Zavrieť

Porady

chcem otehotnieť

velmi túžime po bábetku a zatial sa nám nedarí otehotnieť skúšame to už pól roka a zatial nič... skúšali sme rôzne ,,zlepšováky,, ako napr. po styku nohy hore a kyselinu listovú a počítanie plodných a neplodných dní no zatial bez úspechu... vie nám niekto poradiť čo by sme mohli ešte skúsiť aby sa nám to konečne podarilo??? ( lekárka mi povedala že po neuspešnom roku začneme hladať príčinu)
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
BLAHOŽELÁM.
Davaj si teraz väčší pozor na seba a držím palce.:-)
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

no ja som mala kolegyňu, ktorí sa tiež veľmi snažili o bábätko, dokonca jej lekári vraveli, že nemôžu mať babätko, tak sa odhodlali, že si bábo adoptujú. Prišlo to ako blesk z jasného neba a išli po krásneho chlapčeka, neskôr chceli ďalšie, tak adoptovali dievčatko a ti poviem, po 15-tich rokoch teraz porodila vlastné bábätko. Je to hádam zázrak, nikto tomu nechcel veriť. Bola doma, žiadna práca, chodievali na dovolenky, žiaden stres - len také bežné banality, ktoré sa vyriešili hneď a zrazu sa im to podarilo.

Takže netreba zúfať a hlavne netreba nato naliehať, keď to má prísť, tak to príde, čím viac nato budeš myslieť, tým viac ťa to bude zožierať a bude to o to ťahšie.

A s tými pravidlami máš pravdu, tie neexistujú, ale netreba vešať hlavu, život je krásny a ver mi, že i ty raz zažiješ tú krásnu chvíľu, keď sa dozvieš, že budeš mamou. Je to hádam jeden z najkrášnejších okamihov v živote ženy a nedá sa to vlastne ani slovami opísať, musí sa to zažiť. Takže potom mi o tom porozprávaš, keď to budeš prežívať. oki? :-)
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

Ak ti môžem poradiť Dr. Jonáš ti vie vypočítať možnosť počatia dieťaťa. Sama mám s tým skusenosť. Napísala som len obálku MUDr. Jonáš Maňa /smerovku neviem/ ado týždňa som mala od neho list, čo a ako mám vyplniť a o krátky čas mi prišiel kalendáriť, kedy "zarábať". Vyšlo to. Aldan
0 0
ivulik1 ivulik1

ivulik1 je offline (nepripojený) ivulik1

dakujem za všetky rady a odporúčania,
buduci týžden mám prvý termín pôrodu tehotenstvo zo začiatku bolo komplikovane ( som prve 4 mesiace krvacala ) ale dotehuľkovala som to až do konca. som v 39 týždni a velmi sa teším že po neuspešnom takmer trištvrte roku sa nam to nakoniec podarilo... a čo nam pomohlo? nemyslieť na to ( lebo prišlo to ked sme to naozaj nečakali ) a kyselina listova ( baby plan od calibrum) pravidelne uživanie 4 meisace takže držím palce všetkým a hlavne nestrácajte nádej ta nikdy neumiera
0 0
barbi339 barbi339

barbi339 je offline (nepripojený) barbi339

ako tu kyselinu listovu ked chcem otehotniet musim uživat ???..... lebo s priatelom sa snažim otehotniet už rok a stale nič gynekkologyčka mi predpisala tabletky ( lutenyl) s tymže sa mi to ma upravit ale zatial nič nebadam nijaku zmenu menzes mam každy mesiac pravidelny . A už moc chceme mat babetko
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
existujú jedny tablekty, ktoré predpisuje gynekológ na rýchlejšie otehotnenie... skús sa na to opýtať svojho lekára.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Moja známa neúspešne čakala niekoľko rokov, nebudem opisovať, čo to s ňou robilo a aká bola. Až jej odporúčali umelé oplodnenie. Má synčeka. Tri mesiace po pôrode otehotnela prirodzenou cestou a teraz má dvojičky. Opäť nebudem opisovať, čo to s ňou robí. Dôležité však je, že je šťastná. Netreba zúfať, zázraky sa dejú. Prajem všetkým veľa veľa šťastia.
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Moja dcéra tiež nemohla dlhšiu dobu otehotnieť, potom bola na vyšetrení a zistili jej, že má vysokú hladinu (už som zabudla, ako sa ten hormón volá, tuším prolaktín), je to vlastne hormón, ktorý sa tvorí dojčiacej žene a zabraňuje tak počatiu. Po vybratí liekov sa jej hladina hormónu ustálila a onedlho na to otehotnela. Ale možno je t aj boží zásah, lebo sme jej vraveli, že je to možno aj tým, že nie sú svoji. Brali sa minulého roku v júli a teraz každú chvíľu čaká dcérku. Takže do roka a do dňa...
Naposledy upravil gypsynka : 10.07.12 at 11:10 Dôvod: doplnenie
0 0
calysto calysto

calysto je offline (nepripojený) calysto

nam sa nedarilo asi dva roky, potom som navstivila znamu, ktora sa venuje homeopatii. Asi pol roka som brala homeopatika a otehotnela som.
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

NEPLODNOSŤ

Moderná doba nové tisícročie, teda hádam okrem chýbajúcej dobrej nálady , by nás podľa prognóz nemalo niť zaskočiť a teda aj trápiť. Ale to tvrdia len reklamné pútače. Skutočnosť aj tá naša je neraz celkom iná! Nájdeme si partnera, či partnerku, skoro šialene sa zamilujeme, a v rovnakom ošiali vkročíme do manželstva, vyhlásiac, že poznáme svoj zdravotný stav. Všetko je ideálne a nás a ani nášho drahého netrápi ani nádcha. Ale chyba lávky. Po krátkej dobe našu radosť zakalí problém, nad ním sa spočiatku pousmejeme, neskôr trochu ,či viac znervóznieme, len mu neviem nájsť riešenie, veď sme predsa obaja zraví!
Nie zriedkavo sa v živote stretáme so situáciou, že žena ale aj muž sú zdravý, len nemôžu
spolu splodiť potomstvo. Ako u prvej sa poväčšine hľadá príčina u ženy. Zdravá nezdravá každá jedna poslušne pochoduje ku gynekológovi. Hádam ani netreba písať, čo nasleduje.
Skôr ako sa spamätá je na vyšetrovacej koze. Pán doktor, či doktorka dôkladne prehrabe jej rodidlá a na záver , preto že aj tak nič nenájde , jej navrhne celkové vyšetrenie, pomocou ktorého by sa mala odhaliť príčina , prečo to nejde.
Nasleduje jedno , niekedy pre nedostatok voľných termínov aj dvojmesačná stresujúca tortúra, okorenená vyšetrením vaječníkov a samozrejme aj prefukovaním vajcovoduov.
Zážitok postačujúci na mnoho rokov.
Povedzme si , ako to s tou neplodnosťou naozaj je.
Medicína ju v zásade delí do dvoch základných skupín, na primárnu a sekundárnu.
Primárnou neplodnosťou hovoríme vtedy, ak žena nebola tehotná a nikdy ani deti nemala.
Sekundárnou neplodnosťou nazývame stav, keď sa podarilo otehotnieť, no došlo k spontánnemu potratu, alebo z rôznych príčin aj k umelému prerušeniu tehotenstva.
Nie je žiadnym tajomstvom, že príčin neplodnosti je nespočetne veľa a bývajú rôznorodé.
Veľakrát tento stav nesúvisí so ženou ale jej mužským partnerom. A práve s uvedených dôvodov je potrebné skúmanie zdravotného stavu u oboch. A to sú obaja preukázateľné zdravý, len nie a nie splodiť potomka. Jednou s menej známych príčin je nasledujúci jav.
Prostredie ženskej pošvy je prirodzene v normálnom stave zásadité. Ale v dôsledku prekonaných ochorení sa samovoľne môže zmeniť na kyslé. Vtedy sa stane , že spermie ktoré mimochodom veľmi citlivo reagujú práve na takéto zmeny strácajú pohyblivosť a veľmi rýchlo hynú. Tak pri takejto príčine náš pár normálnou cestou nesplodí deti , ani keby čo bolo. Tak toto býva hádam najčastejšou príčinou neplodností. A nie je ich málo.
Jedným s faktorov , ktorý takýto stav navodzujú býva zápalový stav kdesi v tele, a to prosím nemusí byť nutne kdesi v reprodukčnom aparáte ženy.
V celkom inom súdku treba hľadať druhú často sa vyskytujúcu príčinu. A tou sú málo pohyblivé, alebo málo početné spermie partnera.
Prečo?
Tak tu hľadá málokto. Dosť častou príčinou je ekológia. Za ňou nasledujú genetické poruchy a ako poslednú príčinu môžeme hľadať vo neprípustnom množstve ožiarenia.
Ale to prosím nie je všetko. Ak váš partner nemá toľko rokov čo matuzalem, je treba hľadať príčinu neplodnosti aj v prostate a v celej preširokej škále jej možných ochorení.
A nikto by nemal zabudnúť preskúmať, či v priebehu posledných rokov neprekonal hoci aj skrytý zápal prostaty. Prekonané ochorenie tohto orgánu, vie dokonale zmeniť kvalitu prostatickej tekutiny pomocou ktorej prichádza pri vyvrcholení pohlavného aktu k výronu spermií. Ale mohlo sa stať, že hoci pred ochorením boli spermie celkom normálne, ich schopnosti sa zmenili napríklad pri čiastočnom ochorení prenesenom z prostaty alebo samotnom pôsobení hoci aj miernom na samotné semenníky.
Ak sa ale stalo, že muž mal v detstve hoci aj mierny úraz semenníka hoci ho vtedy prekonal aj bez lekárskeho ošetrenia, v jeho dôsledku môže mať zúžené, či inakšie porušené cievy – tak takýto stav sa volá varikokéta. Boli by ste prekvapený, ale nie je to zriedkavý stav. Prejavuje s tým, že cieva semenníkového povrazca je v dôsledku prekonaného úrazu viac alebo menej rozšírená, čo bráni normálnemu odtekaniu krvi a to má za následok zmenšenú pohyblivosť spermií.
Preto ak sa chlapec alebo muž včas po úraze nelieči, a poúrazový stav pretrváva, stane sa pravdepodobne neplodným.
Ale rovnako veľkú skupinu tvoria muži s problémami prostaty. Príčina takéhoto ochorenia je strašne prozaická. Väčšina chlapcov od skorej jari a niekedy dokonca aj v miernejšej zime sedáva na zemi či na rôznych pevných a čo aj len trochu čistých nechránených studených plochách a rôznych studených sedadlách hoci aj v cez noc vymrznutom aute. To zohrá rozhodujúcu rolu pri prechladnutí a následnom zápale.
Ale vážené slečny –ženy, aj prekonaný zápal vaječníkov zanechá na vašich vaječníkoch stopy v podobe všakovakých zrastov, ale aj zmene PH prostredia pošvy. To nakoniec povedie k neplodnosti ženy. Prekonanie následkov sa môže vliecť mnoho dokonca aj viac ako desať rokov. Osobne za najťažšie stavy považujem ľudí po prekonaní rádio či chemoterapie. Oba druhy liečby vedľajšími účinkami značne poškodia celý reprodukčný aparát a je celkom jedno či u muža alebo u ženy. Ale pozor, ešte som nespomenul širokú škálu , ktorú predstavuje prítomnosť mikroorganizmov v tele človeka akými sú klebsielly, chlamýdie, a im podobné mikroorganizmy. Ich špecialitou je v momente keď ľudský organizmus čo aj len trochu zoslabne vyvolať rozsiahle zápaly, počas ktorých oplodnenie akosi neprichádza do úvahy. Ako príklad pri mužovi uvediem chlamýdiový zápal prostaty.
Tak takéto ochorenie vyliečiť považujem za poriadnu ,,fušku“. Takáto liečba ,,klasikou“ býva skoro vždy neúspešná.
Niekoľko slov o možnosti liečby.
K riešeniu svojich vlečúcich sa zdravotných ťažkostí sa ľudia v prvom rade uchyľujú k lekárom. V čakárňach ambulancií stratia mnoho času, optimizmu a energie. Zbytočne!
K východnej medicíne sa obyčajne uchýlia ľudia ktorí si uchovali celkom maličkú iskierku nádeje, konajúci podľa známeho príslovia ,,topiaci sa aj slamky chytá“!
Pri každom svojom pacientovi sa snažím ako prvé očistiť jeho organizmus od toxických látok a iných rokmi nahromadených cudzorodých látok, ktoré ,,ozdobujú „ jeho telo.
V prvej očistnej etape doprajem svojim pacientom dostatok xxxxxxxxx čaju, ktorý nielenže dokonale zlepšuje mikrocirkuláciu ale spolu s xxxxxxxxx senzačne likvidujú Všetky druhy kandidózy, ale upravia celkovú črevnú mikroflóru , čím znemožnia príjemné prežívanie klebsiellam, chlamídiam a ostatným mikroorganizmom.
Prvé fázy liečby majú muž a žena spoločné. Až neskôr keď príde druhá etapa liečby sa kúry rôznia. Obyčajne už v tomto období príde k oplodneniu. A pravidlo počatia hovorí, že pravidelný a intenzívny styk by mali mať od ovulácie teda do 16 -17 dňa od začiatku menštruácie. Odporúčam , aby žena po ukončení styku zostala v ležiacej polohe najlepšie niekoľko hodín , či do druhého dňa. Potom je dobré dodržať pauzu do ďalšej menštruácie. Ak sa stane , že menštruáciu dostane, pokračuje sa v začatej liečbe a celý cyklus sa zopakuje. Ak sa stane , že menštruačné krvácanie vynechá, je potrebné dodržať pohlavnú zdržanlivosť.
Druhá etapa obyčajne trvá 50 dní.
Otehotnenie je možná aj v prípade, ak žena otehotnie a potratí. Otehotnenie touto metódou je možné aj opakovane, teda ak žena prechodne stratila schopnosť udržať plod.
Na záver by som dodal ešte jeden poznatok kolegov s východnej časti pologule- tedd s Číny..
Ak ani po opakovanom vybratí liečebnej kúry žena nedokáže otehotnie bohužiaľ sa za pomoci preparátov východnej medicíny, nedá nič viac urobiť. V takom prípade je celkom malá možnosť, že by sa tak hádam malo podariť umelým oplodnením, hoci sú známe prípady že sa po jej absolvovaní mnohé páry dočkali vytúženého potomstva. Je ale treba brať v úvahu, že každučký jeden človek je individualitou a preto každý prípad pomoci východnými preparátmi je unikátny.
Dušansl
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať