Zavrieť

Porady

Antivirus skusenosti

Ahoj vsetci
Vie mi niekto poradit alebo povedat ake ma skusenosti z antivirom notron antivirus 2008. Chcel som zakupit platenu verziu, ale chlapik v obchode mi povedal, ze to nie je dobre, ze im to ludia vracaju naspet. Odporucil mi nod32. Teraz neviem pre aky sa mam rozhodnut. Potrebujem nieco poriadne - kvalitne, co najde vsetky "spiny" a hlavne take aby nespomalovalo vykon pc, hlavne pri pouzivani grafickych programoch.
Za vsetky rady a postrehy dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    machlastka je offline (nepripojený) machlastka

    machlastka
    Ahoj ja pouzivam NOD 32 a nedam na neho dopustit,pred tym som mala kadeco ine ale nejako to ,,nefungovalo,,a od kedy mam nod tak som cista.Podla mna nema konkurenciu ,no sto ludi sto chuti.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Eset mozem odporucit a teraz sa dokonca eset zameral aj na firewall, spam a spy. Kamos to kupoval na 1 alebo 2 roky (teraz neviem presne) na 2 PC (2 licencie) a mal to za nejakych 2000 Sk (ale ako student). http://www.eset.cz/produkty/eset-smart-security

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    používam rezidentne legálne kúpený Eset Smart Security, je výborný. Avšak sem tam dám preskenovať pc aj s Avirou (niekedy ešte niečo nájde).

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    hmmm, len ci ta avira najde fakt virus. Eset ma dobru heuristiku, takze dokaze detekovat aj virus, ktory nema v databaze, potom je potrebne to odoslat do esetu na analizu, kde sa to overi (niekedy sa zisti, ze je to vir, inokedy nie)
    Napr. o jednom nemenovanom antiviruse som niekedy cital, ze oznacil za virus aj textovy subor

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Takto este prezen NODom a ak to nedetekuje ako troj. kona, alebo virus, tak napis im, ze ich produkt je nespolahlivy a koncis a ziadas peniaze naspat, lebo ja by som neplatil za nieco co neplni svoj ucel

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    - doporucujem Eset Smart Security

    -
    a doporucujem nestahovat kazdu hlupost z netu, ci klikat na kazdu hlupost na nete, ci "navstevovat" rozne pochybne stranky ...

    - ozaj a co su to tie virusy ....

    lubinami je offline (nepripojený) lubinami

    Veselý človiečik lubinami
    Ahojte,
    ja mám NOD, ale stále sa mi tlačí nejaký antispywerový program do počítača- vyzerá to na spaywera, bliká to červeným svetlom na spodu lišty a potom sa mi zobrazia tabuľky aby som si naištalovala nejaký program
    Antispyware 2008 XP alert , neviem sa toho zbaviť, už som dala aj NOD aj Adawer, a nič nenašlo, blokuje mi to robotu na pc. Co mám s tým robiť, kde sú nejaké Free programy proti Spywerom ?
    Píše to toto :
    Infiltration alert
    Details
    Attack from : 53.189.66.118,
    port25263
    Attacked port : 55431Threat : Win32/Abetear Family
    a potom vypisuje nejaké víry, trojan a .............

    Poradte ?

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Ak mas NOD oficialne - tak im tie hlasky posli na support, resp zatelefonuj o radu tam.
    Ak nie, alebo aj tak, tak si zo stranky stahuj.cz alebo downloads.sk stiahni antivir programy Spyboat Search and Destroy a Ad-Aware, nainstaluj a daj si prekontrolovat system.
    Ak ani to nepomoze - skus este free program Avast - ale tam neviem ci sa ti nebude bit s NOD-om.

    lubinami je offline (nepripojený) lubinami

    Veselý človiečik lubinami
    Dakujem všetkým,
    našla som si nejaký program na nete, SUPERantiSpyware Free Edition, naiinštalovala a ten mi to odstránil, po prebehnutí. Je to na 15 dní -free, a je asi dobrý, ikonka je taká značka červená prečiaknutý detektív, a na spodu je kliešť-chrobák. PC ide, takže som rada.

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    lubinami Pozri príspevok
    Dakujem všetkým,
    našla som si nejaký program na nete, SUPERantiSpyware Free Edition, naiinštalovala a ten mi to odstránil, po prebehnutí. Je to na 15 dní -free, a je asi dobrý, ikonka je taká značka červená prečiaknutý detektív, a na spodu je kliešť-chrobák. PC ide, takže som rada.
    - dobra volba, len ma prekvapila ta 15 dni ??? pri free verzii ?... nie je to nahodou Pro ?... pretoze ja mam SUPERantiSpyware najmenej pol roka a ide stale, len na rozdiel od Pro verzie si ho musim sam aktualizovat, co zas jedno kliknutie nerobi ziadny problem...

    - a SUPERantiSpyware som tu uz tiez odporucal ako vybornu nahradu za ten moloch Spyboat Search and Destroy ...

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Ani jeden antivirusovy produkt nie je dokonaly,inak by ostatni prestali antivirusove svoje programy vyrabat. Mal som skusobnu verziu NOD32, ked som nainstaloval plnu verziu AVG, tak som sa nestacil divit, co sa tam naslo. Mal som skusobnu verziu ESET Smart security a pocitac zacal hlupnut, napisal som spolocnosti Eset, ake hlasky mi vyhadzuje pocitac po nainstalovani ich produktu, ozvali sa mi po roku, ci mam nejaky problem. Nemam, lebo vas produkt uz nepouzivam.......treba kombinovat, zalezi, ktorym smerom mame prioritne zaujmy pri ochrane, ale aj tak, za rocne pouzivanie anivirusovych programov v domacnosti su poplatky nekrestansky drahe. Aj od Esetu. Na tak velku spolocnost, zavedenu aj v USA, by clovek cakal, ze daju aj free verziu pre domace pouzitie.Na ich demo verzie sa uz nenachytam.

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    najag Pozri príspevok
    Ani jeden antivirusovy produkt nie je dokonaly,inak by ostatni prestali antivirusove svoje programy vyrabat. Mal som skusobnu verziu NOD32, ked som nainstaloval plnu verziu AVG, tak som sa nestacil divit, co sa tam naslo. Mal som skusobnu verziu ESET Smart security a pocitac zacal hlupnut, napisal som spolocnosti Eset, ake hlasky mi vyhadzuje pocitac po nainstalovani ich produktu, ozvali sa mi po roku, ci mam nejaky problem. Nemam, lebo vas produkt uz nepouzivam.......treba kombinovat, zalezi, ktorym smerom mame prioritne zaujmy pri ochrane, ale aj tak, za rocne pouzivanie anivirusovych programov v domacnosti su poplatky nekrestansky drahe. Aj od Esetu. Na tak velku spolocnost, zavedenu aj v USA, by clovek cakal, ze daju aj free verziu pre domace pouzitie.Na ich demo verzie sa uz nenachytam.
    -

    - asi treba najskor vediet taky NOD spravne pouzivat a hlavne nastavit...
    - ja ho pouzivam roky legalne a nemal som najmensi problem, cim to asi je ? ha???

    - to si asi robia srandu v testoch Virus Bulletin ked ESET NOD32 Antivirus si v zatia poslednom testovani pripisal na svoje konto rekordne 51. ocenenie VB100 ???

    - ja zas tvrdim, ze nainstalovat si AVG na PC je rozsudok smrti, co teraz ???

    - a urcite treba taky antivirak skombinovat i z inym programom proti zachytavaniu ineho balastu, co antivirak neriesi... a netvrdim, ze NOD je uplnou jednickou, pretoze som neskusal ine, ale nemam ani dovod ...

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Testy antivirusovych programov su podobne, ako testy inych produktov, zalezi kto ich testuje, aku ma na to metodiku a podobne. Podobne ako u testov aut, v jednom teste nejakej redakcie je dany model hviezda, v inom prepadak.Nemyslim si, ze nastavenie NOD predstavuje az taky problem, ze v jeho dosledku dochadza k zlej cinnosti.Takze v kazdom pripade je to s antivirusovymi programami podobne, ako s dietami. Keby bola jedna, ktora by naozaju dokonale ucinkovala, neboli by ziadne ine.Napokon aj nedokonaly produkt je mozne dobre predavat, ak ma dobru reklamu. Ja som napokon pisal o svojej skusenosti, svojom poznatku s NOD-om, pre ineho moze byt super a jeho nazor mu neberiem.Na AVG je potrebne mat vykonny pocitac, ak nie je, tak AVG nie je mozne pouzivat, lebo pocitac sa zaobera iba AVG.

    Mrgrabber je offline (nepripojený) Mrgrabber

    pripadne mi napište na skypa moj nick: junior130000 ...viac Mrgrabber
    Ja mam Avasta a Spybot - Search & Destroy a som spokojny v pripade nudze si stiahnem daky program na odstranenie konkretneho bordelu a je pokoj

    sondaw je offline (nepripojený) sondaw

    sondaw
    Ahoj všichni
    Mám legal Eset Smart Security, chvíli jsem si pohrála s nastavením a jsem s programem moc spokojená.Je potřeba přemýšlet, kdy něco povolit či zakázat, vytvořit si pravidla a zony u firewallu a stejně tak i všechno ostatní. Nemám ráda automatický režim filtrování, chci vědět, co se v počítači povolí či je zakázáno, proto si nastavuji pravidla sama. Stejně tak jsem to kdysi dělala u NODa i ostatních programů, které jsem používala. Jinak používám na kontrolu Spybot a Spyware Blaster a nemívám s počítačem problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.