Zavrieť

Porady

Svieže tvarohové rezy

knihomol I. stupňa
Dnes som mala "pečiaci" deň. Najprv sme zbaštili celý plech http://www.porada.sk/t84901-hanacky-troc.html a keďže na zajtra potrebujem trošku efektnejší zákusok, tak som vyskúšala tento recept:

Cesto: 3 vajcia, 250g cukru, 2dl oleja, 2dl mlieka, 250g polohrubej múky,1 kypriaci prášok do pečiva, 2 polievkové lyžice kakaa.
Vajcia vyšľaháme s cukrom a olejom, pridáme mlieko, múku premiešanú s práškom do pečiva, vylejeme na plech a pri 200oC upečieme.

Krém: 500g tvarohu, 125g masla, 1 Zlatý klas, 10 dkg cukru, 2 ks vanilkového cukru, 3 dl mlieka. V mlieku rozpustíme cukor a uvaríme puding zo zlatého klasu. Maslo vymiešame s tvarohom a po vychladnutí pridáme aj puding. Natrieme na vychladnuté cesto a polejeme polevou.
Poleva:
9dl vody, 10 dkg cukru, 2 Zlaté klasy, 1-2 ks TANG-u, alebo inej šumienky - ja som robila s príchuťou čiernych ríbezlí. Vo vode rozpustíme cukor, uvaríme puding a vlažný ho natierame na zákusok. Necháme cez noc odpočívať v chladničke( a zajtra uvidím, čo sa mi podarilo skonštruovať)
Usporiadat
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
bezradná Pozri príspevok
Toto sa mi páči tiež. Len si ubrala kakao z cesta, alebo máš iný recept?
erzet je chlap. Je to bez kakaa.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

erzet Pozri príspevok
erzet je chlap. Je to bez kakaa.
ezert je chlap bez kakaa?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Pre chlapa a ani pre ženu nie je dôležité mať kakao...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Pre môjho chlapa je dôležité mať kakao. Inak by nevypil mlieko
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

Včera som zasa piekla obľúbený koláčik a ak sa podarí prikladám aj sľúbenú fotku. Na tvarohovej plnke sú čučoriedky a červené ríbezle z mrazničky.
800x600kol.JPG  
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
erzet Pozri príspevok
erzet je chlap. Je to bez kakaa.
Prepáááččč,
ja som si to včera ani neuvedomila a pritom vás niektorých už (aspoň podla príspevkov) viem zaradiť, kto ste. - to sa nemračím, len som červená od hanby.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
bezradná Pozri príspevok
Prepáááččč,
ja som si to včera ani neuvedomila a pritom vás niektorých už (aspoň podla príspevkov) viem zaradiť, kto ste. - to sa nemračím, len som červená od hanby.
Preto sa nemusíš červeňať, ale červeňaj sa, aspoň si krajšia.
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Piekla som, použila som Tang s príchuťou čiernych ríbezlí a bol fantastický.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať