Zavrieť

Porady

Krb v panelaku

Dobry den.
Potreboval by som radu ohladom krbu v panelaku. Byvam na vrchnom poschodi a chcel by som si dat namiesto ustredneho kurenia krb. Potreboval by som vediet, ci je to mozne, hlavne ci je mozne sa dat odpojit od UK a ci nie je problem s vystavbou komina. A este ake povolenia a papiere okolo toho treba. Dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Chcel by som vidieť toho človeka, ktorý ti to úradne povolí.

P.S. Kde by si skladoval drevo?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Vieš si predstaviť ako by vyzerali sídliská keby to urobil tak každý?
Hotova katastrofa
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Ako fór je to dobré. Vzhľadom na diery v legislatíve by to možno aj nejako prešlo.
Nie je však možné sa odpojiť od UK nakoľko by bol problém s vykurovaním susedom zo spodného ( o jedno ) nižšie podlažie. A ako by sa dokoazovalo to " prehliadnuté " vykurovanie krbom ako náhradný zdroj vykurovania za UK.
Tak isto vidím problém so spomínaným drevom. Nehovoriac o životnom prostredí.
Keby ti išlo o efekt krbu sú rozne alternatívy, ale ako hlavný zdroj vykurovania to je nepriechodné.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ja som poznal jedneho Srba, ktory si k panelaku v Belehrade (byval na prizemi) v case toho vseobecneho chaosu pristaval obrovsku obyvacku (do zelene pred domom) aj s terasou. Potom tam griloval a zabaval sa, ako to vsetkym rozvoniava...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

podpivnik Pozri príspevok
Dobry den.
Potreboval by som radu ohladom krbu v panelaku. Byvam na vrchnom poschodi a chcel by som si dat namiesto ustredneho kurenia krb. Potreboval by som vediet, ci je to mozne, hlavne ci je mozne sa dat odpojit od UK a ci nie je problem s vystavbou komina. A este ake povolenia a papiere okolo toho treba. Dakujem
A kto vám bude prikladať, ked nebudete doma? Prídete do studeného bytu? Alebo bude stačiť teplo od "spodných "susedov? A čo drevo? Ak nebude mať iný zdroj tepla, tak ho miniete dosť.Kde ho budete skladovať?

Inak, už som o tom tiež počula, že mali aj krby v paneláku...
0 0
p.mac p.mac

p.mac je offline (nepripojený) p.mac

človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac
Su elektrické krby, neviem kolko stoja, vydavaju take iste teplo ako mensie krby, co do bytu uplne staci. Neviem nic presnesie napisat, zatial som to videl iba na vystave a tam to vysvetlovali, podla mna to je jedine riesenie do panelaku.
0 0
dicktracy dicktracy

dicktracy je offline (nepripojený) dicktracy

skús "ekokrby" v googly (chcel som dať odkaz, ale nepovedlo se) netreba komin, ľahká inštalácia...a hlavne teplo
0 0
radkoslavko radkoslavko

radkoslavko je offline (nepripojený) radkoslavko

Existuju krby na bioalkohol. Ja som tiez uvazoval ako alternativne dokurovanie, ale je to drahe vykurovanie.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

a hlavne nebezpecne clovek sa stane alkoholik ani nevie ako mat doma 100litrov alkoholu, to by som neriskoval
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Krb na pevné palivo v paneláku ako hlavné vykurovanie = nezmysel.
Je 100 dôvodov proti a možno 1 za, ale neviem aký.
0 0
Zypsik Zypsik

Zypsik je offline (nepripojený) Zypsik

Mame v rodine cloveka, ktory ma krb v "panelaku" - je to mala tehlova bytovka (6 bytov).
Byva na celkom vrchnom podlazi, odpojil sa od centralneho kurenia, dal si postavit krb s teplovzdusnymi rozvodmi po celom byte. Na krb ma papiere.
Dopravu dreva cez 4 poschodia riesi drevenou bednickou a elektrickym navijakom na balkone (v zeleziarstve to mali komplet s motorom a lanom za asi 2000 korun + flasa palenky pre zvaraca, co pozvaral pohyblivu konstrukciu na balkon, aby sa dal navijak zlozit k stene.
Nevie si to vynachvalit - ziadne rury, ziadne radiatory, vlastne teplo podla toho kedy chce a kolko chce. Su doma piati, takze vzdy sa najde niekto, kto raz za 3-4 hodiny poriadne prilozi a ked nie su doma, tak teplo riesit predsa netreba. Je to v lesnatej oblasti - drevo je za par korun a flasku slivovice pre majitela "vetriesky". Vyjadril sa, ze to mal urobit uz pred 20 rokmi a nie az pred piatimi.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Už tu padlo v téme krby na bioalkohol tak prikladám kvôli predstave ako to asi zhruba vyzerá pri závesnom type.
Foto je použité zo stránky bezkominovekrby.
Bezkomínový krb.jpg  
0 0
eva29 eva29

eva29 je offline (nepripojený) eva29

Ja mám tento krb na bioalkohol. Máme dom kde nebol riešený pôvodne krb , tak sme to riešili takto. Je to velmi pekná dekorácia, aj teplo to dá a celkom dosť, ale viac menej to máme ako dekoráciu pretože liter tohto bioalkoholu horí cca 2 niekedy 3 hodinky, keď si zoberieš že liter stojí okolo 100 Sk tak by to bolo trošičku drahé vykurovanie. Čo sa týka krbu v paneláku - moji rodičia bývajú v paneláku kde jeden z nájomcov si urobil takéto vykurovanie. Oni stihli ešte dobu kedy si mohli každý sám individuálne urobiť ÚK. Tento riešil krb bez akéhokolvek povolenia (susedia, statik, požiarnici, obec ......), napojil sa do existujúceho komína.... Myslím že funguje OK ale keby mu to mali povoliť tak mu to asi nepovolia.
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

ahojte som laik a az teraz sa zaciname obkukovat aky typ krbu mozme mat v byte. Pravdaze na pevne palivo a plyn je vylucene. Skor uvazujeme nad elektrickym alebo tym bio, ale vobec neviem ako ten na bio funguje. Mozte mi to prosim viac popisat?
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

Prosim vam mohli by ste mi vysvetlit blizsie co to je ten bioalkoho a ako to funguje s krbom?
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Je to Bioetanol na odmasťovanie a dáva sa do dekoračných krbov. Funguje normálnym horením asi ako "gelová sviečka", horí žltým plameňom a čím kvalitnejší tím menej je ho cítiť.
0 0
KIKA16 KIKA16

KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

majkaaa, hodila som ti link v inej teme, ktorú si otvorila, dám ti ho aj sem http://www.flamedecorkrby.sk/Biokrby-priamo-pre-Vas/
0 0
PavolG PavolG

PavolG je offline (nepripojený) PavolG

Caute, no nie je to uplne obycajny lieh na odmastovanie. A prirovnanie ku gelovej sviecke je tiez odveci. Ten gel smrdi.
Viac info na http://www.bezkominovekrby.sk/index....ravy&Itemid=82
alebo vlastne viac clankov z ich webu www.bezkominovekrby.sk (odtial bola zobrana aj ta fotka vyssie, i ked osobne by som si vybral asi iny model).
Majte sa.
0 0
gomanek gomanek

gomanek je offline (nepripojený) gomanek

Tak zvolit si ten klasickej krb mně taky docela rozesmálo :-)
Ale jinak o biokrbech jsem našel zajímavý článek. Odkaz jsme přidal do vedlejšího fóra, tak dyštak kuk tam:
http://www.porada.sk/t106054-krb-na-...tml#post991168
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať