Zavrieť

Porady

Kapusta ku knedliku

Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Chcem Vás poprosiť gazdinky, kuchárky, žienky o recepty na kapustu ku knedliku. Je to asi banálne jednoduchá vec, ale už som si tu neskutočne veľa ráz našla rôzne grifi ako vylepšiť moje kulinárske umenie.
Ďakujem
Usporiadat
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Mama je mama aj pre mňa!
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ninna Pozri príspevok
...múka ako zápražka...Ale kapusta bola čudne kyslá.
No kapusta je kupovaná? Záleží na tom ako je naložená. Ak bola nejakým spôsobom rýchlokvasená... tak jasné že bude mať inú chuť ako domáca. Takže Ty si nerob žiadne výčitky. To sa kupovaná nemusí rovnať chuťovo s domácou. Mohla si skúsiť prepláchnuť a potom dochutiť.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Elena Navrátilová Pozri príspevok
No kapusta je kupovaná? Záleží na tom ako je naložená. Ak bola nejakým spôsobom rýchlokvasená... tak jasné že bude mať inú chuť ako domáca. Takže Ty si nerob žiadne výčitky. To sa kupovaná nemusí rovnať chuťovo s domácou. Mohla si skúsiť prepláchnuť a potom dochutiť.
Presne tak bola kupovaná. Nabudúce ju určite prepláchnem.a vyskúšam zhustiť aj zemiakom.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ninna Pozri príspevok
...múka ako zápražka...Ale kapusta bola čudne kyslá.
Čudne kyslá? A prepláchla si ju, keď si ju vybrala zo suda?
Pridám aj ja moju radu ( tiež som svokra!) :
- kapustu po vybratí opláchnem na sitku, prípadne pokrájam na menšie kúsky,
na oleji dám skaramelizovať cukor, keď začne tak zamatovo ružovieť, pridám na drobno nakrájanú cibuľku, hneď ako sa rozvinie jej chuť pridám mletej rasce, nakrájanú kapustu, posolím, posypem čerstvo zomletým korením, stiahnem teplotu na platni na minimum, aby mi nezačala horieť, premiešam, pridám nastrúhané jabĺčko a pomaly dusím za občasného miešania. Ochutnám, ak je dostatočne udusená, ak ju nepodleješ stačí jej tak 20 minút, podľa zvuku počuješ či už dokončieva dusenie a začína také malé smaženie, vtedy pridám trošku mletého nového korenia. Môjmu zaťovi chutí a budúca nevesta ju už vie urobiť sama.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

A ja ju vyskúšam nabudúce.
P.S.: A natlačíme si svoju kapustu do súdka.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ninna Pozri príspevok
A ja ju vyskúšam nabudúce.
P.S.: A natlačíme si svoju kapustu do súdka.
Práve tá "svoja" je o správnej chuti. Nech ti dobre vykysne.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ďakujem krásne žienky!
0 0
adejka_79 adejka_79

adejka_79 je offline (nepripojený) adejka_79

ahoj Ninna,

prepač, že neodpisujem k uvedenej téme , chcela som sa niečo súkromne opýtať , ale vzhľadom k tomu že som sa len teraz registrovala mi nie je umožnene poslať ti súkromnú správu...Čítala som tvoj príspevok k téme "štítna žlaza" niečo som sa chcela opýtať ale nie takto verejne, mohla by som ti napísať e-mail ak mi dáš adresu, ak ti to nevadi?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

adejka_79 Pozri príspevok
ahoj Ninna,

prepač, že neodpisujem k uvedenej téme , chcela som sa niečo súkromne opýtať , ale vzhľadom k tomu že som sa len teraz registrovala mi nie je umožnene poslať ti súkromnú správu...Čítala som tvoj príspevok k téme "štítna žlaza" niečo som sa chcela opýtať ale nie takto verejne, mohla by som ti napísať e-mail ak mi dáš adresu, ak ti to nevadi?
Pridaj viac príspevkov a budeš môcť posielať aj súkromné správy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať