochotu u mzdovej účtovníčky - musí otvoriť účtovníctvo r.2003, vykonať zmeny, atď. - tak by som si podal DP sám. Neviem však, či to má byť dodatočné alebo opravné DP, či z toho vyplýva penalizácia - kto ju uhradí ak áno - a či je daný termín pre takéto DP. Nemám problém ísť a podať na príslušnom DÚ daň.pr., len potrebujem vedieť už vyššie uvedené. Ď.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    No na toto neviem odpoveď. Tipol by som si, že by šlo o riadne daňové priznanie, veď predsa opravným sa opravuje nejaké skôr podané riadne - a riadne ste predsa nepodal... Mimochodom, termín na podanie (riadneho) daňového priznania vypršal 31.3., takže žeby predsa opravné ? Asi opravné. Nemám teraz po ruke zákon, ak ho máte poruke Vy, je to § 41 alebo tam niekde.

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    To predsa vôbec nie je Vaša starosť.....Ak Vám zamestnávateľ vypočítal zle RZD, tak je jeho povinnosť opraviť ho. Opravu môže vykonať aj v tomto roku, pričom je povinný vysporiadať preplatky či nedoplatky on sám s DÚ. Vy nemôžete podávať DP, keď Vám bolo vykonané riadne RZD. Opravné DP sa podáva do termínu 31.3., tak ako píše p.Mihál a z dodatočného Vám vyrubia penále.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Aké opravné a aké dodatočné DP? Predpokladám, že ste podpísali vyhlásenie a požiadali zamestnávateľa o vykonanie RZD. Ak Vám ho zamestnávateľ urobil a vypočítal zle, je jeho povinnosťou toto opraviť a tak, ako uvádza Mirka, vysporiadať s DÚ aj s Vami. Nepochopím, prečo Vás tým vôbec zamestnávateľ obťažuje. Keby som bola na Vašom mieste, tak by som napísala zamestnávateľovi žiadosť o prepracovanie RZD.

    Daň.Priznanie za r.2003

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.