Zavrieť

Porady

YUKA - JUKA

mam rada život
Yuka.jpg  
Mam YUKU,ktorej sa v zime zohli listy.Presťahovala som ju z teplej slnečnej izby do severnej,ale už to nepomohlo.Môžte mi prosím niekto poradiť,čo s ňou mam robiť? Pridávam foto ako teraz vyzerá. Ďakujem veľmi pekne.V.
Naposledy upravil arizona : 09.01.11 at 13:03
Usporiadat
slavkagib slavkagib

slavkagib je offline (nepripojený) slavkagib

Myslím si, že tvoja juka je úplne v poriadku
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
já neviem ,ako má mať listy ani čo je to za druh.Listy jej stále trčali.
0 0
stesynka stesynka

stesynka je offline (nepripojený) stesynka

Ahojte. Dostala som do daru YUKU. Až doteraz bola krásna zelená a vyháňala nové listy. Nové listy stále vyháňa, ale asi pre 2 - 3 týždňami mi začali žltnúť - hnednúť listy a sú také mäkké. Už som ju aj hnojila Rozkvetom, ale nezdá sa mi, že by sa niečo zmenilo. Poradí mi niekto? Ďakujem pekne.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Yuka je háklivá na prenášanie ,prievan a na preliatie.
Skús ju presadiť, skontrolovať korene,neprihnojovať a menej polievať.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

moja juka mala také mäkké listy pokiaľ som ju mala ta tieniestom mieste. Keď som ju preložila na svetlo, postupne sa jej listy menili a ostali tvrdšie. Neviem,
či je to tá správna diagnoza, ale vlastná skúsenosť určite.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Na yuku treba "zabudnúť", že ju máme a spomenúť si na ňu len občas, lebo neznáša mokro.
0 0
stesynka stesynka

stesynka je offline (nepripojený) stesynka

dakujem vsetkym za rady.
0 0
Najkrajsi Najkrajsi

Najkrajsi je offline (nepripojený) Najkrajsi

Co sa tyka yuky mam osvedcene raz za mesiac - 6 tyzdnov ju poriadne vysprchovat. Mezditym len minimalne polievat.
0 0
nyco nyco

nyco je offline (nepripojený) nyco

Chcem sa opýtať, či by ste mi niekto nevedeli poradiť ohľadom juky.
Kúpili sme si ju zhruba pred dvoma mesiacmi. Mala tri kmene. Ten najmenší už zhynul. Ten najväčší je v poriadku, ale ten stredný už tiež pomaličky hynie. Má také žltnúce listy. Všimla som si, že okolo lietajú také malé mušky. Myslím, že idú priamo zo zeme. Vedeli by ste mi poradiť, čo s tým robiť? Neradi by sme prišli o tento kvet. Ďakujem pekne.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Táto téma je tu už preberaná, skús prečítať staršie príspevky.Napr.
http://www.porada.sk/t90991-yuka.html

Inak : odrezať nahnité všetky výhonky (až do živého)a presadiť. Predtým poriadne celú vysprchuj,aby si nepreniesla zárodky mušiek, napr. v koreňoch.
0 0
nyco nyco

nyco je offline (nepripojený) nyco

Ďakujem za radu. Ja som s kvetmi začiatočník. To mám odrezať zhnité korene a vysprchovať listy?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona Pozri príspevok
Táto téma je tu už preberaná, skús prečítať staršie príspevky.Napr.
http://www.porada.sk/t90991-yuka.html

Inak : odrezať nahnité všetky výhonky (až do živého)a presadiť. Predtým poriadne celú vysprchuj,aby si nepreniesla zárodky mušiek, napr. v koreňoch.
nyco Pozri príspevok
Ďakujem za radu. Ja som s kvetmi začiatočník. To mám odrezať zhnité korene a vysprchovať listy?
nyco, nyco,poriadne čítaj!

Všetko zhnité odrezať,ak sú aj korieky, tak aj tie.
Osprchovať celú,aj s koreňmi...
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

A ešte by som to pre 100% istotu postriekala Champion – Almus (200ml stojí cca 50sk). Preventívne tým postrekujem všetky kvety raz za mesiac a nemám žiadne problémy so škodcami. Odporúčam.
0 0
robertk robertk

robertk je offline (nepripojený) robertk

Dobrý deň,
vedel by mi niekto poradiť ako rozmnožovať yuku? Moja má už strašne dlhé stonky, a chcela by som ju odrezať, ale neviem ak na to.
ďakujem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

robertk Pozri príspevok
Dobrý deň,
vedel by mi niekto poradiť ako rozmnožovať yuku? Moja má už strašne dlhé stonky, a chcela by som ju odrezať, ale neviem ak na to.
ďakujem.
odrezaný vrcholec daj do vody,rýchlo púšťa korene. potom zasadíš
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Nevie mi niekto poradiť,čím by sa dala zaplniť diera v yuke?Je tam už dlho,inak má stále pekné listy,ale chcela by som ju niečím vyplniť,len neviem či sa to dá.Ďakujem.
003 (10).jpg  
004 (7).jpg  
1/1
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

rozborova Pozri príspevok
Nevie mi niekto poradiť,čím by sa dala zaplniť diera v yuke?Je tam už dlho,inak má stále pekné listy,ale chcela by som ju niečím vyplniť,len neviem či sa to dá.Ďakujem.
No myslím, že by sa dalo ošetriť štepárskymi voskom, predávajú ho v záhradníctvach, ošetrujú sa nim stromčeky po reze.

takto vyzerá : http://www.fytofarm.sk/dendrosan-vosk
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

vasulka Pozri príspevok
Mam YUKU,ktorej sa v zime zohli listy.Presťahovala som ju z teplej slnečnej izby do severnej,ale už to nepomohlo.Môžte mi prosím niekto poradiť,čo s ňou mam robiť? Pridávam foto ako teraz vyzerá. Ďakujem veľmi pekne.V.
Yuka je v poriadku, majú ohnuté listy.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
rozborova Pozri príspevok
Nevie mi niekto poradiť,čím by sa dala zaplniť diera v yuke?Je tam už dlho,inak má stále pekné listy,ale chcela by som ju niečím vyplniť,len neviem či sa to dá.Ďakujem.
...tú dieru zaplň včelým voskom...
1 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
dobrý den mohli by ste mi prosím vás poradit mám juku ale listy jej ostali iba na vrchu a tie čo opadali ukázali sa ako také škaredé pahýle tak som ich zrezala a zasadila znova no neviem či som dobre urobila,či sa mi ešte chytia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať