Zavrieť

Porady

Účtovné odpisy

Prosím Vás, vie mi niekto odborne poradiť, či musím otrocky účtovať každý mesiac na inventárnych kartách účtovné odpisy. Účtujem v sústave JÚ a podľa nového zákona to vyzerá tak, že by sa to malo robiť.
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Môžeš to urobiť dvoma spôsobmi.
1. UO vypočítaš od mesiaca zaradenia rovnomerne a potom musíš podať dodatočný výkaz o majetku a záväzkoch.
2. UO vypočítaš podľa DO, dodatočný výkaz nie je potrebný.
Vytvorila som ti 2 zotavy pre 1. aj 2. možnosť, ale len mi ťahá a ťahá a nechce ich prilepiť. Ak mi napíšeš cez SS-ku svoj mail, pošlem ti ich, aby si si mohla porovnať.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Marína Pozri príspevok
Môžeš to urobiť dvoma spôsobmi.
1. UO vypočítaš od mesiaca zaradenia rovnomerne a potom musíš podať dodatočný výkaz o majetku a záväzkoch.
2. UO vypočítaš podľa DO, dodatočný výkaz nie je potrebný.
Vytvorila som ti 2 zotavy pre 1. aj 2. možnosť, ale len mi ťahá a ťahá a nechce ich prilepiť. Ak mi napíšeš cez SS-ku svoj mail, pošlem ti ich, aby si si mohla porovnať.
Marína, poslala som ti mail, ale pretože som to robila prvýkrát, neviem, či si to dostala.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Je to v poriadku, už som ti odoslala.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Marína Pozri príspevok
Je to v poriadku, už som ti odoslala.
Ďakujem, Marína, až teraz som sa dostala k počítaču. Pozriem si to podrobne, ak niečomu ešte nebudem rozumieť, ozvem sa. Ďakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
V priložených súboroch som sa pokúsila spraviť účtovné aj daňové odpisy. Neviem, či je to dobré, ak bude mať niekto čas, skúste sa, prosím, na to pozrieť. Ďakujem.
Príloha - Karta predmetu č. 003 - je v účtovníctve za rok 2007. Tie hrubo písané písmená dom doplnila ja.
Príloha - Karta predmetu č. 001 - hlavička je z účtovníctva za rok 2007. Daňové i účtovné odpisy som sa skúsila doplniť ja. Prosím o skontrolovanie. Dúfam, že to takto bude môcť byť a ja nebudem musieť podať dodatočný výkaz majetku a záväzkov za rok 2007. Možno som to napísala ako malý školáčik, ale priznám sa, teraz si skutočne tak pripadám.
Naposledy upravil rodina1 : 07.02.10 at 11:57
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Myslím, že je to v poriadku. Takto nemusíš podávať dodatočné výkazy.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Marína Pozri príspevok
Myslím, že je to v poriadku. Takto nemusíš podávať dodatočné výkazy.
Marína, ďakujem ti a posielam ti bodík.
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

čítam o odpisoch a aj ja mám jeden problém.
Máme budovu v hodnote 300.000, ktorú odpisujeme 7 rokov a na základe odhadu bola jena od 2008 stanovená na 2 000 000. Takže pri odpisoch mám v roku 2008 postupovať tak, že si zvyšnú ZC po 7 rokoch navýšim o1300 000 a túto novú sumu budem odpisovať dalších 13 rokov?
Rozumiem tomu správne? Ďakujem
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
cena stanovená odhadom nezvyšuje zostatkovú cenu pre odpisovanie, ďalej odpisuješ z ceny v akej to máš pôvodne zaradené
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

optimista - ďakujem veľmi pekne, konečne som sa pohla ďalej
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Aldan Pozri príspevok
čítam o odpisoch a aj ja mám jeden problém.
Máme budovu v hodnote 300.000, ktorú odpisujeme 7 rokov a na základe odhadu bola jena od 2008 stanovená na 2 000 000. Takže pri odpisoch mám v roku 2008 postupovať tak, že si zvyšnú ZC po 7 rokoch navýšim o1300 000 a túto novú sumu budem odpisovať dalších 13 rokov?
Rozumiem tomu správne? Ďakujem
http://www.porada.sk/t97956-navyseni...tml#post906340
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Keď si stiahnen tabuľku odpis-URZ2.xls od marjankaj v príspevku č.27 a v liste účtovné odpisy zmením obstarávaciu cenu tak v sĺpci odpisy G a následne aj v stlpci zostatková cena H mi ukáže chybu. Neviete mi poradiť kde robím chybu? Ďakujem.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
zuzanar Pozri príspevok
Keď si stiahnen tabuľku odpis-URZ2.xls od marjankaj v príspevku č.27 a v liste účtovné odpisy zmením obstarávaciu cenu tak v sĺpci odpisy G a následne aj v stlpci zostatková cena H mi ukáže chybu. Neviete mi poradiť kde robím chybu? Ďakujem.
Aký máš excel? Môžeš priložiť súbor?
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Microsoft excel 2002, skúsim priložiť
0 0
kerataanna kerataanna

kerataanna je offline (nepripojený) kerataanna

Prosím Vás o odbornú radu, ako správne postupovať pri tvorbe účtovného odpisového plánu DM, ktorý sa už odpisuje niekoľko rokov ale do 01.01.2008 len daňovo. Od účinnosti opatrenia Ministestva financií SR t.j od 01.01.2008 má účtovná jednotka účtujúca v sústave jú povinnosť DM odpisovať i účtovne. K tejto téme som našla takéto usmernenie: Odpisy v prípade majetku už odpisovaného pred účinnosťou nového opatrenia nie je potrebné spätne prepočítavať. Spôsob odpisovania tohoto majetku účtovná jednotka uvedie, prípadne prehodnotí v odpisovom pláne pre rok 2008. Na základe tohoto usmernenia aký bude môj účtovný odpisový plán? - musí sa rovnať daňovému ako za predchádzajúce roky? - alebo naopak nesmie sa s ním zhodovať a treba ho zmeniť? Ďakujem za každú dobrú radu.
0 0
keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

[.
A k tomu DM nadobudnutému v r. 2006 mi nikto neporadí? Prosím.[/quote]
Chcela by som sa opytat: v roku 2008 uctujem DO a UO tak ako to uz skuseni poradaci napisali, to mi je jasne. Ale co s dlhodobym majetkom nadobudnutym a odpisovanym v predchadzajucich rokoch tj. v r. 2007, 2006, ...? Pouzit postup ako v r. 2008 (vytvorit evidenciu uct. odpisoch a nasledne znizit obst.cenu majetku a tuto uviest vo vykaze o majetku a zavazkoch)alebo nechat tieto "stare" veci nedotknute?Dakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

kerataanna Pozri príspevok
Prosím Vás o odbornú radu, ako správne postupovať pri tvorbe účtovného odpisového plánu DM, ktorý sa už odpisuje niekoľko rokov ale do 01.01.2008 len daňovo. Od účinnosti opatrenia Ministestva financií SR t.j od 01.01.2008 má účtovná jednotka účtujúca v sústave jú povinnosť DM odpisovať i účtovne. K tejto téme som našla takéto usmernenie: Odpisy v prípade majetku už odpisovaného pred účinnosťou nového opatrenia nie je potrebné spätne prepočítavať. Spôsob odpisovania tohoto majetku účtovná jednotka uvedie, prípadne prehodnotí v odpisovom pláne pre rok 2008. Na základe tohoto usmernenia aký bude môj účtovný odpisový plán? - musí sa rovnať daňovému ako za predchádzajúce roky? - alebo naopak nesmie sa s ním zhodovať a treba ho zmeniť? Ďakujem za každú dobrú radu.
príloha v príspevku č. 46 ti nevyhovuje ? skús ju prispôsobiť na svoje predmety.
0 0
keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

keri Pozri príspevok
[.
A k tomu DM nadobudnutému v r. 2006 mi nikto neporadí? Prosím.
Chcela by som sa opytat: v roku 2008 uctujem DO a UO tak ako to uz skuseni poradaci napisali, to mi je jasne. Ale co s dlhodobym majetkom nadobudnutym a odpisovanym v predchadzajucich rokoch tj. v r. 2007, 2006, ...? Pouzit postup ako v r. 2008 (vytvorit evidenciu uct. odpisoch a nasledne znizit obst.cenu majetku a tuto uviest vo vykaze o majetku a zavazkoch)alebo nechat tieto "stare" veci nedotknute?Dakujem.[/quote]

O.K. dorobila som teda uctovne odpisy k dlhodobemu majetku za roky 2007 a 2006. Mam teda znizit OC tohto majetku a tuto uviest vo vykaze?
0 0
janina artin janina artin

janina artin je offline (nepripojený) janina artin

Mám takýto problém:
Na konci novembra 2008 podnikateľ zakúpil automobil. V decembri zaplatil zákonné aj havarijné poistenie na rok 2009. Avšak automobil začal využívať na podnikanie až vo februári 2009. Účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva.
- kedy zaradiť toto auto v účtovníctve?
- kam zaradiť výdavky uskutočnené v roku 2008 /zákonné a havarijné poistenie/ ale týkajúce sa roku 2009?
Vopred Vám ďakujem za Vaše odpovede.
0 0
janina artin janina artin

janina artin je offline (nepripojený) janina artin

Prosím, nikto nevie poradiť ?????????????????????????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať