Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

majkatorka Pozri príspevok
dakujem za nazory. no, zmesku k1 som kupila a po precitani zlozenia isla vratit... pridavam im nutrimix a susenu zihlavu, maju uz 2 tyzdne. ake mate skusenosti s rozlisenim pohlavia? niektore kuriatka maju vecsie chvosty, co si pametam od babky, vraj by to mali byt kohuty. su aj vecsie a drzejsie ako tie bez pierok na chvoste. v akom veku sa da rozlisit pohlavie podla vzhladu?
A ake je zlozenie?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
majkatorka Pozri príspevok
dakujem za nazory. no, zmesku k1 som kupila a po precitani zlozenia isla vratit... pridavam im nutrimix a susenu zihlavu, maju uz 2 tyzdne. ake mate skusenosti s rozlisenim pohlavia? niektore kuriatka maju vecsie chvosty, co si pametam od babky, vraj by to mali byt kohuty. su aj vecsie a drzejsie ako tie bez pierok na chvoste. v akom veku sa da rozlisit pohlavie podla vzhladu?
Kohúta od sliepky rozonáte podľa hrebeňa,hneď po viliahnutí.Z vajec špicatých sa vyliahne kohút ,z vajec oválnejších sliepka.
0 0
majkatorka majkatorka

majkatorka je offline (nepripojený) majkatorka

ja som mala konkretne toto, nepacia sa mi hlavne kokcidiostatika, v malochove by sa nemali davat, to mi poradila veterinarka. tiez gmo

http://www.polnonakuptatry.sk/polnon...ciat-lahky-typ
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

majkatorka Pozri príspevok
ja som mala konkretne toto, nepacia sa mi hlavne kokcidiostatika, v malochove by sa nemali davat, to mi poradila veterinarka. tiez gmo

http://www.polnonakuptatry.sk/polnon...ciat-lahky-typ
Ako laik neviem posúdiť čo sú tie kokci...ale viac mi vadia tie GMO
0 0
majkatorka majkatorka

majkatorka je offline (nepripojený) majkatorka

o kokcidiach a antikokcidiakch je dobry tento clanok

http://www.chovatel-online.sk/index....=160&Itemid=23
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

220870 Pozri príspevok
Kohúta od sliepky rozonáte podľa hrebeňa,hneď po viliahnutí.Z vajec špicatých sa vyliahne kohút ,z vajec oválnejších sliepka.
to ten hreben tlačí na škrupinu ?
1 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Zdravim, prosim vas viete mi poradit, syn sa boji sliepok co by ste poradili aby sa uz nebal?? :-) rychle odpovede chcem ho ten zlozvyk odnaucit :-(
0 0
ajuschka ajuschka

ajuschka je offline (nepripojený) ajuschka

fuuu tak strach zo sliepok som este veru nezazila, ja nase pipiny zboznujem, su take sproste az su zlate
minuly tyzden som dokupila 9 tyzdnove kurence, na tie je radost pozerat.
skus mu kupit 2-3 taketo mensie pipce, a nechaj ho krmit a tak, oni za nim potom budu chodit ako psiky nase zacali takto pochodovat po 3 dnoch
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Aha, my mame 19týždňové mládky nosnice, a uz ich mame 1,5tyzdna a este nenesu vajcia co im mame pridavat do stravy co je najlepsie alebo co mame urobit aby uz zacali konecne niest???Kupili sme zmesku a tu zaciname obmienat za vselijaky odpad z pekarne, zihlavu im zacinam davat atd....neviete v com je chyba???? :-)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mladé sliepky začnú znášať až keď bude teplo najskôr v máji.
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Aha, ake zmesky su najlepsie pre nosnice s akymi zmeskami mate vyborne skusenosti v znaske???Neviete aka je zmes hobby plus???Ked chcem male kuriatka a mam 19tyzdnove sliepky kedy sa mi mozu narodit je mozne ze sa vyliahnu kuriatka aj bez pritomnosti kohuta v domacnosti???
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

12matess3 Pozri príspevok
Aha, ake zmesky su najlepsie pre nosnice s akymi zmeskami mate vyborne skusenosti v znaske???Neviete aka je zmes hobby plus???Ked chcem male kuriatka a mam 19tyzdnove sliepkykedy sa mi mozu narodit je mozne ze sa vyliahnu kuriatka aj bez pritomnosti kohuta v domacnosti???
Tá posledná otázka je tak rozkošne naivná aj pre mňa a to som živú sliepočku videla iba ako dieťa.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

12matess3 Pozri príspevok
Aha, ake zmesky su najlepsie pre nosnice s akymi zmeskami mate vyborne skusenosti v znaske???Neviete aka je zmes hobby plus???Ked chcem male kuriatka a mam 19tyzdnove sliepky kedy sa mi mozu narodit je mozne ze sa vyliahnu kuriatka aj bez pritomnosti kohuta v domacnosti???
Tak jedine, ze si donesies vajka od susedov, kde toho kohuta budu mat. )) Ak nemas liahen, tak musis pockat, kym sa ti rozkvoka kvocka. Nam si prave vcera zmyslela - konecne! To spoznas podla toho, ze sliepka bude cela najezena chodit a vydavat iny kvokavy zvuk a stale bude sediet.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

