Zavrieť

Porady

Pomoooooc Excel

Ahojte, vie mi niekto poradit, ako je mozne vyriesit nasledujucu vec?

Mam dva stlpce a v jednom z nich su zoradene cisla faktur (podla poloziek aj 5 krat to iste cislo) cize by som potreboval zratat pocet faktur, aby mi ale neratalo rovnake cisla faktur.... cize ak je 5 krat to iste cislo v riadku, rataj ich len ako jedno cislo...... potrebujem len zratat pocet, hodnota v druhum stlpci ma nezaujima.

dakujem za pomoc.
Usporiadat
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

skus rozsireny filter podla tejto prilohy. Moze sa naskytnut, ze prva hodnota bude duplicitna, lebo ju berie excel ako nadpis.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Zas je problem s excelom?

Rieseni mas viacero, najjednoduchsie je skopirovat si predmetny stlpec do noveho zosita. Na tento stlpec pouzit funkciu odstranit zdvojenia. Toto tlacidlo obsahuje Office 2007, nie som si isty ako je to v nizsich verziach, kedze momentalne nemam taku po ruke.

Ak nemas Office 2007, tak nasledne si zavolaj makro ktore bude obsahovat tento kod:
ActiveSheet.Range("A:A").RemoveDuplicates Columns:=1, Header:=xlNo

Pri pouziti tohto kodu sa predpoklada, ze tie cisla faktur umiestnis do prveho stlpca. Ked odstranis duplikaty, tak pocet faktur je jasny
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

mladymuz Pozri príspevok
skus rozsireny filter podla tejto prilohy. Moze sa naskytnut, ze prva hodnota bude duplicitna, lebo ju berie excel ako nadpis.
Tu by som doplnil, ze vyfiltrovane zaznamy je potrebne nakopirovat este na ine miesto a jednoducho podla cisla riadku zistit ich konecny pocet
0 0
vitekr vitekr

vitekr je offline (nepripojený) vitekr

to: robin78 mas pravdu, zase excel :-), diky idem to vyskusat
0 0
Olinka1 Olinka1

Olinka1 je offline (nepripojený) Olinka1

Ja by som na koniec riadku napísala vzorec a stroj už vie, ktoré riadky má zarátať a ktoré nie. Vynechaj tie, ktoré nechceš.

napr.=A1+A2+A5+A6+atď
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

vitekr Pozri príspevok
Ahojte, vie mi niekto poradit, ako je mozne vyriesit nasledujucu vec?

Mam dva stlpce a v jednom z nich su zoradene cisla faktur (podla poloziek aj 5 krat to iste cislo) cize by som potreboval zratat pocet faktur, aby mi ale neratalo rovnake cisla faktur.... cize ak je 5 krat to iste cislo v riadku, rataj ich len ako jedno cislo...... potrebujem len zratat pocet, hodnota v druhum stlpci ma nezaujima.

dakujem za pomoc.
Ja by som to robil cez kontingenčnú tabuľku. Tá ti dokáže urobiť nielen súčet faktúr, ale aj sumu faktúr, priemernú cenu a kopec iných vecí. Chce to chvíľu času, kým sa to naučíš, ale potom to už ide.

V tomto prípade síce priamo nepomôže, ale následne sa urobí pomocou funkcie COUNT súčet faktúr v tej tabuľke. V kontingenčnej tabuľke už nie sú duplicitné čísla faktúr.

Priložím vzor takej tabuľky.
Naposledy upravil Chobot : 07.08.08 at 15:23
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Chobot Pozri príspevok
Ja by som to robil cez kontingenčnú tabuľku. Tá ti dokáže urobiť nielen súčet faktúr, ale aj sumu faktúr, priemernú cenu a kopec iných vecí. Chce to chvíľu času, kým sa to naučíš, ale potom to už ide.

V tomto prípade síce priamo nepomôže, ale následne sa urobí pomocou funkcie COUNT súčet faktúr v tej tabuľke. V kontingenčnej tabuľke už nie sú duplicitné čísla faktúr.

Priložím vzor takej tabuľky.
Prihováram sa za kontingenčnú (hlavne ak treba vyhodnotiť i iné údaje),
ale dá sa i takto (viď príklad)

Palo
0 0
dzixo dzixo

dzixo je offline (nepripojený) dzixo

Zdravim potrebujem vediet funkciu na najdenie cisla v tabulke so zadanych suradnic v 2 bunkach.
napr mam tabulku
...........1,5........1,8.......1,9
0,5 .....589.......1135.....2895
0,6 .....685........225......58

ja zadam do jednej bunky 1,5 a do druhej 0,5 a excel mi vypise hodnotu 589.Ak sa to da dakujem pekne
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

dzixo Pozri príspevok
Zdravim potrebujem vediet funkciu na najdenie cisla v tabulke so zadanych suradnic v 2 bunkach.
napr mam tabulku
...........1,5........1,8.......1,9
0,5 .....589.......1135.....2895
0,6 .....685........225......58

ja zadam do jednej bunky 1,5 a do druhej 0,5 a excel mi vypise hodnotu 589.Ak sa to da dakujem pekne
Kombináciou funkcií INDEX a MATCH:
Code:
=INDEX(B2:D3;MATCH(G6;A2:A3;FALSE);MATCH(F6;B1:D1;FALSE))
Viď príklad.

Palo
Naposledy upravil PaloPa : 08.03.10 at 19:40
0 0
dzixo dzixo

dzixo je offline (nepripojený) dzixo

Chlape dakujem pekne presne to som potreboval.. diky
a pocuj este nieco ja mam tych tabuliek viac este by som tam potreboval dostat jedno rolovacie menu de urcim z akej tabulky ma tieto hodnoty nacitat napriklad mam mesiace januar februar marec a k tymto mesiacom mam jednotlico urobene tabulky ak ja zadam v rolovacom menu januar tak hodnoty bude tahat z januarovej tabulky.
Ked sa to da Inak za to prvu pomoc velka vdaka.
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

dzixo Pozri príspevok
... ja mam tych tabuliek viac este by som tam potreboval dostat jedno rolovacie menu de urcim z akej tabulky ma tieto hodnoty nacitat ...
Ano, dá sa.
Pridaj fn VLOOKUP a INDIRECT:

Code:
=INDEX(INDIRECT(VLOOKUP(F6;N4:Q5;2;FALSE));MATCH(H6;INDIRECT(VLOOKUP(F6;N4:Q5;4;FALSE));FALSE);MATCH(G6;INDIRECT(VLOOKUP(F6;N4:Q5;3;FALSE));FALSE))
Analogicky sa dá pohrať cez pomenované oblasti i s adresami pre validáciu, ale to už zvládneš
P.
0 0
dzixo dzixo

dzixo je offline (nepripojený) dzixo

Dakujem ti velmi pekne.. Fest mi to pomohlo
0 0
dzixo dzixo

dzixo je offline (nepripojený) dzixo

a este ako si vytvoril taky list v ms excely ze tam nieje vidno tie vodiace ciary. By som potreboval takto vytvorit A4.
0 0
jules2 jules2

jules2 je offline (nepripojený) jules2

nástroje - možnosti - zobrazenie - mriežky
0 0
dzixo dzixo

dzixo je offline (nepripojený) dzixo

teraz som prisiel nato ze este tie tabulky maju pod sebou dalsie 3 tabulky kazdy ten mesiac je rozdeleny na 3 dalsie tabulky. cize napriklad januar je dalej rozdeleny na tri tabulky taktiez februar na dalsie 3 tabulky a tak dalej ale toto som si vsimol az teraz... tak dufam ze sa to da daako spravit dakujem pekne.... za vasu pomoc
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

dobrý deň, pomoc aj ja potrebujem, robila som tabulku a neviem ako som stlačila ctrl alt a šípku a vôbec mi nejde pohybovať z bunky do bunke enterom ani hore dole, ostane mi kurzor iba v jednej bunke, prosím ako to odstránim a vrátim do pôvodného stavu?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Už som na to prišla mala som zapnutý scroll )))
0 0
dzixo dzixo

dzixo je offline (nepripojený) dzixo

Zdravim v excely mam čislo napr 16 ja na delenie tohoto čisla môžem použiť len 4ku a 6ku čiže excel by mi mal vypisať 2 krat 6 1x 4,, mam rôzne čisla napr ked mam 17 tak excel mi vypiše 3x6 zvyšok 1.
Da sa to daako naprogramovat??? prosim o radu vopred DIKY..
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Zdravim v excely mam čislo napr 16 ja na delenie tohoto čisla môžem použiť len 4ku a 6ku čiže excel by mi mal vypisať 2 krat 6 1x 4,

Hmm, no mne vychádza delenie číslami 2, 4 a 8. Ak má byť výsledkom celé číslo. 17 sa deliť nedá.

Ja ti ani neviem čo vlastne chceš. Upresni to.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dzixo Pozri príspevok
Zdravim v excely mam čislo napr 16 ja na delenie tohoto čisla môžem použiť len 4ku a 6ku čiže excel by mi mal vypisať 2 krat 6 1x 4,, mam rôzne čisla napr ked mam 17 tak excel mi vypiše 3x6 zvyšok 1.
Da sa to daako naprogramovat??? prosim o radu vopred DIKY..

Mohlo by to byť takto?
V prílohe.

PS Tá 17 má byť naozaj 3x6? potom by zvyšok mal byť -1.
Naposledy upravil marjankaj : 24.04.10 at 11:12
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať