Zavrieť

Porady

Leasing-tabuľka v exceli

Vypracovala som tabuľku v exceli na leasing pre jednoduché účtovníctvo. Všetky šedé plochy=vzorce. Neprepisovať!!! Ak by náhodou niečo nesedelo, dajte vedieť, prosím. Dúfam, že vám pomôže.
Dodatok 18/04/2007 17:35
Tabuľku si stiahlo 3111 poraďákov, čo ma veľmi teší. Ak len 100-tina z nich ju využíva, malo zmysel ju robiť.
Tabuľka je už trochu zastaralá a preto dochádza k výmene za novšiu. Stávalo sa, že boli reklamácie na niektoré výpočty(len u pár poraďákov, z čoho mi vyplynulo podozrenie na prepísané vzorce) a tak som tabuľku mierne upravila a vzorce zabezpečila. Súčasne ju nájdete aj v sekcii Dokumenty, ale až po odobrení Richardom (administrátorom).
Dodatok 30/07/2007 11:29
V príspevku č.110 je priložená tabuľka s odomknutými vzorcami pre výpočet odpisov a aj návod na úpravu vzorcov podľa vlastnej potreby(mesiac obstarania).
Naposledy upravil Marína : 17.12.07 at 08:54
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Marína
Vypracovala som tabuľku v exceli na leasing pre jednoduché účtovníctvo. Všetky šedé plochy=vzorce. Neprepisovať!!! Ak by náhodou niečo nesedelo, dajte vedieť, prosím. Dúfam, že vám pomôže.
Marína, si šikulka!!! Toto určite pomôže viacerým začiatočníkom!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem za pochvalu. Zdraví Marína
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Marína
Vypracovala som tabuľku v exceli na leasing pre jednoduché účtovníctvo. Všetky šedé plochy=vzorce. Neprepisovať!!! Ak by náhodou niečo nesedelo, dajte vedieť, prosím. Dúfam, že vám pomôže.
zdravím MARINA
tvoja tabulka je super !!!!- len mi prosím ťa ešte poraď akú sumu fin.vynosu si davala do prvej tabulky E6 ?- ak máš čas..., moc vďaka. :p
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Marína, dík že si sa podelila
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
sway
zdravím MARINA
tvoja tabulka je super !!!!- len mi prosím ťa ešte poraď akú sumu fin.vynosu si davala do prvej tabulky E6 ?- ak máš čas..., moc vďaka. :p
ivka.. ten výnos je teraz vypísaný priamo na faktúre.. teda zmluve
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
babenko1
ivka.. ten výnos je teraz vypísaný priamo na faktúre.. teda zmluve
neviem ho tam nájsť - vypočítala som si ho len v tabuľke - a tá tabuľka je výborná - skúsim to do nej podoplňať a uvidím, do OC zahŕňam aj splátku vopred..., nie? - už som z toho dajaká dopletená..., len sa hrabem v knižkách ako to vlastne urobiť....
ak má niekto čas - náhodičkou tak mám to takto: prepisujem zo zmluvy:

odpis.skupina I
doba trvania 36
splácanie mesačne
splátka bez DPH 2.7108 %
cena bez DPH 385 075,60
DPH pri prevzatí predm. 73 164,40
cena vrátane DPH 458 240,00
predajná cena 7 701,52
poplatok 0
poistka 0
zvýš.spl.vopred 57 761,34
DPH k zv.spl. 10 974,70

stl.3 základ dane 375 790,32
stl.4 DPH 71 398,80
stl.5 leas.splátka3+4 447 189,12
stl.6 záloha na ls 0
stl.7 istina 319 612,74
stl.8 úrok 56 177,58
stl.9 HP 0
stl.10 ZP 0
stl.11 k 447 192,00
(úhrade4+6+7+8+9+10)

...........ale nechcem nikoho otravovať - viem, že toho máme všedci veľa.....
Naposledy upravil sway : 08.06.05 at 09:49
0 0
size size

size je offline (nepripojený) size

Je to super, ked si na porade takto pomahate. Ja som tu od dnes nova a uz som si dost s vasimi info poradila. Dakujem aj za tabulku na leasing. Ja som sa s nou tiez trapila ale tato je super.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem všetkým za pochvalu. Dobre mi padla, lebo som sa s tabuľkou dosť musela pohrať. Ale k veci.
Pre SWAY.
E6=D20 až D36 - je to vlastne úrok(finančný výnos) pre leasing.spoločnosť
E2=OC(už je zahrnutá splátka vopred)
Neviem sa v tých číslach orientovať, čo si uviedla.
Poplatok za spracovanie=0?
Poistenie vozidla=0?
Úrok 56177,58(finančný výnos) by mal byť rozdelený na 36 splátok a tie by si dávala v tabuľke na D20 až D36. Skús pomaly podosadzovať do tabuľky, čo sa dá a ozvi sa ako to dopadlo.
Ešte jednu tabuľku som vypracovala(tá je v mzdách) pod názvom ODVODY DO SP,ZP-21 TABULIEK. Myslím, že vám pomôže, ak robíte mzdy.
Zdraví
Marína
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Marína
Ďakujem všetkým za pochvalu. Dobre mi padla, lebo som sa s tabuľkou dosť musela pohrať. Ale k veci.
Pre SWAY.
E6=D20 až D36 - je to vlastne úrok(finančný výnos) pre leasing.spoločnosť
E2=OC(už je zahrnutá splátka vopred)
Neviem sa v tých číslach orientovať, čo si uviedla.
Poplatok za spracovanie=0?
Poistenie vozidla=0?
Úrok 56177,58(finančný výnos) by mal byť rozdelený na 36 splátok a tie by si dávala v tabuľke na D20 až D36. Skús pomaly podosadzovať do tabuľky, čo sa dá a ozvi sa ako to dopadlo.
Ešte jednu tabuľku som vypracovala(tá je v mzdách) pod názvom ODVODY DO SP,ZP-21 TABULIEK. Myslím, že vám pomôže, ak robíte mzdy.
Zdraví
Marína
Marína , ešte raz vďaka, podosadzovala som všetko do tabuľky a sadlo mi to krásne, mala si pravdu - trebalo sa s tým pohrať . Len pre info, potrebovala som to pre PÚ, a Tvoja tabuľka je vhodná i na to, len tretiu časť som si zadala účty.... vďaka :p
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Tabulka je super vďaka.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Marína prosím ta nemás takúto tabuku aj na stroj, ktorý sa odpisuje 48 mesiacov
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

karpis
Marína prosím ta nemás takúto tabuku aj na stroj, ktorý sa odpisuje 48 mesiacov
Karpis, ale veď ti stačí pridať 12 riadkov, okopírovať vzorce a už máš 48 mesiacov. Ak to nebudeš vedieť, ozvi sa, tú tabuľku ti prerobím.
Marína
0 0
učiteľka učiteľka

učiteľka je offline (nepripojený) učiteľka

t.č. učiteľka, absolventka SEŠ a VŠE ...viac
Dotaz - dali by sa tieto výpočty použiť aj v PU? Veď len doplním účtovanie, či je tam aj iný rozdiel? Poraďte, vďaka.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Presne ako hovoríš/píšeš/, že len účtovanie bude iné.
Marína
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

http://www.porada.sk/showthread.php?...hlight=leasing

tu je link pre tabulku Leasing v PU
0 0
učiteľka učiteľka

učiteľka je offline (nepripojený) učiteľka

t.č. učiteľka, absolventka SEŠ a VŠE ...viac
Vďaka, všetko som stiahla a idem skúsiť.
0 0
tara05 tara05

tara05 je offline (nepripojený) tara05

Marína, prosím Ťa, chcem sa opýtať na nájomné v tvojej tabulke 28056,7. Ja som v r.2004 našla príklad v Dane.účtovníctvo vzory a príklady 11/2004 str.128 a tam by tuto sumu vydelili 36 a vynásobili počtom mesiacov v danom roku. V tvojom príklade by to bolo r.2005 9352,2 r.2006 9352,2 r.2007 9352,3. Podľa tvojej tabuľky je to v r.2005 14977,7 v r.2006 9587,6 a v r.2007 3491,4. Len by som chcela vedieť či to bol nejaký starý postup, ktorý už neplatí. Ďakujem
0 0
tara05 tara05

tara05 je offline (nepripojený) tara05

Ahoj Marína, prosím Ťa chcem sa opýtať na sumu 28056,7 v tvojej tabulke - nájomné, ktoré účtuješ do prevádzkovej réžie. Keď som v r.2004 účtovala leasing, postupovala som podľa príkladu v DANE.UCTOVNICTVO VZORY A PRIKLADY 11/2004 str.128. A podľa toho príkladu sa suma 28056,7/36* príslušý počet mesiacov.Podľa toho by do prevádzkovej réžie v r.2005 išla suma 9352,2 v r.2006 9352,2 a v r.2007 9352,3. Podla tvojho príkladu je to v r. 2005 14977,7 v r.2006 9587,6 a v r.2007 3491,4. Teraz viem že som to učtovala zle, len neviem prečo to tam bolo tak uvedené, či to bol nejaký starý sposob účtovania, alebo..... ak budeš mať túto správu zobrazenú 3x nehnevaj sa ale toto je moj druhý pokus niečo odoslat. Ďakujem
Naposledy upravil tara05 : 21.03.06 at 09:07
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Novelou Zák. 659/2004 Z.z. sa Zák. 595/2003 Z. z. O dani z príjmu k 1. 1. 2005 zmenil. Z § 19 ods. 3 o) vyplýva, že nájomné pri finančnom prenájme sa premietne do základu dane v súlade s účtovníctvom, lebo sa vypúšťa slovo „rovnomerne“.
0 0
tara05 tara05

tara05 je offline (nepripojený) tara05

Marína, ďakujem, idem si to hneď pozrieť, len neviem čo s rokom 2004?
0 0
Načítať ďalšie