12matess3 Pozri príspevok
Zdravim, prosim vas viete mi poradit, syn sa boji sliepok co by ste poradili aby sa uz nebal?? :-) rychle odpovede chcem ho ten zlozvyk odnaucit :-(
Aky je stary syn? Preco sa ich boji? Niekedy na neho zautocili? Alebo ich len v zivote nevidel a nepozna ich chovanie na dvore? Ak je to ten druhy pripad, tak sa len treba zoznamovat s ich spravanim, aby chapal, ze sliepky k nemu idu, lebo im nosi papat a pod.
Ked som bola mala, zautocil na mna cinsky kacer, este nikdy som tak rychle nepreliezla plot. Mozno sa to bude zdat milovnikom zvierat (k tym sa pocitam aj ja) drsne, ale mne mamastara vycvicila ego, ked mi hovorila - "ty si tu sefka, si clovek a si ich panom a aj oni to musia chapat - "ked sa k tebe priblizi nasrdeny kohout, kacer, poriadne ho kopni, ze preleti az k tretim susedom a on sa nauci, kde je sever". A pochopili sme sa. Aj teraz sa nam obcas vyliahne nejaky jedinec s velkym sebavedomim, ale rychlo si zvykne, kto je panom. Ja ich casto vsetkych pestujem, davam pozor na hlavu, nedavam si k ociam a oni su na to zvyknute...
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Aha, takze Chokma som prijemne prekvapeny co si mi porozpravala osliepkach atd... . Ake kohuty su najmenej agresivne???Aky druh k nosnicciam postaci kedy by som mohol mat kuriatka ked mam 19tyzdnove sliepky a kolko kuriatok sa moze vyliahnut, od-do???Naco sluzia vlastne tie liahne co sa predavaju v roznych obchodoch k comu je to dobre tam sa mi vyliahnu kuriatka aj bz kohuta ci ako???
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

12matess3 Pozri príspevok
Aha, ake zmesky su najlepsie pre nosnice s akymi zmeskami mate vyborne skusenosti v znaske???Neviete aka je zmes hobby plus???Ked chcem male kuriatka a mam 19tyzdnove sliepky kedy sa mi mozu narodit je mozne ze sa vyliahnu kuriatka aj bez pritomnosti kohuta v domacnosti???
trocha prírodopisu prirodzeným cyklom vajíčka sa vytvárajú bez ohľadu na to či boli oplodnené alebo nie, žiadne vajíčko ktoré nebolo oplodnené sa od určitého štádia nebude vyvíjať ďalej je to jedno či kuracie rybacie alebo cicavcov. Takže nie nevyliahnu sa
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

12matess3 Pozri príspevok
Aha, takze Chokma som prijemne prekvapeny co si mi porozpravala osliepkach atd... . Ake kohuty su najmenej agresivne???Aky druh k nosnicciam postaci kedy by som mohol mat kuriatka ked mam 19tyzdnove sliepky a kolko kuriatok sa moze vyliahnut, od-do???Naco sluzia vlastne tie liahne co sa predavaju v roznych obchodoch k comu je to dobre tam sa mi vyliahnu kuriatka aj bz kohuta ci ako???
Ak je kohút pán na svojom dvore nie je agresívny(na kohútie zápasy sú pripravované, jednak týraním a jednak trénovaním atď) jeden kohút = 12 sliepok. neriešiš to veľmi komplikovane? lacnejšie ťa vyjde kúpiť hotové jednodňové kuriatka ktoré si objednáš podľa toho čo z nich chceš mať buď mäsové typy alebo na znášku takto sú aj vyšľachtené
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Aha, este raz sa pytam jeden clovek mi tu povedal, ze ked som kupil 18tyzdnove sliepky, ze zacnu znasat az nejak v Maji ked bude teplo, povedali mi ze uz by mali zacat znasat uz ich mam 1,5tyzdna, kedy by mohli uz zacat znasat mozem to nejak ofplivnit???
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

12matess3 Pozri príspevok
Aha, takze Chokma som prijemne prekvapeny co si mi porozpravala osliepkach atd... . Ake kohuty su najmenej agresivne???Aky druh k nosnicciam postaci kedy by som mohol mat kuriatka ked mam 19tyzdnove sliepky a kolko kuriatok sa moze vyliahnut, od-do???Naco sluzia vlastne tie liahne co sa predavaju v roznych obchodoch k comu je to dobre tam sa mi vyliahnu kuriatka aj bz kohuta ci ako???
Zas to prosim ta neber tak, ze si syn bude kopat do vsetkeho, co okolo neho prejde - pre istotu... Najlepsie ta nauci pozorovanie. Ja som mala skusenost s tym kacerom - ale pochybujem, ze by sa pustil do dospeleho, to som bola male dieta. A od viacerych som pocula aj o kohutoch - ze si dovolili na male deti. Ale to je prosto tak - ze sa pravdepodobne citili niecim ohrozeni, alebo videli v malom dietati rovnocenneho supera, a pod.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

12matess3 Pozri príspevok
Aha, my mame 19týždňové mládky nosnice, a uz ich mame 1,5tyzdna a este nenesu vajcia co im mame pridavat do stravy co je najlepsie alebo co mame urobit aby uz zacali konecne niest???Kupili sme zmesku a tu zaciname obmienat za vselijaky odpad z pekarne, zihlavu im zacinam davat atd....neviete v com je chyba???? :-)
v tejto téme dosť fundovane vystupuje peter z bratislavy tak sa ho spýtaj cez ss
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať