Zavrieť

Porady

Ako začat učtovať pri neopravnenom vyberaní DPH

Sesternica začala podnikať začiatkom marca - nie je platca DPH, ale chmuľo ktorí jej nastavoval reg. pokladnu jej tam nastavil dph pritom mu niekoľko krat predložila papiere, že nie je platca - aj na bločkoch ma samo len DIČ. Keď mi priniesla papiere na spracovanie som to zistila a tak som ju poslala na DU že šo s tým. Tetuška jej poradila nech spraví mesačnú uzavierku, prestaví pokladnu /technik sa tváril že on nič on muzikant/ a do 10 dní od zistenie zašle na DU papier že neoprávnene vyberala DPH. Samo že pokuta ju neminie.

Poradte
1. čo mám tam vlastne napísat aby to potom najmenej bolelo
2. ako to mam vlastne v alfe začat zaúčtovávať ked oficialne nie je platca dph
a na bločkoch má tu dph
Ľudkovia ked vieťe poradte mi prosím sím sím ......
Má niekto takúto skúsenosť????????
Dopredu dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    na otázku č. 1 neviem odpovedať. Na otázku č. 2 - zaúčtovala by som celú túto tržbu vrátane DPH do prijmu, tak ako keby tam DPH nebola.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    No to som ešte teda nepočula! A to si nevšimla, keď robila uzávierky, že je tam DPH?! Kontrolujem si všetko keď sú to moje peniaze a tým skôr doklady z vlastnej ERP!!!!!!!

    Odporúčam :
    ad 1) ihneď po zistení skutočnosti, napísať list, zdôvodniť a ísť na DÚ,
    ad 2) vyčísliť DPH z výstupu, a sumu odviesť na DÚ - to je povinná, prijala ju neoprávnene,
    ad 3) keď už je všetko napísané, zosumarizované, odvedené na DÚ, požiadať DÚ a vysvetliť, resp. zdôvodniť, ako vznikol daný problém
    Tú tržbu zaúčtuj aj s DPH a odvod DPH na DÚ si daj do nákladov - prev.réžia a vytvor si pre tento rok analytiku pre DPH, aj keď nie si DPH plátca
    Bože, to je blbosť! Ale áno, je to blbosť, ale je to tak - DPH pre neplátcu DPH !

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    ja som mala tiež ten problém.. technik to tiež dopackal.. nastavoval nám dve kasy.. jedna mala byť s DPH a jedna nie...a hádajte ako to dopadlo? obidve dal s DPH... nikde som nič nenahlasovala... jednalo sa len asi o 5 dní, kým mi muž doniesol uzávierky.. hned som ho zalarmovala, že nech to dá prestaviť.. a príjem som dala ako keby tam tá dph nebola vyčíslená...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    No ja by som to neriskla, lebo náhoda je blbec, i keď v tomto prípade je blbcom ten technik, ktorý nielen že jej to dobabral, ale ešte to ide aj nahlásiť na DÚ! Radšej by som tú sumu za DPH-čku odviedla. Ale, ako sa hovorí, risk je zisk! Záleží len na nej, ak sa rozhodne a kedy to bude menej bolieť, či teraz, alebo až potom pri kontrole.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    [QUOTE=ondrejvla]Tú tržbu zaúčtuj aj s DPH a odvod DPH na DÚ si daj do nákladov - prev.réžia a vytvor si pre tento rok analytiku pre DPH, aj keď nie si DPH plátca.
    QUOTE]
    Vlasta, podľa mňa sa toto naozaj nedá ináč vyriešiť, len tak, ako si to napísala. Bingo. Andrej.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    tiež si myslím, že Vlastička to správne napísala, ešte by som doplnila:
    ak ste nepodali, tak urýchlene podať daňové priznanie (mesačné, nie kvartálne) ... za 3/2005
    osobne si myslím, že s tou pokutou to nebude až tak hrozné a držím palce

    Ako začat učtovať pri neopravnenom vyberaní DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.