Zavrieť

Porady

Elektronické zasielanie výkazov do zdravotných poisťovní

zdravím všetkých,
chcela by som Vás poprosiť, či máte niekto už informácie o elektronickom zasielaní výkazov a príloh k výkazom do zdravotných poisťovní,ako sa treba prihlásiť ako firma, ako to treba odosielať a či si treba nachystať aj pevné nervy, podľa vzoru sociálnej poisťovne. Ak viete napíšte prosím, kde sa tieto
informácie dajú nájsť. ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

Neviem ako pri ostatných poisťovniach, ale Všeobecná na to ešte nenabehla.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mne povedala kamarátka , čo pracuje na Všeobecnej , že sa posunul dátum a malo by sa to robiť od 1.7. , ale aj tento dátum sa im zdá , že to ešte nebude.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Z "dobre informovaných zdrojov" mám informáciu o tom, že je pravdepodobný posun termínu elektronického odosielania výkazov do zdravtných poisťovní na 2. polrok tohoto roku. Okrem toho sa údajne pracuje na zjednotení "rozhraní" pre podávanie elektronických hlásení a ak sa to podarí, bude stačiť jedna GRID karta pre sociálku a všetky zdravotné poisťovne. Zatiaľ však neverím tomu, že niečo také sa podarí v dohľadnom čase.
Na internete na túto tému je možné nájsť nejaké informácie na stránkach:
1. úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou:
www.udzs.sk
2. zdravotné poisťovne:
- www.vszp.sk (Všeobecná)
- www.sideria.sk
- www.vzpd.sk (Dôvera)
- www.apollo.sk
- www.szp.sk (Spoločná)
Stránky zobrazuje spoľahlivo Internet Explorer. Ostatné internetové prezerače majú so zobrazovaním údajov dosť často problémy.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Jeden doplnok k predchádzajúcim informáciam.

Dnes som si našiel chvíľu času na prelistovanie stránok poisťovní a úradu.
Úrad má od 31.3.2005 zverejnený nový vestník s pravidlami pre elektronický formát hlásenia a dokonca aj vzor jednotného tlačiva "papierového" hlásenia.

Zo zdravotných poisťovní má niečo urobené len Sideria, ale k podrobným informáciam sa bez zaregistrovania v poisťovni "bežný smrteľník" nedostane. Možno počas najbližšieho víkendu niečo "vyhodia" poisťovne na internet, aby od pondelka mohli začať "buzerovať" platiteľov. Cez víkend totiž uplynie termín, ku ktorému mali mať poisťovne pripravené elektronické zasielanie hlásení. To, že na prípravu potrebujú nejaký čas aj softvérové firmy, to nikoho nezaujíma ani na úrade a ani v poisťovniach...
0 0
medulina medulina

medulina je offline (nepripojený) medulina

Práve dnes som dostala odpoveď na môj dotaz zo SIDERIE.

Prikladám :

Od 16. febrára 2005 môžu platitelia podávať cez našu internetovú stránku
www.sideria.sk elektronické výkazy o preddavkoch na poistné podľa pravidiel
platných od 1. januára 2005.
Elektronické výkazy sú prijímané podľa nového dátového rozhrania, ktoré
nájdete taktiež na našej internetovej stránke.

Pre podanie elektronickej verzie výkazu o preddavkoch na poistné musí mať
platiteľ vystavenú GRID KARTU. Pomocou prideleného mena, hesla a grid karty
sa môže platiteľ prihlásiť do Privátnej zóny a výkaz odoslať.

Privátna zóna je dostupná aj cez hlavné menu našej internetovej stránky Pre
platiteľov / Privátna zóna.

Grid karty pre prihlásenie do Privátnej si zóny môžete požiadať na pobočke
zdravotnej poisťovne, pod ktorú patríte alebo si ju objednať na bezplatnej
telefónnej linke 0800 150150.
Potrebujeme k tomu Vaše identifikačné údaje (IČO, názov firmy). Prevziať GK
môže konateľ firmy alebo poverená osoba, ktorá prinesie splnomocnenie.


Prajeme Vám pekný deň.
Asistenčná služba
Sideria - Istota, zzp
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Chcem sa Vás opýtať, aké máte skúsenosti s elektronickým zasielaním výkazov do zdravotných poisťovní. Mne funguje "normálne" len Spoločná ZP (odošlem cez e-portál, vytlačím krycí list, dám na podpis a pošlem na poisťovňu). Apollo mám odoslané, asi aj akceptované, ale krycí list nikde. Dôvera mi ešte nezaslala PIN kód, mám od nich len alfanumerický kód, takže som nič memohla zaslať.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Mohol by mi niekto napísať, aký má názov súboru na elektronické zasielanie výkazov do ZP Dôvera? Nechce mi akceptovať názov v tvare, aký je požadovaný (x514rrmm.nnn). Neviem, kde robím chybu. Názov za júl som dala: N5140507.001
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Zita4
Mohol by mi niekto napísať, aký má názov súboru na elektronické zasielanie výkazov do ZP Dôvera? Nechce mi akceptovať názov v tvare, aký je požadovaný (x514rrmm.nnn). Neviem, kde robím chybu. Názov za júl som dala: N5140507.001
Údajne bude akceptovaný už len názov v tvare x514rrrrmm.nnn (N514200507.001).
Rovnaký problém sme zaregistrovali aj vo VšZP. Z trenčianskej pobočky VšZP sa nám včera vrátila disketa s rovnakým "chybovým hlásením". Okrem toho nám tento týždeň telefonujú zákazníci "ako diví", že im zdravotné poisťovne vracajú diskety s rovnakými "chybovými hláseniami".

Takže chybu robíš jedine v tom, že iniciatívne nechodíš denne "leštiť kľučky" v zdravotných poisťovniach, aby si zistila najaktuálnejšie informácie o výmysloch, ktoré si svojvoľne zavádzajú zdravotné poisťovne v rozpore s pokynmi ÚDZS. O vydaní nového pokynu nie sú známe žiadne informácie, ale napriek tomu "ľudová tvorivosť" poisťovní nepozná hraníc.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ďakujem Andrej, som rada, že si sa mi ozval. Hneď to idem skúsiť. Nebyť porady, tak neviem ...
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu!!!!
Musí zamestnávateľ oznamovať niečo poisťovni ked zamestnanec sám
zmení poisťovnu na inú!!!!!!!!!!!!! :p

Ďakujem Silvia
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Myslím si, že ho musí odhlásiť zo starej a prihlásiť do novej .
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Nie, Silvia, od 1.1.2005 do 31.8.2005 zamestnanec si musí sám vybaviť všetky záležitosti ohľadom prihlasovania a odhlasovania na ZP. Od 1.9.2005 to bude znovu musieť robiť zamestnávateľ za svojich zamestnancov.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ďakujem pekne za odpoved!!!:p

Prajem príjemný den!!!!!

Silvia
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

endrju
Údajne bude akceptovaný už len názov v tvare x514rrrrmm.nnn (N514200507.001).
Rovnaký problém sme zaregistrovali aj vo VšZP. Z trenčianskej pobočky VšZP sa nám včera vrátila disketa s rovnakým "chybovým hlásením". Okrem toho nám tento týždeň telefonujú zákazníci "ako diví", že im zdravotné poisťovne vracajú diskety s rovnakými "chybovými hláseniami".

Takže chybu robíš jedine v tom, že iniciatívne nechodíš denne "leštiť kľučky" v zdravotných poisťovniach, aby si zistila najaktuálnejšie informácie o výmysloch, ktoré si svojvoľne zavádzajú zdravotné poisťovne v rozpore s pokynmi ÚDZS. O vydaní nového pokynu nie sú známe žiadne informácie, ale napriek tomu "ľudová tvorivosť" poisťovní nepozná hraníc.
Na e-portáli Dôvery som sa snažila poslať súbor v tvare N514200507.001 a vypísalo mi červenou chybu presne tú istú ako predtým. Ja už teda neviem, čo si mám o tom myslieť. Ostatné júlové výkazy do ZP mám zatiaľ akceptované, takže nejdem pokúšať osud .
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Zita4
Na e-portáli Dôvery som sa snažila poslať súbor v tvare N514200507.001 a vypísalo mi červenou chybu presne tú istú ako predtým. Ja už teda neviem, čo si mám o tom myslieť. Ostatné júlové výkazy do ZP mám zatiaľ akceptované, takže nejdem pokúšať osud .
Zita, tak tomu "nechňápem". Som veľmi zvedavý, čo to má znamenať. Skúsim ešte "prevetrať" moje známosti v Dôvere. Možno sa niečo dozviem. Ak budem mať nové informácie, ozvem sa. Prajem pevné nervy pri boji s úradníkmi žijúcimi z našich peňazí (úradníci si to však vôbec nechcú uvedomiť ).
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ďakujem Andrej, cením si, že sa mi snažíš pomôcť. A tým aj ostatným poraďákom.
0 0
Angela Angela

Angela je offline (nepripojený) Angela

Potrebovala by som poradiť ohľadom elektronického zasielania výkazov ZP.
Štruktúra pre výstup je daná . Názov nie?
V našom software sa vytvoria súbory pre poisťovne s nazvom len Dôvere sa názov nepáči.
Mám reklamovať software(neuznajú to) alebo má mzdová účtovníčka súbor premenovávať? (čo sa jej nepáči)

Okrem toho bol problém s jej zeregistrovaním do Apolla
Pri odosielaní výkazu treba aby mala administrátorske práva.

VSZP ešte nemá elektronické zasielanie?

Vďaka.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Do Dôvery som ani ja nevedela poslať el.výkaz, tak som ho poslala na diskete som zvedavá na odozvu, podľa mňa ten problém je asi v poisťovni. Do VšZP zatiaľ tiež dávame disketu. Apollo neviem.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Najhoršie je, že ani poisťovne poriadne nevedia ako by to chcelo u nich fungovať.
0 0
Mirka D Mirka D

Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

Platí, že výkazy el.formou musí predložiť iba zamestnávateľ, ktorý má do 1 zdravotnej poisťovne nad 20 poistencov? Ak mám menej môžem posielať tak ako doteraz - písomne poštou?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať