Zavrieť

Porady

Zákaz mobilov v škole

som kto som
Ahojte,
rada by som poznala názory ostatných na nový zákaz používania mobilov v základných školách. Ja s tým nesúhlasím, neviem prečo by mali môjmu dieťaťu zakázať komunikovať s rodičmi cez prestávku, ak má všetko pripravené na vyučovanie.
Pridajte svoje názory.
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja s tým súhlasím, len s malou zmenou, aby žiaci na začiatku vyučovania odovzdávali mobil triednej a po vyučovaní ich dostali späť.
Deti sú vynaliezavé a zneužívajú to, vyrušujú tým cez hodiny. A neviem, že keď si ty chodila do školy, či si potrebovala cez prestávku telefonovať s rodičmi, alebo si radšej pokecať so spolužiakmi?
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
m.hladka Pozri príspevok
...., aby žiaci na začiatku vyučovania odovzdávali mobil triednej a po vyučovaní ich dostali späť.
Prepáč... ale tou triednou by som nechcela byť...... Myslím že by stačilo (ako kdekoľvek "u dospelákov" trebárs na prednáške, či porade) na začiatku vyučovania vyzvať žiakov, aby svoje mobily vypli...... by ich nevyrušovali pri práci...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja sice mam deti uz velke a do skoly uz nechodia, ale viem si predstavit nervy pani ucitelky, ked sa podchvilou ozve pipnutie SMS, alebo zvonenie, nevraviac o tom, ze na telefone su fajn hry, aj internet a kadeco ine, zaujimavejsie ako skola. Rozumiem tomuto zakonu. Ine by bolo, keby ho deti pouzivali iba cez prestavky, ale to je utopia.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Súhlasím so zákazom - moje dieťa nosí mobil do školy, má ho vypnutý a použije len v "nutných" prípadoch - a to asi 2-3 krát do roka. A toto platí odkedy mobil začala používať - jednoducho v škole nie.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ked som ja chodila do školy, neboli mobilne telefony, hadam, či moje dieťa ma mobil nerozhoduje o tom učiteľ, ale ja rodič. učitelia len nech dbaju, aby deti niečo naučili. Ked som porovnala poznamkový zošit môj z 8 triedy zo slov. jazyka a môjho syna, neporovnateľne. Z mojich poznamok sa da aj teraz po 25 - tich rokoch zistiť, čo konkretne sme preberali v ktorý deň.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
tetrisss Pozri príspevok
Ja sice mam deti uz velke a do skoly uz nechodia, ale viem si predstavit nervy pani ucitelky, ked sa podchvilou ozve pipnutie SMS, alebo zvonenie, nevraviac o tom, ze na telefone su fajn hry, aj internet a kadeco ine, zaujimavejsie ako skola. Rozumiem tomuto zakonu. Ine by bolo, keby ho deti pouzivali iba cez prestavky, ale to je utopia.
Ale niektoré deti ich použivajú len cez prestávky a okrem iného pani učiteľka bežne telefonuje cez hodinu a tvári sa že je to v poriadku, ale to je super príklad pre decká.
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Ajuška Pozri príspevok
Prepáč... ale tou triednou by som nechcela byť...... Myslím že by stačilo (ako kdekoľvek "u dospelákov" trebárs na prednáške, či porade) na začiatku vyučovania vyzvať žiakov, aby svoje mobily vypli...... by ich nevyrušovali pri práci...
Problém je v tom, že dieťa je dieťa, neposlúche aj napriek dohováraniu (z vlastnej skúsenosti). Tiež sa mi zdá fajn nápad, keby mobil odovzdávali učiteľke na začiatku vyučovania, ale chápem, že je to nereálne, aby sa takým niečim zaťažovala a vlastne brala zodpovednosť za mobily. Nakoniec by prišla za dobrotu na žebrotu a vysoké účty by "šikovné deti" zvalili na pani učiteľku, ktorá volá z ich mobilov
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Tie niektoré deti sú aj napr. moja dcéra, ale aj napriek tomu súhlasím so zákazom, aby deti nosili mobil do školy. Moja dcéra príde do školy, brkne nám, že je tam, že došla v poriadku. Keď skončí školu brkne nám, že ide domov.
Ale koľko deti je takých, že dodržiava školský poriadok? Nie som učiteľka, a ani by som nechcela byť, ale každému z rodičov by som priala jeden deň v škole, aby pochopil, aká je to ťažka práca s našimi milovanými deťmi.
1 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Jana2004 Pozri príspevok
Problém je v tom, že dieťa je dieťa, neposlúche aj napriek dohováraniu (z vlastnej skúsenosti). Tiež sa mi zdá fajn nápad, keby mobil odovzdávali učiteľke na začiatku vyučovania, ale chápem, že je to nereálne, aby sa takým niečim zaťažovala a vlastne brala zodpovednosť za mobily. Nakoniec by prišla za dobrotu na žebrotu a vysoké účty by "šikovné deti" zvalili na pani učiteľku, ktorá volá z ich mobilov
Veď práve... obnáša to spústu súvislostí...
Že deti sú deti? Buďme radi ak nimi aj naďalej zostanú... Pretože detstvo im už nik nevráti...
Mám už dospelákov... ale stále zostáva vo mne presvedčenie že učiteľ nie je povolanie... ale poslanie. A taký ozaj nemá problém svojich žiakov na vyučovaní zaujať a zamestnať tak ako ozaj treba... Tam skutočne nie je čo riešiť... Fakt je, že za celé roky - kým boli (všetky) moje deti školopovinné, som takého zažila LEN jedného... pritom neupieram snahu ostatným...
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Práca s deťmi bola a je naročna, ale nehľadajme chyby len na deťoch a učitelia su bez chyb. V každej praci sme museli prijať zmeny a prisposobiť sa im a nikto nas nelutoval, len učitelia teraz ked maju prijimať zmeny, akí su chudaci, musia pracovať aj cez prazdniny akto z nás má 2 mesiace volno?Ale asi zachadzam mimo temu, pardon
0 1
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Kým neboli mobily , tiež to deti (v škole) prežili
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Paula Pozri príspevok
Kým neboli mobily , tiež to deti (v škole) prežili
...mohli by sme pokračovať... Aj my sme (nielen detstvo) prežili bez mobilov... Čo by sme stihli dnes???
Naposledy upravil Ajuška : 31.08.08 at 16:05 Dôvod: etiketa... ja viem...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mobil je určite dobrá vec-ale v rukách zodpovednej osoby. Dieťa ho môže zneužívať,napr. na písomke atď.
Načo dieťa v škole potrebuje mobil? Jedine na na "blbotinky".
Nie je lepšie nech deti cez prestávku spolu šantia a komunikujú,ako keď je každý v lavici zhrbený nad svojim mobilom?

Niekedy mi pripadá nezmyselné, keď vidím krpca pred činžiakom ako telefonuje domov,nech mu z okna vyhodia loptu...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Darina1234 Pozri príspevok
Práca s deťmi bola a je naročna, ale nehľadajme chyby len na deťoch a učitelia su bez chyb. V každej praci sme museli prijať zmeny a prisposobiť sa im a nikto nas nelutoval, len učitelia teraz ked maju prijimať zmeny, akí su chudaci, musia pracovať aj cez prazdniny akto z nás má 2 mesiace volno?Ale asi zachadzam mimo temu, pardon
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

tak pre opravu..ucitelia nemaju volno dva mesiace, ale podla toho kolko maju dovolenky, maximalne to vyjde 6 tyzdnov a niekto ma aj menej...mozno by chceli ist na dovolenku anpr. v marci, ale bohuzail, uz ju nedostatnu. To je jediny argument, ktory sa sustavne vytahuje ...dva mesiace volno...lepsi sa nenajde?
sorry sa odbehnutie temy

Zakaz mobilov je z nejakeho dovodu....a preto s nim suhlasim. Rodicia maju predsa kontakt na skolu, ucitelku, ak je nieco surne, skontaktovat sa mozu. Nepride mi normalne, aby ziaci cez prestavky volali domov. Troska samostatnosti by im nezaskodilo.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Darina1234 Pozri príspevok
Ked som ja chodila do školy, neboli mobilne telefony, hadam, či moje dieťa ma mobil nerozhoduje o tom učiteľ, ale ja rodič. učitelia len nech dbaju, aby deti niečo naučili. Ked som porovnala poznamkový zošit môj z 8 triedy zo slov. jazyka a môjho syna, neporovnateľne. Z mojich poznamok sa da aj teraz po 25 - tich rokoch zistiť, čo konkretne sme preberali v ktorý deň.
To či má dieťa mobil alebo nemá samozrejme rozhoduje rodič. Ale to či ho má počas vyučovania zapnutý alebo nie už je na učiteľovi. Pýtam sa prečo akceptujeme my dospelí zákaz používania mobilov nemocniciach, v úradoch? A prečo ste pobúrení ak chce učiteľ bez vyrušovania odučiť svojich 45 min?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ajuška Pozri príspevok
...mohli by sme pokračovať... Aj my sme (nielen detstvo) prežili bez mobilov... Čo by sme stihli dnes???
Ver tomu, že veľmi veľa veci by sme stíhali aj bez mobilov, a možnože aj viac ako s mobilom.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Darina1234 Pozri príspevok
Práca s deťmi bola a je naročna, ale nehľadajme chyby len na deťoch a učitelia su bez chyb. V každej praci sme museli prijať zmeny a prisposobiť sa im a nikto nas nelutoval, len učitelia teraz ked maju prijimať zmeny, akí su chudaci, musia pracovať aj cez prazdniny akto z nás má 2 mesiace volno?Ale asi zachadzam mimo temu, pardon
Prepáč, ale toto je typický názor rodiča, ktorý nemá ani páru o tom, čo všetko obnáša práca učiteľa.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Keď rozhodnem ako rodič, že dieťa má mobil od odchodu do školy, musí a je poučené, že počas vyučovania ho nepoužíva. Moje deti to dodržali a nevidím dôvod, prečo by mal byť mobil doma. Tak ako my dospelí veľa veci vybavujeme cez telefon, myslim, že aj deti.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
smith Pozri príspevok
Ver tomu, že veľmi veľa veci by sme stíhali aj bez mobilov, a možnože aj viac ako s mobilom.
Určite by sme si si inak stihli vážiť vzťahy na každej úrovni... o čase a tempe života už vôbec nemusíme... Vypichla som to len preto, že prijímame (aj) technické vymoženosti tak ako prichádzajú.
Som toho názoru, že vloženie mobilu do rúk dieťaťa (?) má obnášať aj dohodu rodiča s dieťaťom, kedy a na aký účel ho má vlastne použiť... S jasne vymedzenými pravidlami...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať