Zavrieť

Porady

Chello medium - rychlost pripojenia - nezodpoveda reklamovanej

Pred par dnami som zmenit zmluvu s UPC z povodneho Chello Light (4000 kb/s) na Chello medium kde podla zmluvy a info na ich web strankach ma byt:
"Širokopásmový internetový prístup s rýchlosťou do 10240/ 1024 kbit/s"
"Sťahovacia kapacita 10240 kbit/s (Download Speed)"
"Odosielanie 1024 kbit/s (Upload Speed)"
Pri merani - speed.upc.sk som nameral vysledky:
Rychlost pripojenia na internet : 4657.84 kb/s = 4.84 Mb/s
Rychlost stahovania dat: 619.73 kB/s = 0.61 MB/s

Po reklamacii na UPC supporte mi bolo povedane, ze po kontrole z ich strany je vsetko v poriadku, a ze teda problem musi byt na strane pocitaca.
Je to mozne...??? Ak ano v com je problem?
MMCH - skype, ICQ ani iny IM nemam otvoreny, len FF a to par kariet. Nic nestahujem.
Antivir ESET Smart Security - rezidentne a Spyboat S&D + Ad Aware + Spyware Terminator - raz za tyzden kontrola - zatial ziaden nic neregistroval.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    kergulaan Pozri príspevok
    Pred par dnami som zmenit zmluvu s UPC z povodneho Chello Light (4000 kb/s) na Chello medium kde podla zmluvy a info na ich web strankach ma byt:
    "Širokopásmový internetový prístup s rýchlosťou do 10240/ 1024 kbit/s"
    "Sťahovacia kapacita 10240 kbit/s (Download Speed)"
    "Odosielanie 1024 kbit/s (Upload Speed)"
    Pri merani - speed.upc.sk som nameral vysledky:
    Rychlost pripojenia na internet : 4657.84 kb/s = 4.84 Mb/s
    Rychlost stahovania dat: 619.73 kB/s = 0.61 MB/s

    Po reklamacii na UPC supporte mi bolo povedane, ze po kontrole z ich strany je vsetko v poriadku, a ze teda problem musi byt na strane pocitaca.
    Je to mozne...??? Ak ano v com je problem?
    MMCH - skype, ICQ ani iny IM nemam otvoreny, len FF a to par kariet. Nic nestahujem.
    Antivir ESET Smart Security - rezidentne a Spyboat S&D + Ad Aware + Spyware Terminator - raz za tyzden kontrola - zatial ziaden nic neregistroval.
    Dôležité je to jediné zvýraznené slovíčko. Oni ti negarantujú stále rýchlosť minimálne alebo konštantne 10240/1024 kbit/s, ale do. Takže v čase špičky, alebo vyššej využívanosti táto rýchlosť môže byť nižšia. Jedine keby si v tom čase sám využíval linku alebo keby si mal agregáciu 1/1, vtedy by si mal garantovanú uvedenú rýchlosť.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Reálne počas dňa dosahuje 50-70% z tejto max. rýchlosti, najlepšia je v noci medzi druhou a štvrtou ráno.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Dakujem za odpovede
    Este niekolko faktov a s tym spojenych otazaok:
    Ked som mal light - 4000kb/s - tak pri kontorle rychlosti mi to ukazovalo okolo 3800 kb/s.
    Skusal som to pri roznych casoch - 0100, 0510 0800, 1200, ... a ta rychlost je +/- konstantna okolo 5000kb/s
    UPS support tvrdi, ze ziadna agregacia nie je a ze z ich strany to fachci ma 10mb/s., takze by mi nemalo ukazovat nizsiu rychlost.
    Na dalsiu otazku mi z UPC odpovedali, ze mam otvorenych vela kanalov - tak to teda fakt neviem co to ma byt. (V prikaze Spustit napisat cmd - to ma da do nejakeho akoze DOS rezimu a tam pokyn "netstat" - vypise mi to TPC spojenia je ich 7. z UPC vsak tvrdia ze by ich malo byt 2-3. Ako sa vsak k redukcii spojeni dopracovat mi nepovedal. - Takze ak viete, rad radu privitam.
    Posledna rada po niekolkych telefonatoch - zozente si iny pocitac a pretestujete to s nim. Ak ta rychlost bude mensia, tak potom ?asi? posleme technika, ci nie je zavada na modeme.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Pride technik, predpokladam z notebookom, napoji sa, ukaze ti, ze ma rychlost 10Mbps a dovi dopo. Ked bude solidny, tak sa pozre aj do tvojho PC a pripadne ti nieco poradi, ci to neobmedzuje firewall a pod.
    Tie merace rychlosti su na prd, pretoze jeden ukaze tak, iny zas onak a moj graf v statistikach zas nieco ine. Realne to zistis tak, ze zacnes stahovat nejake distro linuxu, tie su umiestnene na mocnych FTPeckach a priblizne by ti to malo ukazovat rychlost stahovania 1250

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    No tiez rada - akurat, ze navsteva technika, ak sa nenajde chyba na zariadeni UPS stoji peniazky - kolko neviem, a oni to radi hodie na nic netusiaceho pocitacoveho plointeligenta.
    Takze viac by som privital rady ohladne beziacich kanalov - pojeni ako som to opisoval vyssie, resp hoci co ine cim by som si bol isty ze ta chyba je v modeme a nie u mna na pocitaci - ze mi tu nepracuje nejaky rezidentny program, ktory sa vyziva v preposielani dat, resp ze nesluzim ako retlansacna stanica pre niekoho. Vid napr Skype alebo ICQ - neviem ktory presne to robi, ale vyuziva tvoje pripojenie pre preposielanie dat.
    Takze asi tak

    Chello medium - rychlost pripojenia - nezodpoveda reklamovanej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.