Zavrieť

Porady

Aká studňa

Nerád zakladám "novú tému" ale v podobnej téme ktorú som našiel mi zatiaľ nikto neodpovedal. Chcem sa spýtať na kontakt ohľadom vŕtania (kopania, narážania) studne pri Novom Meste nad Váhom - Čachtice. Prosím, môže niekto doporučiť nejakých vrtárov v tejto lokalite? Chcel by som priemer 200-400 a hĺbku cca 15m. Koľko Sk to asi vychádza? Vďaka
Usporiadat
Rosch Rosch

Rosch je offline (nepripojený) Rosch

Ja idem stavať domček (samozrejme chcem navŕtať studňu na pozemku...) v okrese PK a po mojich zisteniach v našej obci vŕtala jedna partia studne priemer 300 mm a cena bola 1500,- Skk za meter hĺbky. V cene bolo vŕtanie, plastová rúra paženia studne, vyčistenie a kontrola výdatnosti prameňa. Bohužiaľ zatiaľ nemám na nich kontakt. Keď sa mi podarí zohnať na nich kontakt, dám ho sem na fórum.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Rosch Pozri príspevok
Ja idem stavať domček (samozrejme chcem navŕtať studňu na pozemku...) v okrese PK a po mojich zisteniach v našej obci vŕtala jedna partia studne priemer 300 mm a cena bola 1500,- Skk za meter hĺbky. V cene bolo vŕtanie, plastová rúra paženia studne, vyčistenie a kontrola výdatnosti prameňa. Bohužiaľ zatiaľ nemám na nich kontakt. Keď sa mi podarí zohnať na nich kontakt, dám ho sem na fórum.
podarilo sa ti zohnať ten kontakt? S akým výsledkom?
0 0
mvlko mvlko

mvlko je offline (nepripojený) mvlko

Ja som zohnal z Dubnica nad Vahom studniara Omar (pan Rendek). Uz mi urobil jeden geologicky vrt a za bezny meter na studne si pita 2500,-. Citam, ze sa da aj lacnejsie ale tak nezabijem sa a hlavne ze je to clovek, ktory zatial dodrzal vsetko co slubil a taky sa cenia. Ak je zaujem dam aj kontakt cez SS.
0 0
kvalitar kvalitar

kvalitar je offline (nepripojený) kvalitar

ja osobne som vrtal s jednym okolie trnavy bratislavy. ale nema problem prist aj niekam dalej. Ma vlastny stroj s prejazdom 80cm cize velmi flexibilny aj do zle pristupnych miest.vrtali sme do 25 metrov.(vrta sa podla potreby a vydatnosti)Ma aj svojho prutikara ktory vie presne odhadnut kde je najviac vody a aka bude vydatnost.Ja osobne som spravil s nim asi 5 studni a majitelia boli s nim spokojny. Ak chcete kontakt napiste mi ss
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Ahojte ja sa chcem spýtať aká studňa je lepšia. Vŕtaná alebo kopaná.
Vŕtaná ma asi menší priemer. Kopaná väčší. Z akej studne sa lepšie čerpá voda? Ktorá je praktickejšia?

Jednu kopanu som videl, ale tá mala veľký priemer cca 1m. To sa mi zdá priveľké.

