Zavrieť

Porady

Vlasy a problemy s nimi spojene

Zdravim,
Mam trochu vaznejsie problem s vlasmi,tak by som sa chcela obratit na Vas a dufam,ze sa najde nejake riesenie
Uz pol roka mam na jednej polovici hlavy male chrasticky,alebo velke lupiny,neda sa to ani identifikovat.Prva navsteva u kozneho bola celkom uspesna,pouzivala som na hlavu vodicku,ktora mi dost pomohla ale ani nie o dva tyzdne sa mi to vsetko vratilo a v o dost agresivnejsej forme.Zvecsila sa cast na ktorej sa mi to objavuje a pridalo sa aj mensie vypadavanie vlasov,ked si s tym nic nerobim,nechytam,..ked si to natieram dalsou predpisanou mastickou a nahodou si trochu pokvacem vlasy ostane mi na ruke mensia kopa znicenych vlasov aj s jednou chrastickou.Brala som uz aj tabletky,prestala som pouzivat predpisany gel,lebo na to ako dlho som ho uz pouzivala nic sa nedialo,len mi uschla pokozka,vlasy sa stali suchsimi a stale si to musim prekryvat zdravymi vlasmi,aby som sa nehanbila co to na hlave mam.
Nema niekto podobne skusenosti,alebo nejake osvedcene rady,...?
vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Môjmu priatelovi sa niečo podobne robi chrasty lupinovitého charakteru. Ja mu to vždy odstránim a natriem indulónou nechíkovou, vie mu to na chvílu pomôcť. Ja som zas mala lupiny veľké boľavé a na okrajoch zapálené,strašne to svrbelo a niekedy až bolelo, nepomohlo nič žiadne šampóny ani vodičky. Pomohla mi farba na vlasy. Vyskúšaj si kúpiť FRUCTIS šampón s bielou guličkou môže pomôcť. Držím palce

    kargo je offline (nepripojený) kargo

    technický typ kargo
    Vyzerá to ako psoriáza ale pri nej nepadajú vlasy (aspoň pokiaľ ja viem). Ak si postihnutú časť premastíš , po nejakej hodine dvoch sa ti pod hrebeňom začnú uvoľňovať hrubé lupiny (ako také omrvinky chleba). Ak nie tak buď rada- nebude to psorka a snáť ti niekto poradí čo s tým.

    lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

    lindusaaa
    Urcite znovu ku koznemu, ak jeden nepomohol snad pomoze iny. Kozne problemy su zvacsa prejavom nejakeho vnutorneho problemu, takze mozno bude pricina inde a tie chrasticky su uz len vysledok niecoho v tele. Svedci podla mna o tom aj to, ze ta vodicka sice pomohla, ale len na chvilu.

    Leggy je offline (nepripojený) Leggy

    Leggy
    kargo Pozri príspevok
    Vyzerá to ako psoriáza ale pri nej nepadajú vlasy (aspoň pokiaľ ja viem). Ak si postihnutú časť premastíš , po nejakej hodine dvoch sa ti pod hrebeňom začnú uvoľňovať hrubé lupiny (ako také omrvinky chleba). Ak nie tak buď rada- nebude to psorka a snáť ti niekto poradí čo s tým.
    Prve co napadlo aj mna,bolo,ze je to psoriaza ale nastastie nie.Psoriaza ma loziska,ktore su obcas podliate aj krvou.V mojom pripade,ak si jednu chrasticku potiahem z vlasov von,to miesto zacne na chvilu mokvat,potom sa to ,,ukludni,, ale po case sa to obnovi.V kazdom pripade je to tak trochu trapenie.

    saimily je offline (nepripojený) saimily

    saimily
    urcite by si si mala davat vacsi pozor pri vybere samponu pretoze niektore su dost agresivne a mohli by to len zhorsit.a urcite by som skusila pouzit aloe vera alebo kolagen,pretoze ublizit ti nemozu a obidve maju schopnost liecit.aloe dokonca okrem liecenia stahuje zapal alergicku reakciu a svrbenie.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Leggy Pozri príspevok
    Prve co napadlo aj mna,bolo,ze je to psoriaza ale nastastie nie.Psoriaza ma loziska,ktore su obcas podliate aj krvou.V mojom pripade,ak si jednu chrasticku potiahem z vlasov von,to miesto zacne na chvilu mokvat,potom sa to ,,ukludni,, ale po case sa to obnovi.V kazdom pripade je to tak trochu trapenie.
    Psoriáza má viac typov, takže kým ich všetky nevylúči odborník (kožný) tak by som si taký istý nebol...
    Jednoznačne choď za odborníkmi, daj si pre istotu potvrdiť diagnózu minimálne 2 nezávislymi.
    Verím ti, že je to trápenie...a hlavne pre ženu

    Tu ti diagnózu nikto nestanoví .

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Mohlo by sa jednať o plesnové ochorenie,trvaj na tom,aby Ti lekár na kožnom zobral vzorku na vyšetrenie do mykologického laboratoria.Podľa opisu je plesen pravdepodobnejšia ,ako psoriáza.

    jahoda999 je offline (nepripojený) jahoda999

    som kto som som proste žienka domaca ...viac jahoda999
    ahojte ja mam problem vypadavaju mi vlasy a dost, som tri roky po operacii kde mi vybrali ženske veci, vie niekto poradit nejaky pripravok z lekarne čo ma vyskusany ak ano prosim poradte dakujem anka
    ja mam v hlave (vo vlasoch) to iste..suche loziska ktore po odlupnuti zacnu mokvat, svrbia..bola som u koznej, dala mi specialny sampon - Polytar AF (dermalny roztok urceny na liecbu zapalovych ohoreni koze na hlave ktore sa prejavuju nadmernou tvorbou supin vo vlasovej casti hlavy, vratane seboroickej dermatitidy..) musim si tym samponom umyvat kazdy den hlavu, nechat posobit par minut na loziskach a potom zmyt...ale je to na lekarsky predpis (myslim) ..sice nevonia dobre, pachne ako decht, pneumatiky, ale pomaha plus, kozna mi dala este jednu mast - Fucicort (takisto na lekarsky predpis) pouzivam ich prvy tyzden a viditelne mi to mizne, tak dufam ze to pomoze

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    chrasta_xixi Pozri príspevok
    ja mam v hlave (vo vlasoch) to iste..suche loziska ktore po odlupnuti zacnu mokvat, svrbia..bola som u koznej, dala mi specialny sampon - Polytar AF (dermalny roztok urceny na liecbu zapalovych ohoreni koze na hlave ktore sa prejavuju nadmernou tvorbou supin vo vlasovej casti hlavy, vratane seboroickej dermatitidy..) musim si tym samponom umyvat kazdy den hlavu, nechat posobit par minut na loziskach a potom zmyt...ale je to na lekarsky predpis (myslim) ..sice nevonia dobre, pachne ako decht, pneumatiky, ale pomaha plus, kozna mi dala este jednu mast - Fucicort (takisto na lekarsky predpis) pouzivam ich prvy tyzden a viditelne mi to mizne, tak dufam ze to pomoze
    nemozu tieto problemy suvisiet aj s velmi tvrdou chlorovanou vodou? alebo to na to nema vobec ziadny vplyv?

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Želám pohodový deň. Na umývanie vlasov používaj detský šampón . V lekárni si kúp Panthenol spray a postihnuté miesta si natieraj uvedenou penou. Má veľmi dobré účinky nielen na pokožku hlavy, ale aj na samotné vlasy.

    Ewka12 je offline (nepripojený) Ewka12

    Ewka12
    ahoj,ja mam podobny problem cely zivot a stale neviem co to sposobuje,casto mavam suchu pokozku hlavy a chrasty,ktore moc svrbia a ked si ich skrabem boli to a padaju z toho lupiny,pritom mam mastne vlasy,ktore si musim skoro kazdy den umyvat,nechapem to skor by som mala mat vlasy suche nie?tiez mi aj padaju dost,mam problem aj s pokozkou tela caskto mavam ekzemy a lisaje.mozno je to tym,len som este nenasla pripravok ktory by pomohol,ked aj tak len na chvilu,kozna mi vzdy da nejaky drahy sampon ktory vobec nepomoze

    armagedon74 je offline (nepripojený) armagedon74

    armagedon74
    Jednoznačne odjakživa bolo umývanie si vlasov z koreňa lopúcha. Lieči lupiny, chrasty na hlave, vypadávanie vlasov. Je to aj prírodné a kvalitné antibiotikum, a preto dokáže aj dané problémy trvalo vyliečiť. Jeho kvalita je na vysokej úrovni, a lieči aj kopu iný chorôb. (mykóza, žaľudočné problémy, pľucne problémy, rôzne katari a podobne.)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.