Zavrieť

Porady

Podlaha v podkrovy /starsi dom/

Zdravim Vas a zaroven prosim o radu.

Chceme sa pustit do upravy nepouzivaneho podkrovia a takze potrebujeme najskor podlahu....povodny stav drevene tramy a nieco medzi nimi...neake zvysky asi neakeho poteru.
Co navrhujete....?? No najskor by som to vycistil,potom asi vyrovnat neakymi gulickami - nech to aj dycha/uz ani neviem kde som to cital/ a na to by som dal polystyren - otazka aky? Aka hrubka? a co nan??? Nerad by som strop velmi zatazoval - cize asi beton nie...skor nieco na sucho?? Moze ist priamo na ten polystyren neka podlahova kritina /drevo...atd/
Dakujem uz vopred za vase nazory a skusenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Drevo bude asi najlepšie . ale môže tam ísť aj sadrokartón. Len je o dosť drahší.

    Zdenusko je offline (nepripojený) Zdenusko

    Zdenusko
    Nikto viac.....
    Co ste davali na drevene trami ked ste zobytnovali podkrovie v starsom dome???
    Dakujem!!

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Ja rekonštruujem 100 ročnú chalupu s dreveným stropom. Tiež budem mať obytné podkrovie - mám tam prekladané dosky - t.j. dosky sú položené jedna na druhú na preskačku.

    Takže všetka mazanica išla preč - do medzery medzi dve dosky ide tvrdená minerálna vlna na vyrovnanie, na takto vyrovnanú podlahu pôjde 4 cm minerálna vlna na izoláciu, na to 18 mm hrubé OSB dosky, potom zase nejaká kročajová izolácia a na to podlahovina (ešte nie sme rozhodnutí, čo presne - moja žena chce obyčajnú drevennú palubovku, ja uvažujem nad laminátom alebo som dostal tip na OSB dosky povrchovo upravené silným lakom)
    strop1.jpg  
    strop2.jpg  
    1/1

    Zdenusko je offline (nepripojený) Zdenusko

    Zdenusko
    dakujem....opat teda dalsia moznost ako na to.
    A ako je to cenovo ?/ OSB dosky?? Alebo polystyren??

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Zdenusko Pozri príspevok
    dakujem....opat teda dalsia moznost ako na to.
    A ako je to cenovo ?/ OSB dosky?? Alebo polystyren??
    Miešaš dve veci - OSB dosky sú na to, aby si podlahu vyrovnal a spevnil. Polystyrén je na to, aby si nepočil na prízemí každý krôčik a každé slovko, ktoré si niekto na poschodí šepne.

    Takže otázka nie je, či OSB dosky alebo polystyrén ? Otázka je, koľko polystyrénu (minerálnej vlny) a koľko OSB dosiek.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Zdenusko Pozri príspevok
    Zdravim Vas a zaroven prosim o radu.

    Chceme sa pustit do upravy nepouzivaneho podkrovia a takze potrebujeme najskor podlahu....povodny stav drevene tramy a nieco medzi nimi...neake zvysky asi neakeho poteru.
    Co navrhujete....?? No najskor by som to vycistil,potom asi vyrovnat neakymi gulickami - nech to aj dycha/uz ani neviem kde som to cital/ a na to by som dal polystyren - otazka aky? Aka hrubka? a co nan??? Nerad by som strop velmi zatazoval - cize asi beton nie...skor nieco na sucho?? Moze ist priamo na ten polystyren neka podlahova kritina /drevo...atd/
    Dakujem uz vopred za vase nazory a skusenosti.
    Ak to budeš robiť sám tak by si medzi tie trámy mohol dať práškový polystyrén, potom to zakryť doskami a na to podľa financií buď plávajúcu podlahu, alebo palubovky.

    Zdenusko je offline (nepripojený) Zdenusko

    Zdenusko
    Takze mohol by som to vyrovnat tym praskovym polystyrenom,potom poukladat polystyren podlahovy a na to musia ist tie dosky? Alebo hned na ten tvrdeny polystyren moze ist palubovka ci parkety??
    Diki
    A ten praskovy polystyren sa predava pod akym nazvom/ci len praskovy polytsyren??
    A tie dosky sa pohybuju v akych cenach....
    Dik

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    Zdenusko Pozri príspevok
    Takze mohol by som to vyrovnat tym praskovym polystyrenom,potom poukladat polystyren podlahovy a na to musia ist tie dosky? Alebo hned na ten tvrdeny polystyren moze ist palubovka ci parkety??
    Diki
    A ten praskovy polystyren sa predava pod akym nazvom/ci len praskovy polytsyren??
    A tie dosky sa pohybuju v akych cenach....
    Dik
    Pozri v Baumaxe Ti to presne povedia ako na to a koľko to všetko stojí, len si urob kalkuláciu na objem a m2.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    chlap Pozri príspevok
    Miešaš dve veci - OSB dosky sú na to, aby si podlahu vyrovnal a spevnil. Polystyrén je na to, aby si nepočil na prízemí každý krôčik a každé slovko, ktoré si niekto na poschodí šepne.

    Takže otázka nie je, či OSB dosky alebo polystyrén ? Otázka je, koľko polystyrénu (minerálnej vlny) a koľko OSB dosiek.
    Polystyren neizoluje zvuk, skor moze iba zhorsit situaciu, na to je vhodna min. vlna.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    AndrejG Pozri príspevok
    Polystyren neizoluje zvuk, skor moze iba zhorsit situaciu, na to je vhodna min. vlna.
    dava sa kvoli krocajovej nepriezvucnosti -takze naozaj nie proti zvuku.

    Zdenusko je offline (nepripojený) Zdenusko

    Zdenusko
    No zlozenie podlahy by teda bolo.Ten gulickovy polystyren na zarovnanie,na to mineralna vata/tvrdena/,na to polystyren.No a na to asi palubovka.?/mozno plavajuca podlaha/.
    Otazka teraz je .pri takomto zlozeny podlahy ako sa jednotlive casti uchytavaju k stropu,k sebe....ako sa uchyti palubovka....ci len sa to proste nauklada na seba a hotovo??
    Dakujem

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    nechces radsej investovat 300sk do nejakej knihy ako Urob si sam podkrovie. aspon nejake zaklady by si mal mat.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    http://www.svetknih.sk/shop/index.ph...product_id=495
    ale asi je lepsie ist do obchodu a v klude si to popozerat, ci je tam to co hladas.... na stavebnej fakulte v BA maju predajnu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.