Ďakujem
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

čo je lepšie formula alebo traktor ??? Blba otazka že... Idem pretekať alebo orať? potom sa dá odpovedať. Zaklad je vždy sa rozhliadni okolo seba či staviaš či robiš strechu alebo kupuješ auto.. To čo je tam dlho a je to tam pomali v každom dome to SA OSVEDČILO!!!!! čo sa neosvedčilo tam už asi nieje alebo velmi malo a s kompromismi.
Ked chceš robiť studnu prva a najdoležitejšia vec je PRITOK!!!!!
Od toho sa odvadza všetko. Tam kde valí spodna voda 10l/sec tam stači aj naraziť ale tam kde celý pritok je prasklinka v skale kade priteká taký číčur ako ked preteká vodovod alebo WC tam sa musí studna vykopať a naspodu riadne rozširiť aby si si tam spravil velky rezervar do ktoreho bude stale voda pritekať aj ked spim alebo som v práci či na dovolenke. Dalšia otazka ja otazka ceny- dnes si vrtari pitaju za meter tolko ako kopači. Do vrtu sa dá dať iba jedno čerpadlo ktore pri odbere 1l/sec cčerpá vodu rýchlosťou 5cm vodneho stlpca za sekundu to znamena ak je slabý prítok tak každých 20 sec klesne hladina o 1 m!!!!
Aký vodný stlpec by ste museli mať aby rezervar vo vrte bol dostatočný??? to znamená vrtať iba tam kde podložie dáva viac ako 1lvody za sekundu všade inde treba KOPAŤ!!!!
Dalej ak je studna kopaná dá sa čisťiť alebo aj prekopať- Ukažte mi jedneho vrtara ktorý vám pride vybrať zo studne trebars zašprajcovanu tehlu ktoru tam hodili hravé deti a tá sa spriečila o ruru s čepadlom... Dalej nedaj Boh aby tam padlo zviera- myš mačka pes.. A čo ak tam padne dake dieťa!!!! V taliansku cely narod sledoval takuto dramu a skončilo sa to tak že v mikrofone ktorý bol spustený vo vrte prestal tlkot srdca.
Ako som tu už davnejšie písal studna je živý organizmus a stači kuštiček dreva listok alebo ako som už pisal utopená myška a dostať mikrobiologicke hodnoty do normy je nemožné- aspom ja som o tom presvedčený.
Dalši nepriatel su piesky a kaly. ako som pisal pri slabom pritoku klesa hladina vo vrte 5cm/sec ak pri tom ešte aj vibruje čerpadlo tak to je idealne na to aby začali piesky alebo kaly zasipavať vrt. prejaví sa to poklesom prietoku, kaly vo vode a rozumny človek už teraz vie že je zle zle zle ale vačšina si mysli to sa spraví -nie už to bude len horšie!!! prestane isť voda tí čo si to nezjednodušili a dali čerpadlo na ocel ruru tak za pomoci heverov maju ešte šancu ti lakomejši vačšinou ťahaju za hadicu, tu utrhnu potom utrhnu kábel od čerpadla a je po vrte! lebo je zaštuplovaný a nepoznem nikoho komu sa to podarilo zachraniť.

Takže boj vrt verzus kopaná studna.
Cena -asi vyhrá vrt ale iba o konsku hlavu!
Čas vyhra vrt.
Odpratanie zeminy -vyhra vrt.
Čistenie udržba dezinfekcia vyhra na celej čiare kopaná a vrt asi nikdy nedobehne ani do ciela.
Množstvo vody jednioznačne vyhrava kopaná do tej sa dá dať aj 5 čerpadiel a každý si servisuje svoje čerpadlo a platí svoju elektriku.
Každý má svoju hlavu a tiež vie kam mu siahuju možnosti a penaženka ale ja by som vrt asi volil len vo velmi obmedzenom množstve pripadov .
studniam som sa venoval 20 rokov a sučastnej dobe už nemožem zo zdrav. dovodov ale rád poradim každemu na tel č. 0903150937 prosim volať večer.
Boro
Ak vas čokolvek zaujima a budem vedieť rad poradim.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ahoj, ja som na Žitnom ostrove, tu by malo byť vody habadej. Aj tak som za kopanú studňu, počítala som práve s človekom, ktorý so zdravotných dôvodov nemôže, ale rád poradí..... poradí aj seriozneho náhradníka?
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

Bohužial učňa som si nevychoval :-)))
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

Boéhužial učňa som si nevychoval :-)))
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

pre domácnosť stačí vrtaná a kopaná je zbytočná
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

Akosi kto ustele tak si aj lahne.
Nikdy nieje dosť času a peňazi niečo spraviť poriadne ale vždy je dosť času a penazí urobiť to znova.
Človeku môžeš ukazať cestu ale kráčať už musí každý sám.
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som za kopanú po všetkých tých príspevkoch, ale v Šamoríne je chlap, ktorý robí len vŕtané.
Asi je to rýchlejšie, pohodlnejšie, teda rentabilnejšie....aspoň pre toho majstra.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

mám vŕtanú na chate a bez problém výdatnosť vynikajúca a postačujúca, čistenie v pohode.

