Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok a odvody

Dobrý deň prajem,

no zaujímalo by ma ako to je z rodičovským príspevkom a platením do socialnej poisťovne. Bol som teraz podávať výkaz a tam mi povedali že treba platiť poistné pretože na čiastočný rodičovský príspevok sa uľava nevzťahuje a vraj to treba doplatiť za celý rok 2004. Je to trošku kruté! Minimálny odvod je 2017 Sk ak sa nemýlim.

Prajem pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Zo zákona o soc.poistení:

    § 140 Vylúčenie povinnosti platiť poistné poistencom a zamestnávateľom

    (1) Zamestnanec, povinne nemocensky poistená a povinne dôchodkovo poistená samostatne zárobkovo činná osoba, dobrovoľne nemocensky poistená osoba, dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba a dobrovoľne poistená osoba v nezamestnanosti nie sú povinní platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti
    ...
    b) v období, počas ktorého sa im poskytuje rodičovský príspevok podľa osobitného predpisu,<SUP> </SUP>ak nevykonávajú zárobkovú činnosť
    ...
    Podľa zákona o rodič.príspevku, č.280/2002, § 4 odsek 2 - ak rodič...zároveň vykonáva aj zárobkovú činnosť...RP je 1200 Sk.

    Takže - ak rodič v období starostlivosti o dieťa zároveň vykonáva zárobkovú činnosť, RP je vo výške 1200 Sk a toto obdobie NEPATRÍ do tzv. vylúčiteľných dôb - platí sa poistné do SP.
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 28.06.04 at 11:08

    rodičovský príspevok a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.