Zavrieť

Porady

Americké zemiaky

Ahojte poradáci,
celá naša rodina má veľmi rada americké zemiaky v reštaurácii. Neviete niekto ako ich tam presne pečú? Snažili sme sa ich robiť doma, aj sme dali korenie na americké zemiaky ale stále to nie je ono -skôr to bolo až moc prebylinkované. Počula som že niekto dáva aj do alobalu -ale to sú potom neni také chrumkavé. Rada by som prekvapila našich a urobila im vynikajúce zemiaky -to je ale problém že? Ale nie už dlho rozmýšľam koho by som sa spýtala na recept a tu sa môžem spýtať hneď viacerých, tak prečo nevyužiť poradu aj na nejaký ten receptík ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Môj sb ich zrovna včera robil a celkom som si ich pochvaľovala.
    Zemiaky umyl nakrájal na mesiačiky, a dal ich fritovať pekne do ružova. Potom v hrnci v olivovom oleji rozmiešal korenie na americké zemiaky a ufritované zemiaky nasypal do hrnca a zamiešal. A boli veru veľmi chutné.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja umyté a neošúpané zemiaky pokrájam na 1/4 a tie ešte napolovicu, uvarím - nie úplne do mäkka, na rozpálený olej - prípadne aj na viackrát, aby každý kúsok bol samostatne, bez vrstvenia - a opekám do ružovučko-hnedkava, pred dopečením nasypem korenie na americké zemiaky (aj s korením "pečené kurča" sú vynikajúce).
    Ak je nás viacej, vytiahnem takú veľkúúúúúú eletrickú panvicu, aby zemiaky neboli vrstvené. Možno to nie sú pravé americké zemiaky, ale sú mimoriadne chutné.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    chuť bude asi záležať od druhu zemiakov, resp účelu použitia, chute jedinca, zadaj googlovi _americké zemiaky_ a nedoješ sa

    Šalátové zemiaky majú pevnú a hladkú dužinu, ktorá sa naroztvára. Používajú sa do zemiakových šalátov, ako zemiakové lupienky, do zemiakových nákypov a na pečenie.

    Konzumné zemiaky sú stredne pevné a pri varení sa nerozpadávajú. Sú vhodné na pečenie aj ako príloha.

    Múčnaté druhy majú krehkú a suchú dužinu, ktorá obsahuje veľa škrobu. Hodia sa na prípravu zemiakovej kaše a polievky, na zemiakové knedle, nákypy a zemiakové placky.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - original americke zemiaky su zemiaky dobre umyté nakrajane na kusky rozumnej velkosti (neolupane), trochu osusene, ochutene a upecene na pekaci
    - ostatne varianty pripravy su podla roznych napadov a chuti

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    a to myslíte že ich tak robia aj v reštauráciách? -myslím tak poodelované a tak -veď to potrebujú vo veľkom množstve, určite sa s tým nebabrú a popritom sú vynikajúce. Alebo je rozdiel v tom či sa pečú v teplovzdušnej trúbe alebo obyčajnej?

    laura02 je offline (nepripojený) laura02

    laura02
    mne najviac chutia pokrajane na stvrtky, trochu ich pokvapkat olivovym olejom a moze byt aj ta zmes na americke zemiaky. a uplne najlepsie su podla mna ked sa posypu rymskym kminom, aj ked to uz asi nie su americke zemiaky.........

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Silvia123 Pozri príspevok
    a to myslíte že ich tak robia aj v reštauráciách? -myslím tak poodelované a tak -veď to potrebujú vo veľkom množstve, určite sa s tým nebabrú a popritom sú vynikajúce. Alebo je rozdiel v tom či sa pečú v teplovzdušnej trúbe alebo obyčajnej?
    To čo v reštaurácii dostaneš je z polotovaru, predvarené, predpečené, zmrazené atď... Inak by nestíhali.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Aj v obchode som videla predavat taketo mrazene zemiaky. Nekupila som ich, boli veelmi drahe, kilogramova cena 90 Sk.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    laura02 Pozri príspevok
    mne najviac chutia pokrajane na stvrtky, trochu ich pokvapkat olivovym olejom a moze byt aj ta zmes na americke zemiaky. a uplne najlepsie su podla mna ked sa posypu rymskym kminom, aj ked to uz asi nie su americke zemiaky.........

    hej, rascu môžem, ale rymsku nepoznám, čím sa líši od tej , nás "bežnej"?

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    laura02 Pozri príspevok
    mne najviac chutia pokrajane na stvrtky, trochu ich pokvapkat olivovym olejom a moze byt aj ta zmes na americke zemiaky. a uplne najlepsie su podla mna ked sa posypu rymskym kminom, aj ked to uz asi nie su americke zemiaky.........
    Paula Pozri príspevok
    hej, rascu môžem, ale rymsku nepoznám, čím sa líši od tej , nás "bežnej"?
    Tiež ma zaujímalo,čo to tá ry(í)mska rasca je, tak som pátrala a zistila som nasledovné http://www.bio-obchod.sk/produkt-241...ska-rasca-.htm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.