A kopanú na chalupe a rozdiel je len v tom, že tam čerpadlo spúšťam až dole a vidím koľko tam je vody
Väčšinou sú tam 3-4 skružle
0 0
jepeto jepeto

jepeto je offline (nepripojený) jepeto

S velkym zaujmom som si precital vsetky prispevky v tejto teme, pretoze idem stavat a rad by som vyuzil vodu aj zo studne. Problem je vsak v tom, ze neviem v akej vzdialenosti si mam nechat NAVRTAT studnu od domu. Cital som niekde, ze je vhodne mat studnu vo vzdialenosti 10 m od domu. Chcem ju vyuzivat nielen na polievanie ale aj v dome povedzme na WC, sprchu atd. Vie mi niekto poradit ??? Vopred dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jepeto Pozri príspevok
S velkym zaujmom som si precital vsetky prispevky v tejto teme, pretoze idem stavat a rad by som vyuzil vodu aj zo studne. Problem je vsak v tom, ze neviem v akej vzdialenosti si mam nechat NAVRTAT studnu od domu. Cital som niekde, ze je vhodne mat studnu vo vzdialenosti 10 m od domu. Chcem ju vyuzivat nielen na polievanie ale aj v dome povedzme na WC, sprchu atd. Vie mi niekto poradit ??? Vopred dakujem
posúvam..........
0 0
rob999 rob999

rob999 je offline (nepripojený) rob999

Prečítal som si vaše príspevky, hlavne podrobný príspevok borob-a.
My sme kúpili dom s problémom so zásobovaním pitnou vodou (nebudem tu rozoberať podrobnosti). Ako jediný zdroj vody máme studňu - vŕtanú. Prečo vŕtanú? Nakoľko som obvolal niekoľko firiem ktoré sa tomu venujú profesionálne a všetci mi odporúčali vŕtanú studňu.
Máme vrt 200 mm do hĺbky 19,5 mt. Okolitý susedia kopané a dokonca o niečo hlbšie studne. Keď sme začali vŕtať všetci múdri susedia krútili hlavami že sme mali kopať, že bude málo vody, nebude sa dať čistiť ....
Dnes máme viac vody ako oni. Je pravda, vodu nie je vidieť ako keď sa oni pozerajú do skruží. Výsledok je taký, že náš prítok sa stále postupne zväčšuje ale oni majú prítoky stále horšie. Keď studňu neťaháš - prítoky sa zanášajú. A čistenie? Dnes sa predsa všetko rieši chemicky - postačuje obyčajné SAVO (to nie výmysel - môj otec pracuje vo vodárňach). Mimo toho sme investovali do filtrácie a úpravy vody a na pitie a varenie prechádza voda 6-násobnou filtráciou (reverzná osmóza). Výsledná voda má vynikajúce mikrobiologické hodnoty, 2 x za rok vyčistím 9 mikrónový filter na piesok (studňa bude mať v máji len 2 roky) a samotné čistenie mi zaberie 1 deň.
Rovnako geologický prieskum Handlová mi odporučil vŕtanú studňu (oni sami vŕtajú iba 160 mm). A ako môže do (vŕtanej) studne niečo spadnúť? Veď všetko je kompletne uzavreté v šachte, tu nehrozí ani pád mačky ani dieťaťa - to sú kraviny. Odporúčam vŕtanú a ak by som sa mal rozhodnúť ešte raz, rozhodnem sa rovnako.
0 0
M@rtiNius M@rtiNius

M@rtiNius je offline (nepripojený) M@rtiNius

my mame na zahrade uz cca 25 rokov "narazanu" studnu. tato technologia sa uz nepouziva? pamatam si, ze to robili svojpomocne (trojnozka a rura so zavazim) a vody na polievanie bolo vzdy dost.
0 0
mvlko mvlko

mvlko je offline (nepripojený) mvlko

jasne ze pouziva... napr moj sused riesil studnu tymto sposobom. Ale na studne nad 10 m hlboke si tento sposob neviem predstavit.
0 0
M@rtiNius M@rtiNius

M@rtiNius je offline (nepripojený) M@rtiNius

nemate niekto tu narazacku? za kolko poziciate?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať