Zavrieť

Porady

Množenie, pestovanie a predaj rastlín.

Množenie, pestovanie a predaj ovocných a okrasných rastlín - vzťahuje sa na túto činnosť živnosť ? Ak nie, aký je postup pri zakladaní tejto činnosti?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    jedná sa poľnohospodársku výrobu, takže SHR osvedčenie vydáva prílušný obecný alebo mestský úrad,

    xlolox je offline (nepripojený) xlolox

    xlolox
    dobre teda, možno sa pýtam blbo, ale je nato ešte niečo potrebné? napr. škola?stredná?VŠ? alebo to neni podmienka?ďakujem

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Množenie rastlín je beh na dlhé trate, nie je možné dopodrobna to tu vysvetliť. Aspoň v kocke ku každej pestovanej rastline existujú autorské práva .Nemôžete jednoducho prísť kúpiť si v záhradkárskych potrebách napríklad osivo hrášku a rozhodnúť sa že z neho namnožíte osivo ktoré budete vo veľkom predávať. Najmä preto že predávať sa môže len certifikované osivo, certifikát na vypestované osivo sa vydáva len vlastníkom danej odrody. vlastník odrody aby mohol vyrábať osivo musí mať oprávnenie na šľachtenie alebo musí mať zamestnanú osobu ktorá má toto oprávnenie. a prvoradá podmienka je vzdelanie sš,alebo vš a dostatočná prax

    xlolox je offline (nepripojený) xlolox

    xlolox
    fuha, dost zlozite to vyzera....s predajom mi je to jasne, to pojde.....preboha to ma kazdy kvet autorske prava??? nevies kde by som sa dozvedel o tom nieco viac, pripadne kto vydava take opravnenie alebo co to vlastne je....

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    skús na stránke úksup-u.

    http://www.uksup.sk/download/legisla...dy_56_2007.pdf

    Na podnikanie potrebuješ ako FO - zápis v evidencii SHR, ako PO mať uvedenú činnosť v spoločenskej zmluve. Nie je nutné vzdelanie ani prax.
    Rastlinná výroba nie je živnosť.

    Ak budeš spadať pod povolenia úksúpu musíš mať osobu, ktorá má absolvované školenie a robí Ti dohľad nad dodržiavaním zákona, aby si mohol byť registrovaný ako dodávateľ.

    Ja mám toto absolvované toto školenie, ale firma, pre ktorú vykonávam dohľad vyrába len osivá, takže neviem čo v prípade okrasných rastlín.

    Skús zavolať Dr Tatárovej, riaditeľka odboru osív a sadív, či sa na Teba tot všetko vzťahuje.
    RNDr. Mária Tatarová
    č.tel.: 02/59 880 216
    Naposledy upravil jaja99 : 14.10.08 at 14:17

    Množenie, pestovanie a predaj rastlín.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.