Zavrieť

Porady

zabezpecenie stravy pre zamestnancov

chcela by som sa opytat, ci ako zamestnavatel som povinna pre zamestnancov zariadit stravu pocas prace a nakolko - firma by mala mat sidlo dalej od centra (lacnejsi najom), ale s tym stravovanim to je potom tazsie. Vedel by mi niekto poradit? Dakujem veronika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    Si sice povinna, ale na forme nezalezi. Uz som zazila, ze pani sefova osobne varila a zamestnanci hlasovali, co chcu dalsi den na obed. Tak mozes vyhrnut rukavy, mozno je to najlacnejsia moznost. Aby nedoslo k omylu, zamestnanci urcovali, co budu jest, nie ci im tato forma vyhovuje. V Zakonniku prace nie je uvedene, ze to sama nemozes uvarit. Najviac prace bolo so zauctovanim tohto obeda, ked 55% malo ist do danovych nakladov zamestnavatela.

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    To mal byt skor vtip. Teraz rada: najjednoduchsie je im kupit gastrolistky. Alebo sa obratit na ostatne firmy v okoli, tiez niekde stravuju svojich zamestnancov.

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Súhlasím, najjednoduchšie je kúpiť zamestnancom gastro-lístky a máš pokoj. Za tie si zmestnanec kúpi jedlo a ty máš splnenú povinnosť zabezpečiť zamestnancom jedlo. Urob si smernicu, kde si určíš výšku stravného-gastrolístka, tvoj príspevok / zo zákona min55% z ceny lístku a max.55% z ceny platnej na stravné- teraz je to 80 sk čiže max,44sk, no a samozrejme príspevok zo SF/ .

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Má už niekto skúsenosť s postihom ak zamestnávateľ nezabezpečí stravovanie, ani gastrolístky? Už pekných pár rokov.... snaha síce bola, dostali sme lístky asi za päť mesiacov, ale odvtedy nič...

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Inšpektorát bezpečnosti kontroluje, ako formou je zabezpečované stravovanie zamestnancov.

    zabezpecenie stravy pre zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.