Zavrieť

Porady

Grilované ryby

Ahojky, je čas opekačiek, tak by som chcela nabrať aj nejakú skúsenosť ohľadom grilovania rýb. Cez víkend som sa pokúšala grilovať makrelu -v balení už marináda bola spolu s rybou, tak som si myslela, že to len dám na oheň a bude fajná, ale bohužial som sa zmýlila. Bola vysušená bez chuti a strašne kostí, ktoré neboli ani tvrdé ani mäkké.
Takže by som od vás skúsenejších potrebovala radu ohľadom celého procesu grilovania. Od kúpenia ryby /aká je najvhodnejšia,... okrem kapra,pretože toho nemusím/ až po naservírovania na stôl. ĎAAKUJEM veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Podľa môjho názoru sú najvhodnejšie ryby obsahujúce viac tuku. My sme o. i. grilovali lososa a bol veľmi chutný. Do olivového oleja som pridala čerstvý tymián. Tým som potrela podkovičky lososa, nechala odstáť, osolila a ugrilovala. Osobne by mi bolo ľúto dávať viac korenia aby som nepotlačila výbornú chuť lososa. Prílohou boli malé zemiaky uvarené v šupke v osolenej vode. Ešte horúce ošúpané, pokvapkané citrónovou šťavou, olivovým olejom. Osoliť, okoreniť bielym mletým korením(môže byť aj čierne, vidieť však čierne bodky) a posekaným kôprom. Nechať vychladiť. K tomu omáčka z majonézy a v mažiari rozdrvenej čerstvej bazalky, soli a korenia, zjemnená kyslou smotanou. Bolo to výborné. Nevymyslela som ja ale Jamie Olivier.
    Do celej ryby, napr. pstruha dať kúsok masla, vetvičku kôpru(tymiánu,.a iné bylinky), cibuľky aj s časťou zelenej vňate, osoliť, okoreniť. Vrch potrieť olejom. Ugrilovať.
    V Chorvátsku rybu len osolia, prípadne okorenia a pri grilovaní potierajú olivovým olejom tak, že vetvičku rozmarínu doň namáčajú a potierajú rybu z oboch strán. Takto pripravený zubatac bol vynikajúci.
    Podľa mňa ryba nepotrebuje veľa korenín, aby sa nepotlačila jej špecifická chuť.

    deni27 je offline (nepripojený) deni27

    deni27
    Ahoj, cez víkend sme boli u známych a grilovali sme pstruhy. Boli len pokvapkané citrónom, posolené a pokorenené grilovacím korením. Ako príloha bola grilovaná zeleninka a bolo to mňamka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.