Zavrieť

Porady

Kŕče v lýtkach...

Túto noc sa mi po troch týždňoch zase vrátili kŕče do lýtok . Je to veľmi nepríjemné, opakuje sa to 10 aj viac krát za noc. Ráno keď vstanem z postele, lýtka ma príšerne bolia, ako po maratóne. Neviete čo spôsobuje kŕče, ako ich odstrániť, zmierniť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Mávam pravidelne kŕče a nielen na lýtkach, ale aj stehnách a prstoch. Kúpila som si šumivé magnézium a trochu sa mi to zmiernilo. Vyskúšaj.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    V nejakom časopise bola dobrá rada: ušiť si z látky vrecúško - rozdeliť ho na dieliky a dať doň gaštany. To si dať pod nohy a kŕče ustúpia. Presný počet dielikov neviem. Snáď niekto napíše, ja skúsenosť nemám ,ale švagrovi údajne pomáha. Zistím viac.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    HankaH Pozri príspevok
    Kŕče v lýtkach môže spôsobovať nedostatok magnézia.
    Určite súhlasím s magnéziom ale v megadávkach.

    diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

    diabol4
    Nesmierne si vážim Vaše rýchle odpovede. Už bežím do lekárne ...
    Ešte raz srdečná vďaka.

    diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

    diabol4
    Ninna Pozri príspevok
    Určite súhlasím s magnéziom ale v megadávkach.
    Čo myslíš pod pojmom megadávka? Ak vieš, spresni mi to prosím.

    airim je offline (nepripojený) airim

    airim
    No s tými megadávkami by som to nepreháňala, keď si rozhádžeš hladinu iónov môže to mať aj psychické následky.

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    HankaH Pozri príspevok
    Kŕče v lýtkach môže spôsobovať nedostatok magnézia.
    Magnesium - hořčík se uplatňuje v řadě metabolických reakcí v organismu, je důležitý pro syntézu nukleových kyselin, mnoha enzymů, tuků atd. Jeho nedostatek působí křeče lýtek a poruchy prokrvení. Je též důležitým iontem v nervovém přenosu, svalovém stahu a normálním rytmu srdce. Chci jen doplnit, že i draslík brání svalovým křečím. Extrémní nedostatek vápníku vede rovněž ke křečím (tetanie). Prevencí bolestí ve svalech je měď. Takže jak vidíte křeče v nohou nejsou důsledkem nedostatku jen jednoho stopového prvku, ale nedostatkem rovnoměrně a pravidelně přijímaných potravin s nimi. Jen tak se vyhneme svalovým křečím. Petr

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    S magnéziou súhlasim, pomaha.

    Ete som raz videla jednu reláciu, kde testovali a uspešne tonic. Po kazdodennom pistí s krce naozaj zmiernili. Druha latka bol tuším vitamín B a pomohol aj ten.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    diabol4 Pozri príspevok
    Túto noc sa mi po troch týždňoch zase vrátili kŕče do lýtok . Je to veľmi nepríjemné, opakuje sa to 10 aj viac krát za noc. Ráno keď vstanem z postele, lýtka ma príšerne bolia, ako po maratóne. Neviete čo spôsobuje kŕče, ako ich odstrániť, zmierniť.
    ak ti začne kŕč zaj si troška soli,obyčajnej kuchynskej soli to pomaha...zapiť troška vodou a prejde to.používajú to aj športovci,
    magnezium a mineraly najlepsie v chelatovej forme(lepsie sa vstrebavaju), ziadne sumive somariny skodia zaludku, masaze su tiez dobre.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Možno, že sa mýlim ale pomohol mi bicykel. V detstve ma drvili do lýtok kŕče neustále, pokiaľ som nezačal šporovať. V dospelosti to začalo nanovo, preto spomínam ten bicykel. Niekoľko desiatok kilometrov skoro denne, v lete do práce, mi pomohlo. Budem musieť zase začať, vracia sa to.
    Magnéziové tablety 500 mg Galvex - beriem pol tablety denne, najlepšie večer, pretože má aj mierne upokojujúci účinok
    ,alebo Stop kŕčom - špeciálna zmes proti kŕčom 1 denne.
    kopretinka tu sa radí verejne,pokiaľ si teda nenaháňaš klientov
    Viem pomôcť Ja som poradila,ale podla pravidiel sa tu kvalifikuje nazov a firma ako reklama a to sa nepovoluje....ci?
    kopretinka tu sa radí zadarmo,daj si reklamu do inzercie
    Viem pomôcť idem si precitat Pradidla fora...zeby som si ich zle vysvetlila?????
    buchač TY si NEPOCHOPILA základnú skutočnosť moja milá ....

    Príspevky ako také neobsahujú reklamu ...s nejakým nadhľadom .

    TU ide o to , do každej témy ohľadom zdravotnej problematiky ( od chrípky po onkológiu ) si schopná položiť príspevok o nejakých ( nemenovaných ) prípravkoch . Ak by niekto mal záujem , tak sa má ozvať cez mail .

    Takže :
    - mi nevrav , že si nejaká odborníčka cez zdravie . Jedinec v oblasti medicíny s takým širokým spektrom sa ešte nenarodil .
    - dopyt cez mail ? Čo iné , ako ponuka na nejaký produkt môže dotyčný očakávať ?

    Čiže sa v konečnom dôsledku jedná o biznis .


    Si snáď myslíš , že ostatní sú sprostí ...a Ty tá druhá ?
    Povedal by som , že skôr je to naopak ....
    Viem pomôcť Keby som ju potrebovala,tak by som si aj dala.
    buchač NO DAJ tú svoju stránku ...dlab na reklamu ...
    Alebo sa bojíš konfrontácie ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.