Zavrieť

Porady

Rukola

Dobry den.

Mam otazku ohladom rukoly. Kupila som semena, zasadila ju vonku do zahrady, fantasticky sa ujala... a teraz by som si chcela nazbierat nejake semena na rast v kvetinaci vo vnutri aj k buducemu roku...
Mam zbierat tie predlzene zelene struciky pod kvetom ako semena?
Dakujem za radu.
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Vilma194 Vilma194

Vilma194 je offline (nepripojený) Vilma194

ja len tak. by som sa rada zapojila, teda aj sa pochvalila ,
uz minuly rok som pestovala rukolu, ale vzisla mi az na druhy krat. pytala som sa v zahradnictve, tak ze som pouzila zlu hlinu, tak uvidime tentokrat.
tato je moja Semo Rukola siata - trojdnova, som prekvapena ze tak rychlo sa ukazala tentokrat.
DSC_0024.jpg  
1 0
Vilma194 Vilma194

Vilma194 je offline (nepripojený) Vilma194

moja, presne tyzdnova som spoko.
DSC_0031.jpg  
1 0
zamecnikv zamecnikv

zamecnikv je offline (nepripojený) zamecnikv

ani raz sa mi nestale ze bi semienka z mojej vypestovanej rukoly na buduci rok narastli. &Odporucam kupit nove semienka
0 0
brunop brunop

brunop je offline (nepripojený) brunop

Mne sice rukola rastie pekne (az moc), ale vsetky listky su predierkovane malilinkymi dierkami, takze ich nemozem konzumovat. Striekat chemiou ju nechcem. Takze uvidim, aka bude o rok. Kupil som tzv. mrazuvzdornu, co by mala vydrzat aj cez zimu.
0 0
halluska halluska

halluska je offline (nepripojený) halluska

ahojte. dakujem za odpovede. uz mi narastli pekne struciky, takze luskam...

kym bola rukola mlada, nebola predierkovana,... teraz, ked som ju nechala na semeno, tak sa mi tam objavili mali cierni chrobacikovia...

vyskusam ci sa semena ujmu buduci rok...
diky. ahojte.
0 0
MZUCTOVNIK MZUCTOVNIK

MZUCTOVNIK je offline (nepripojený) MZUCTOVNIK

Pridávam svoje skúsenosti s pestovaním rukoly. Ako jednoročka sa mi podarila vypestovať, keď ju napadli malí čierni chrobáčikovia, tak som ju postriekala silným roztokom vody s octom - a úspešne! Dostala som doporučenie siať rukolu opakovane - vraj druhá úroda - jesenná - už nebýva hmyzom napádaná.
Ale ani mne na budúci rok nevyrástla z vypadaných semiačok. Viacročná rukola, doporučená predajcom nebola úspešná, tak som sa vrátila k opakovanému siatiu jednoročnej.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja teda neviem aké semienka som mala ja, ale mne sa množí sama. Na jar minulého roku som vysadila , nič som nezbierala- myslím semienka a ešte aj tento rok sa mi urodiloooo, práveže si musím dávať pozor, veď to má tendenciu byť horšie ako burina! Skočky sú bohužiaľ časté , ja som to buď riešila postrekom- ešte keď rastlina má dva lístky - nejaký s3-5dňovou ochr. lehotou (myslím Actelic a pod. ) alebo vylúhovaným ekrazitom zo žihľavy a bolo aj to účinné.
0 0
halluska halluska

halluska je offline (nepripojený) halluska

Dik za Vase skusenosti. Ozvem sa buduci rok so skusenostami s pozberanymi semienkami.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Prosim vas, a kde sa daju kupit tie semienka rukoly? Ja ich neviem zohnat, a to uz asi 2 roky sa vypytujem aj po obchodoch, ale netusia ani, co chcem. Alebo je mozne, ze by mi niekto poslal aspon nieco z nich? Pripadne, keby mi ich niekto mohol kupit a poslat na dobierku.
Vdaka zatim.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

sejete, sadíte a pestujete rukolu - tie malé lístočky, čo predávajú v kauflande či v tescu vo vaničkách či sáčkoch? a ja som si myslela že je to doma nepestovateľný dovoz
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

ja to tiež neviem nikde kúpiť?
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

mazanova Pozri príspevok
ja to tiež neviem nikde kúpiť?
Nikto nevie? Prosim ak niekto vie, kde.......
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Je tu jar, čas sadenia a tiež mám otázku kde sa dá kúpiť semeno rukoly? Pretože u nás som to nenašla v obchodoch.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Kde sa daju kupit semena? Chodim po obchodoch a nic. Je to moja oblubena pozivatina
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Stretol som sa s rastlinami rukoly v kvetináčoch, boli kúpené v záhradníctve.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Dakujem, pozriem, kupim
0 0
liennka liennka

liennka je offline (nepripojený) liennka

Ja som semená rukoly kúpila normálne v predajňach semien (nie v obchodných domoch).
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som si objednala tento raz cez rastlinky do schranky- v min. roku som si cez nich hotové kvety objednala a všetko bolo OK, takže teraz mi majú prísť aj semienka- rukoly (roketa v CZ )(už mi volali), takže ak ešte ste nezohnali......
http://www.rastlinky.sk/inshop/semen...tova-zelenina/[id-145535]-rukola-salatova-runway.html?&Search=rukola
http://www.rastlinky.sk/inshop/scrip...sp?rnd=3139163
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Bionda Pozri príspevok
Ja som si objednala tento raz cez rastlinky do schranky- v min. roku som si cez nich hotové kvety objednala a všetko bolo OK, takže teraz mi majú prísť aj semienka- rukoly (roketa v CZ )(už mi volali), takže ak ešte ste nezohnali......
http://www.rastlinky.sk/inshop/semen...tova-zelenina/[id-145535]-rukola-salatova-runway.html?&Search=rukola
http://www.rastlinky.sk/inshop/scrip...sp?rnd=3139163
No super, dakujem za info. Nevies nahodou, ci je to jednorocna? A kolko je tam asi semien? Dik .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať