Zavrieť

Porady

Vysoký krvný tlak

Zdravím Vás poradáci, lekári mi dlhšiu dobu neúspešne - liečia - vysoký krvný tlak. Neviem si už pomôť a tak som začala dodržiavať správnu životosprávu.
Chcem sa Vás opýtať či neexistuje nejaká osvedčená dieťa na zniženie krvného tlaku. Dakujem za odpoveď, Enviros
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vždy sa da. Ak nas od toho neodhovorí niečo iné.
co_povedia.jpg  
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Taketo neriesim....kazdy nech sa stara o seba
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Zo života mám odsledované, že cesnak vie udržať tlak. Nakoniec aj tá pani z Hlohovca na ňom žila dennodenne, podľa v tom spočíval jej zdravý základ a plnohodnotný dlhý život.

Niekde som teraz čítala, že jediný liek na starobu je pohyb, všetko je v pohybe, lymfa, kyslík ...
Neblázni ...Tá pani môže LEN a LEN ďakovať génom, že bola v takom stave....a nie nejakom cesnaku.
Už len priezvisko veľa nasvedčuje...a neskutočne. Mám pokračovať ???

Ja som Ti toho načítal, napočul...naposledy som sa dozvedel nejaké múdrosti ohľadom starnutia od Emušky Tekely....tá toho teda ale narozprávala, ajajááááj.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Kolobežka...velice zajimava vecicka...len kde by som sa na nej odrazala.....musim podumat
Hádam najskôr od zeme.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pre mňa je to teraz síce utópia, ale doobeda syn, že je problém si privyknúť používať rovnomerne obe nohy, čím by trpela kostra, aj svalstvo. Asi áno, pretože včera som sa do pohybu vcítila a odrážala by som sa najlepšie iba s jednou. Aj v duchu mi tá druhá išla horšie. Aby niekto nedumal nad mojimi hemisférami, píšem neurčito.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tiez neviem rovnako ...vzdy je jedna noha, ruka inak silnejsia inak balančna....jaj balančne svaly to su iné mršky
Ja by som sa obojnozne ..teda na preskacku nevedela...urcite...ale skusit by som chcela..svalovica na riti,stehnach...by bola isto
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Inak, paradoxne, boli noha, čo odpočiva na stupatku.
https://diva.aktuality.sk/clanok/494...e-korculovani/


Foto-moja maličkosť pri sv.Jure 1.januara 2017, rano 9 hod. Vonku -12 st.C. a pusty kostolík.
P1010011.jpg  
P1010017.jpg  
1/1
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Blázon,ze -12....ale klud a ticho... a krasne...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
Blázon,ze -12....ale klud a ticho... a krasne...
Ja som si bola zabehat ...ked tu bol sneh..2 tyden nazad tusim...bolo -8....ale slnko,ticho a krasne....jedina chyba...ze moje kecky neboli na dany teren....co som silne dumala....ze co ti chlapi co ich stretavam..nebezia ako pokakaniboleli ma kotniky a jeden vonkajsi upon na kolene...kedze som musela nerovnosti vyrovnavat-lad a zamrznuty sneh..
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Január 2017 začal mrazivým ránom. Cely mesiac bol mrazivý, níektoré vyjazdy som mal aj chladnejšie. Zlepšenie nastalo až vo februári.

Takto vyzerala trochu posnežena trasa, tzv.cyklomagistrála JURAVA v januári
http://bit.ly/2B89S6f


Moje 18 kilometrove jazdy vyzeraju takto:
http://bit.ly/2zkGuay
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
A čo tuky a cholesterol v krvi? Máte ich v norme? Ak nemate, čo robíte, aby ste ich znížili?
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

duves
lujza.j no zaujimave.
No moja chronologia:
beriem tabletky asi od aprila 2016, mal som 90 kil.
Chyba bola, že som posledne roky od jesene do jari nemal žiadny pohyb.

No tomu je koniec.
Už tretí rok po večeroch kolobežkujem. Teraz cez tyžden som sa vážil, mam 81 kileček. A to si pri mojich 55 rokoch spominam na detstvo a večer lupem arašídy.

Blbe je to, že tabletky na vysoky tlak nič neliečia. Iba upravuju. Zasa, vysoky tlak je tichy zabijak. Bojím sa to vysadiť. Manželka robí v zdravotníctve, asi by ma nepochválila. Skušal som aj chia semienka, vraj znižuju tiež krvny tlak. Ale ako vravím, tabletky som nevysadil.



športu zdar!
Dík Duves, nechal som sa som ukecať a s manželkou sme si kúpili pod stromček kvalitné kolobežky. Tvoj príbeh je pre mňa inšpráciou, lebo tiež by som chcel z 90 kg zliesť aspoň na 80 kg, tak dúfam, že sa mi to vďaka kolobežke podarí. Kolobežkovanie je o dosť náročnejšie ako bike. Musím začať opatrne, lebo už pri trocha ľahkom tempe mám tep cez 150, čo asi nebude dobre, dnes na kolobežke som okolo VD v ZA 14 km, ako hovorím dosť náročné, pochválim sa obrázkom -



Zaujímalo by ma či tých 68 km cez Fartru si dal za jeden deň a tiež keď si išiel hore na Babu či si kolobežku tlačil, alebo si to dal s odrážaním.


Ja som zistil že mám vysoký tlak tým najhorším spôsobom roku 2014, našťastie som tu.
Tabletky nevysadzujte, ja som to urobil, tri roky sa zdalo byť všetko vporiadku a dvatýždne dozadu sa mi tlak vyšplhal cez 210/140 bolo to zlé, opäť som na liekoch, už ich nevysadím.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Neviem preco by som sa mala ladovat liekmi...ak mam tlak ok...keby som ich jedla...by som padala na hubu...
To,ze sa ti tlak vybehol isto nie je iba tak...
Nedavno mi tatko vravel....ze davnejsie si cital letak od pirul na tlak..kde bolo...ak budete mat tri merania tlaku ok....mozete vysadit....vysadil ....najblizsia kontrola u mudr.,...tak sa pochvalil...ze ako si dobre nameral a co bolo napisane v letaku...mudr.vyplestila oci...a hned mu fukla ine pirule na tlak...
Ak nemas kondicku ..tep vybehne...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Neviem preco by som sa mala ladovat liekmi...ak mam tlak ok...keby som ich jedla...by som padala na hubu...
To,ze sa ti tlak vybehol isto nie je iba tak...
Nedavno mi tatko vravel....ze davnejsie si cital letak od pirul na tlak..kde bolo...ak budete mat tri merania tlaku ok....mozete vysadit....vysadil ....najblizsia kontrola u mudr.,...tak sa pochvalil...ze ako si dobre nameral a co bolo napisane v letaku...mudr.vyplestila oci...a hned mu fukla ine pirule na tlak...
Ak nemas kondicku ..tep vybehne...
Neuviedla si, v akých časových intervaloch, či tri merania po sebe každý deň, raz za štvrťrok alebo ako. Pretože v tom je poriadny rozdiel.
Po svojej skúsenosti by som tiež neodporúčala sama vysadiť, keď tak možno znižovať, ale iba pod vedením lekára. Ja som znížila pod vedením lekára, dokonca aj vynechala, ale stačila jedna udalosť, a musela som si pilulku nasadiť znova. Je mi to síce ľúto, ale je to tak. Každý človek má inú konštitúciu, citlivosť na vonkajšie podnety.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

No moj chlap si ....ked nezabudne kazdy den +- rovnaka hodina.....zapise a potom ukaze mudr.
Ja som najprv na polku davku...
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

lujza.j
Neviem preco by som sa mala ladovat liekmi...ak mam tlak ok...keby som ich jedla...by som padala na hubu...
To,ze sa ti tlak vybehol isto nie je iba tak...
Nedavno mi tatko vravel....ze davnejsie si cital letak od pirul na tlak..kde bolo...ak budete mat tri merania tlaku ok....mozete vysadit....vysadil ....najblizsia kontrola u mudr.,...tak sa pochvalil...ze ako si dobre nameral a co bolo napisane v letaku...mudr.vyplestila oci...a hned mu fukla ine pirule na tlak...
Ak nemas kondicku ..tep vybehne...
lujza.j písal som duvesovi o vysadení liekov predpísaných lekárom že bola chyba, mal som niekoľko desiatok možno viac ako sto meraní tlaku po sebe vporiadku a vrátilo sa to našťastie nie tak zničujúco ako keď sa mi prvý krát vysoký tlak prejavil až stratou vedomia za volantom na dialnici. Ani 10 dní na JIS-ke nebolo pre mňa dostatočným ponaučením a lieky som po pol roku vysadil lebo som si myslel že už je to vporiadku.
To že som urobil hlúposť s vysadením liekov na tlak mi hovoril nie len praktický lekár a lekárka na internom, ale aj očná lebo v piatok som bol kvôli vysokému krvnému tlaku na očnom na vyšetrení očného pozadia.

Inak v písomnej informácii k lieku, ktorý mi predpísal sa píše "Keďže liečba vysokého krvného tlaku je obyčajne celoživotná, predtým ako tento liek prestanete užívať, poraďte sa o tom so svojim lekárom" je teda možné že tvoj tatko mal iné lieky, ktoré mohol sám pacient po zlepšení stavu prestať užívať,

Veľa zdaru v boji proti vysokému krvnému tlaku,
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ku tým skúsenostiam - ja som tiež na 10 rokov vysadila lieky. Myslela som, že som v pohode. Skončila som na JIS-ke s infarktom.
Takže tiež by som povedala, že s rozmyslom.
Len teda, ja som lieky od tlaku užívala od 14, lebo vtedy mi prvý krát niekto zmeral tlak. A nedali mi ich samozrejme hned, najskor som si poležala v nemocnici
Úprava životosprávy je super, ale nemusí to pomôcť na 100%
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Daša..nestras ma ja iba od 35ťky....poctivo tusim 12-13 rokov....potom som usudila,ze stacilo....ziadne merania....najprv polovicna davka potom uz nic.....lebo ziadny stres...5x v tyzdni sport...minimalne hodina.....moja strava je ok
Aj pirule na alergiu som vysadila...ani na astmu nefukam....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
majkii
Dík Duves, nechal som sa som ukecať a s manželkou sme si kúpili pod stromček kvalitné kolobežky. Tvoj príbeh je pre mňa inšpráciou, lebo tiež by som chcel z 90 kg zliesť aspoň na 80 kg, tak dúfam, že sa mi to vďaka kolobežke podarí. Kolobežkovanie je o dosť náročnejšie ako bike. Musím začať opatrne, lebo už pri trocha ľahkom tempe mám tep cez 150, čo asi nebude dobre, dnes na kolobežke som okolo VD v ZA 14 km, ako hovorím dosť náročné, pochválim sa obrázkom -



Zaujímalo by ma či tých 68 km cez Fartru si dal za jeden deň a tiež keď si išiel hore na Babu či si kolobežku tlačil, alebo si to dal s odrážaním.


Ja som zistil že mám vysoký tlak tým najhorším spôsobom roku 2014, našťastie som tu.
Tabletky nevysadzujte, ja som to urobil, tri roky sa zdalo byť všetko vporiadku a dvatýždne dozadu sa mi tlak vyšplhal cez 210/140 bolo to zlé, opäť som na liekoch, už ich nevysadím.
Gratulujem k rozhodnutiu!
Tabletky som nevysadil.

Kolobežka v kopcoch je tak trochu problem. Sú pasaže, kde sa to neda vykolobežkovať. Ale napr. cez Pezinsku Babu sa to dalo.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
toto poznate?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať