Zavrieť

Porady

Faktúra za služby do Číny

Sevaste poraďáci,

prosím helfnite mi s nasledujúcim problémom :

V zákone o DPH v §15 je tento odstavec:
(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.

Ja som plátca DPH a vykonal som službu (odsek 8, písmeno b) na Ukrajine pre Čínskeho zákazníka a potrebujem vystaviť faktúru...

Vystavujem faktúru klasicky bez DPH ako pre mojich ostatných zákazníkov z EÚ ???

Súri mi to a vopred ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Faktúruješ bez dph, podľa § 15, ako si uviedol.

    Pre služby uvedené v § 15 ods. 8 platí, že ak sú zo SR dodané podnikateľovi do iného členského štátu, miestom ich dodania je podľa § 15 ods. 7 zákona o DPH členský štát, v ktorom má príjemca služby sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, pre spotrebu a využitie ktorej sa služby dodávajú. Dôjde teda k prenosu miesta dodania do členského štátu príjemcu služby. Slovenský platiteľ v takom prípade vyhotoví faktúru bez DPH.
    Ak je služba dodaná slovenským platiteľom zákazníkovi v inom členskom štáte a tento zákazník nie je podnikateľom, potom miesto dodania je v členskom štáte dodávateľa služby (§ 15 ods. 1), t. j. v SR. Služba je predmetom DPH v SR, preto dodávateľ vyhotoví faktúru so slovenskou DPH.

    Ak sú uvedené služby dodané zákazníkovi (podnikateľovi aj nepodnikateľovi) do tretieho štátu, miestom ich dodania je sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, pre spotrebu a využitie ktorej sa dodávajú, ak je zákazník nepodnikateľom, miesto, kde je jeho bydlisko alebo kde sa obvykle zdržiava.
    Rovnako platí, že ak sú uvedené služby dodané osobou z tretieho štátu podnikateľovi (platiteľovi alebo neplatiteľovi) do SR na jeho spotrebu a využitie v SR, miestom dodania je SR.
    Naposledy upravil mandula : 06.10.08 at 06:52 Dôvod: doplnenie textu

    Faktúra za služby do Číny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.