Zavrieť

Porady

pedagogicke minimum

Dobrý deň,

mohli by ste mi poradiť, kde v Košiciach by som si mohla urobiť pedagogické minimum? A koľko semestrov to trvá?
Ďakujem
Usporiadat
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
zuzanka84 Pozri príspevok
Zákon 317/2009 som si prešla a taktiež vyhlášku 437/2009 a to konkrétne kvalifikačné požiadavky na učiteľa 2. stupňa pre výučbu matematiky, fyziky, ...
citujem :
"30. len na vyučovanie aprobačných predmetov (matematika, fyzika, prírodoveda, prírodopis, chémia, práca s počítačom,
informatika, technická výchova a pod.) aj vysokoškolské vzdelanie univerzitného, technického, ekonomického,
poľnohospodárskeho alebo umeleckého smeru skončené štátnou skúškou z aprobačného predmetu alebo príslušného
alebo príbuzného študijného odboru a doplňujúce pedagogické štúdium na fakulte pripravujúcej
učiteľov týchto predmetov "
Štátnu skúšku som zložila z :
1. Fyzikálne a mechanické vlastnosti dreva
2. Podnikové financie
3. Marketing
4. Podnikové riadenie

Kto mi teda môže určiť, či dané štátnicové predmety sú alebo nie sú príbuzné na vyučovanie predmetu matematika, alebo iného predmetu a je to vôbec dokázateľné?
ďakujem za odpoveď

Ahoj,
kde si absolvovala DPŠ? Podľa vyhlášky musíš DPŠ absolvovať na fakulte pripravujúcej učiteľov týchto predmetov ( pedagogická, prírodovedecká a pod.). Ak si absolvovala DPŠ na materskej fakulte, potom máš pedagogickú spôsobilosť vyučovať nie všeobecnovzdelávacie, ale odborné predmety na stredných odborných školách.
Naposledy upravil pe.pe : 29.01.10 at 21:05
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
...a ešte, vo vyhláške sa hovorí, že musíš mať vzdelanie skončené štátnou skúškou z aprobačného predmetu alebo príslušného alebo príbuzného
študijného odboru
. Tvoj študijný odbor je Drevárske inžinierstvo. No, neviem či to je príbuzný odbor k matematike či informatike. O štátnicových predmetoch sa tam nehovorí.
0 0
iivann iivann

iivann je offline (nepripojený) iivann

zdravim,
chcem sa spytat, co je kvalifikacny predpoklad. konkretne... mam ukoncene VS vzdelanie, neucitelsky odbor. ak chcem ucit na zakladnej skole, II. stupen, zakon hovori v casti V., c.4: v neucitelskych stud. programoch len na vyucovanie predmetov prislusnych alebo pribuznych odboru, z kt. bola vykonana statna zaverecna skuska v doplneni kvalifikacneho predpokladu. mam to pochopit ako DPS? bo inde je konkretne napisana poziadavka DPS.
dakujem!
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
iivann Pozri príspevok
zdravim,
chcem sa spytat, co je kvalifikacny predpoklad. konkretne... mam ukoncene VS vzdelanie, neucitelsky odbor. ak chcem ucit na zakladnej skole, II. stupen, zakon hovori v casti V., c.4: v neucitelskych stud. programoch len na vyucovanie predmetov prislusnych alebo pribuznych odboru, z kt. bola vykonana statna zaverecna skuska v doplneni kvalifikacneho predpokladu. mam to pochopit ako DPS? bo inde je konkretne napisana poziadavka DPS.
dakujem!
Ahoj, v podstate áno. Čo znamená doplnenie kv. predpokladu nájdeš v 317/2009 §8:

(1)
Pedagogický zamestnanec, ktorý získal vzdelanie absolvovaním študijného programu alebo vzdelávacieho programu v inom ako požadovanom študijnom odbore na výkon pedagogickej činnosti, doplní si kvalifikačný predpoklad pre príslušnú kategóriu a podkategóriu pedagogického zamestnanca získaním vzdelania v oblasti

a) pedagogiky, psychológie a didaktiky vyučovacích predmetov alebo didaktiky odborného výcviku (ďalej len"pedagogická spôsobilosť") alebo

b) pedagogiky, psychológie a didaktiky vyučovacích predmetov alebo didaktiky odborného výcviku a špeciálnej pedagogiky (ďalej len "špeciálnopedagogická spôsobilosť), ak má vykonávať pedagogickú činnosť v triede, v škole alebo v školskom zariadení s výchovno-vzdelávacím programom pre deti alebo žiakov so zdravotným znevýhodnením, alebo

c) ďalšieho študijného odboru alebo aprobačného predmetu.
0 0
iivann iivann

iivann je offline (nepripojený) iivann

dakujem!
0 0
pcgambler pcgambler

pcgambler je offline (nepripojený) pcgambler

Chcel by som sa spýtať k tejto téme.

Ak mám VŠ a aj malý doktorát z Marketingu a chcel by som externe vyučovať na VŠ nejaké predmety príbuzné Marketingu potrebujem tiež pedagogické minimum? Neviete poradiť?
0 0
ondropn ondropn

ondropn je offline (nepripojený) ondropn

Dobry den.Ja sa chcem spytat,mam z toho troska gulasik v hlave. Mam Mgr v odbore technologia vzdelávania so zameraním na informatiku,nemam mimum k tomu.Na matersku fakultu nemám chuť sa vracať späť. Cize mam hladat fakulty,ktoré maju DPŠ so zameranim na informatiku a ako doplnovy predmet mi oni urcia? Dakujem
0 0
katakal katakal

katakal je offline (nepripojený) katakal

Ahojte! Chcela by som sa informovať o tom, kde by som mohla urobiť pedag. minimum z mad. jazyka a literatúry??? VŠ som skončila v Nitre. Ale bývam pri KE, takže lepšie by bolo v Košickom regióne. Ďakujem pekne
0 0
zuzinka20 zuzinka20

zuzinka20 je offline (nepripojený) zuzinka20

Ahojte, potrebovala by som poradit, dostala som ponuku ucit informatiku na gymnaziu. Mam skoncenu TU v Kosiciach, F BERG, odbor priemyselna logistika, viem ze si potrebujem spravit pedagogicke minimum, len potrebujem vediet, ci je nejaka mezdera v zakone, ze mozem ucit a podagogicke minimum spravit do 4 rokov, myslim, ze niekedy to platilo, len neviem ci je to mozne aj teraz. aktualne by to bolo uz v septembri, tak potrebujem radu, ci je to vobec mozne.
dakujem za odpovede
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
zuzinka20 Pozri príspevok
Ahojte, potrebovala by som poradit, dostala som ponuku ucit informatiku na gymnaziu. Mam skoncenu TU v Kosiciach, F BERG, odbor priemyselna logistika, viem ze si potrebujem spravit pedagogicke minimum, len potrebujem vediet, ci je nejaka mezdera v zakone, ze mozem ucit a podagogicke minimum spravit do 4 rokov, myslim, ze niekedy to platilo, len neviem ci je to mozne aj teraz. aktualne by to bolo uz v septembri, tak potrebujem radu, ci je to vobec mozne.
dakujem za odpovede
Ano, existuje to aj teraz nájdeš to v zákone 317/209 § 60 spoločné ustanovenia odsek 3 alebo 4, tie odseky nie som si úplne istá ale nájdeš to tam.
0 0
zuzinka20 zuzinka20

zuzinka20 je offline (nepripojený) zuzinka20

dakujem pekne, idem si to kuknut
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
pcgambler Pozri príspevok
Chcel by som sa spýtať k tejto téme.

Ak mám VŠ a aj malý doktorát z Marketingu a chcel by som externe vyučovať na VŠ nejaké predmety príbuzné Marketingu potrebujem tiež pedagogické minimum? Neviete poradiť?

Väčšina VŠ ho nepožaduje. Presnejšie podmienky prijatia poskytne príslušná VŠ, na ktorej by si chcel externe učiť.

http://web.tuke.sk/kip/download/vuc41.pdf
3 0
denisa.b denisa.b

denisa.b je offline (nepripojený) denisa.b

dobry den,

chcela by som sa informovat na pedagogicke minimum. Prave studujem odbor Pedagogika-neucitelska . PG minimum sa da studovat aj po Bc alebo musim mat vyssi titul? mozete mi pomoct kde o PG minime najdem viac info?


vopred dakujem za odpoved
0 0
StereoJack StereoJack

StereoJack je offline (nepripojený) StereoJack

Dobrý deň,

Nastupil som prvý rok ako majster odborného výcviku na strednej škole. Bol som informovaný že do 2 rokov si musim spraviť DPš ako MOV (majster odborneho vycviku ). Chcem sa opytať kde by som taketo doplnkove pedagogicke minimum nadobudol, pripadne na názou daneho odboru /zamerania, na ktorej fakulte ? Som z Košic.

Za odpoved vopred Dakujem.
0 0
Dubinka Dubinka

Dubinka je offline (nepripojený) Dubinka

Dobry den,
prosim vas poradte mi niekto. Som studentkoku vysokej skoly, odbor anglicky jazyk, idem si priberat ku tomuto predmetu pedagogicke minimum. Moze ma riaditel zamestnat na trvaly pracovny uvazok, na strednej skole ako nekvalifikovaneho zamestnanca, dokedy dokoncim vysoku skolu? Alebo je este nejaka ina moznost sa zamestnat v skolstve?
Dakujem velmi za odpoved.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať