Zavrieť

Porady

Prvá faktúra

Zdravím všetkých,

mal by som jednu otázku - zodpovedajúcu odpoveď sa mi na Porade ešte nepodarilo nájsť.

Ako nová SRO nie sme ešte registrovaní platcovia DPH. O pár dní budeme vystavovať prvú faktúru za poskytnuté služby. S odberateľom sme sa dohodli na cene bez DPH. Ja som sa však zrejme predčasne tešil na to, že konečná suma, ktorá prijde na účet, bude táto suma navýšená o 19%. Chcem sa preto utvrdiť, či toto moje tušenie je správne alebo nie..

Aby si niekto nemyslel, že už primitívnejšia otázka sa položiť nedá, opýtam sa aj ďalšiu: Je možné na tvorbu faktúry (ako dokladu) využiť nejaký software (Word, Excel, špecializovaný soft..) alebo som odkázaný na fialové tlačivo zo Ševt?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Michal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Tvar faktúry nie je predpísaný, sú predpísané náležitosti. Ak ešte nie ste platcami DPH, tak ani faktúra nebude vystavená a následne uhradená s DPH. Pre vás pôjde celá suma faktúry na výnosový účet.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Krajsie polozenu otazku som tu uz dlho necital .

    Obzvlast sa mi paci tato cast :
    michalesco Pozri príspevok
    Aby si niekto nemyslel, že už primitívnejšia otázka sa položiť nedá, opýtam sa aj ďalšiu: ...

    abasys je offline (nepripojený) abasys

    abasys
    Najjednoduhsie je stiahnut si soft zadarmo, napr. Oberon.
    Fakturujete od zaciatku v programe a ked presiahnete rozsah free verzie dokupite si licenciu - aku potrebujete.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.