Zavrieť

Porady

preplatenie dovolenky

Cauko, poradaci
potrebovala by som poradit, lebo mi to nie je celkom jasne.
Potrebujem preratat vysku nedocerpanej dovolenky.
Nastup do organizacie bol 1.3.2004. Od 08.07.2004 - 1530.10.2004 bola pracovnicka PN. Od 1.11.2004 je na materskej dovolenke.
Aka je jej dovolenka na preplatenie?
Dik za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    Prečo chceš preplácať RD? Ak zamestnankyňa nemôže vyčerpať dovolenku pre
    čerpanie rodičovskej dovolenky ani do konca budúceho kalendárneho roka, poskyt-
    ne jej zamestnávateľ nevyčerpanú dovolenku po skončení rodičovskej dovolenky.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Aňuška chcem sa spýtať je možné preplatiť prenesenú dovolenku z predošlého roka podľa zákona pri skončení pracovného pomeru dohodou?

    Ďalej ak je prac.pomer ukončený dohodou má nárok občan na podporu v nezamestnanosti alebo príspevok, neviem ako je to po novom.

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    dara
    Aňuška chcem sa spýtať je možné preplatiť prenesenú dovolenku z predošlého roka podľa zákona pri skončení pracovného pomeru dohodou?

    Ďalej ak je prac.pomer ukončený dohodou má nárok občan na podporu v nezamestnanosti alebo príspevok, neviem ako je to po novom.
    1. áno
    2. viď odpoveď od alen

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Nerozumiem tomu ako musí mať vykryté tri roky? musí dozadu odpracovať tri roky aby dostala príjem z ÚP? A v akej výške 65 % z HM ?

    Prosím uvedte mi podľa akého paragrafu zákonníka práce má na to nárok ? čo sa týka tej dovolenky.

    Zuzanečka je offline (nepripojený) Zuzanečka

    Zuzanečka
    Prevadzka uz zrusena, takze z toho dovodu.
    Mozem jej vlastne dat vypoved po navrate s rodicovskej dovolenky?

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    dara
    Nerozumiem tomu ako musí mať vykryté tri roky? musí dozadu odpracovať tri roky aby dostala príjem z ÚP? A v akej výške 65 % z HM ?

    Prosím uvedte mi podľa akého paragrafu zákonníka práce má na to nárok ? čo sa týka tej dovolenky.
    Dovolenka - pozri par. 113 a 116 Zákonníka práce.
    ÚP - za posledné 4 roky platiť aspoň 3 roky poistné v nezamestnanosti.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Aha Aňuška, ďakujem Ti pekne. V tomto prípade je pracovníčka zamestnaná už 6 rokov, takže platila poistenie v nezamestnanosti. Ak dobre čítam, tak na to nárok má. Ešte by som chcela vedieť ako sa počíta podpora z ÚP je to 65% z HM ? A koľko trvá poberanie podpory z ÚP kým sa neprejde na príspevok ?
    Naposledy upravil dara : 09.05.05 at 09:12

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.