Zavrieť

Porady

Grilovanie

Nakoľko bolo už v sobotu tak krásne, na grilovanie priam stvorené, nedá mi neotvoriť debatu recepty a omáčky a tak budem rada, ak sa aj iní podelíte.
Jeden typ prikladám.
Dobrý pás sa dá spraviť z čohokoľvek čo vám chutí:

Napr. na grilované rebierka alebo iné mäsko, ja mám rada dať od stredy do pácu, ktorý je :

Olej, bobk. list, borievky celé, čierne korenie celé, červ. Vínko (môže byť aj citrón. Šťava alebo ocot balsamico), soľ, med. Alternatív je mnoho(so soj..omáčkou, s bylinkami....treba aby bola čo najväčšia variabilita)

Všetko spolu pomiešame , ochutnáme a zalejeme tým pácom bravč. rebierka alebo iné typy mäsa, tak, aby boli kompletne ponorené a aspoň 3 dni pred grilovaním.Každý deň treba mäsko otáčať, aby všetky chute prenikli všade.
Zelenina na grilovanie môže byť rôzna, ja obľubujem
Baklažán, na plátky do tmavo hneda grilovaný (pomaly, aby zmäkol) hotový potierame s olejom, v ktorom sme roztalčili cesnak. (mňam)

V sobotu grilujeme.

Výborná omáčka na namáčanie pri jedení :

Základ: Syr v črievku, kys. Smotana ,soľ



Možnosti 1. + kari (super)

2. + cesnak (super)

3. + bylinky (kôpor – nemám rada ale ostatní áno)

4. je ich veľa na vymenovanie , pred použitím musia byť vychladené



atď

.
Naposledy upravil Bionda : 25.04.05 at 14:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Ja som technik.: Milé baby, na grilovanie používame predovšetkým dobrý gril, inak po slovensky ohnisko, drevené uhlie, ale nemusí to byť vždy, stačí dobrá pahreba, a nezabudnúť aj sekeru na drevo. Ak to máte, tak grilovačka bude o.k. No aby som nezabudol, tak aj zápalky. Dobrú paličku, na ňu kúsok slaniny, alebo klobásky, a cesnak a cibuľa by tiež nemala chýbať........Prajem príjemné opekanie a k tomu dobré počasie
    Naposledy upravil anto : 25.04.05 at 12:37

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    anto
    Ja som technik.: Milé baby, na grilovanie používame predovšetkým dobrý gril, inak po slovensky ohnisko, drevené uhlie, ale nemusí to byť vždy, stačí dobrá pahreba, a nezabudnúť aj sekeru na drevo. Ak to máte, tak grilovačka bude o.k. No aby som nezabudol, tak aj zápalky. Dobrú paličku, na ňu kúsok slaniny, alebo klobásky, a cesnak a cibuľa by tiež nemala chýbať........Prajem príjemné opekanie a k tomu dobré počasie
    Síce nepochádzam z Oravy, ale od Žiliny, ale aj tak s Tebou súhlasím!!
    Je to najchutnejšie.Ibaže tá slaninka je dobrá-domáca!!!!!

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Prestaňte !!!! Ako to máme my, čo sme ešte v robote a k tomu bez obeda, vydržať?! Tá omáčka so syrom je super ak do toho nastrúhate Nivu, uvaríte veľké zemiaky v šupe, tie potom vydlabete a vyrobíte si tak misky na tú omáčku. Takéto mňamky dáte na okraj grilu kým griluje mäsko akeď tá omáčka tak akurát buble ako lenivá sopka, vtedy sa ten syr tak akurááátne naťahuje, spodok zemiačkov je opečený lepšie ako chipsy - tak to sa spolu s tým napríklad rebierkom celkom dá zjesť. Je ale absolútne nevyhnutné zapíjať to schladeným bielym suchým vínom, ktoré orosí pohár a zdôrazní chute syrčeka aj mäska. Tak, a teraz slintajte aj vy (spolu so mnou)!

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    betyna8 - ak budem chcieť vyskúšať tvoje inšpirácie, tak grilovacia sezóna bude musieť byť dlhá...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.