Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

je to prirodzený proces prchnutia peria u sliepok. Musíš počkať až preprchnu a potom zase začnú niesť. Teraz je už však krátky deň, tak im musíš prisvietiť večer, aby sa mohli do sýta na noc nažrať a mali energiu na tvorbu vajec. Podstatná je aj plnohodnotná strava a zateplenie kurína, aby nepretvárali zjedené živiny na teplo, ale na vajcia.
Pokial však majú vaic ako 2 roky, tak viac zožerú ako znesú. treba obnoviť hejno
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Pomaly sa začína predlžovať deň a sliepočky sa pripravujú na jarnú znášku. Ak si chcete na jar naliahnuť kuriatka, je potrebné sliepkam zabezpečiť plnohodnotnú výživu a pšenicu doplniť aj špecialnou zmeskou pre produkčné nosnice napr. REPRO od českej frimy Energys, resp. niečo podobne od slovenskej Verse Laga. Pokiaľ aj kohúty budú mať zvýšený prísun vitamínu "E", budú mať väčší záujem o sliepky v kŕdli a zvýši sa tým aj oplodnenosť vajec. Aby ste ich na marec vhodne stimulovali, je potrebné už teraz pomaly začať s prisvecovaním večer i ráno, aby sa im predlžil deň.
Drazdanky-1T2.jpg  
AR,LA,Biel2.jpg  
DSCF0822.jpg  
Bi 1dňové2.jpg  
HO 1dňové5.jpg  

1/1
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Prvé dve liahne sú už úspešne vonku a najstaršie kuriatka už sú tiež mimo vyhrievanej odchovne. v sobotu 29.3. sa vyliahli čierno-čierne Ayam cemani a Bielefeldky. V sobotu 12.4. sa budú liahnuť ešte Araucany, Orlovky a Ayam cemani, Sasexsky porcelnánové a faverolky lososové.
IMG_1408.JPG  
IMG_1419.JPG  
IMG_1420.JPG  
1/1
3 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Ďalšia várka vyliahnutých kuriatok (Araucany. Laflešky, Pavlovské, Orlovky, ,...) bude v sobotu 26.4.
Brinsea-8.JPG  
Orlowki.JPG  
DSCF3582.JPG  
DSCF3377.JPG  
Pavlovske 011.jpg  

1/1
2 0
Roman Kyselica Roman Kyselica

Roman Kyselica je offline (nepripojený) Roman Kyselica

Dobry den.Chcel by som Vas poprosit o identifikaciu sliepociek.Jedna sa asi o znaskove hybridy Dominant.Kupoval som ich udajne vo veku 15 tyzdnov a momentalne by mali mat 23 tyzdnov.Sliepky nie a nie znasat vajicka.Maju vybeh cca 450m2 na travniku,novy kurin,znaskove hniezda.Co sa tyka krmenia tak maju zmesku pre nosnice a srotovanu psenicu,varene zemiakove supy,suchy chlieb.Moze byt ze ma predavajuci zavadzal ohladom veku nosnic? Preluskal som celu diskusiu.Dakujem za odpoved.
Naposledy upravil Roman Kyselica : 11.05.14 at 16:22
20140511_160821.jpg  
20140511_155741.jpg  
20140511_160725.jpg  
20140328_172332.jpg  
20140328_172300.jpg  

1/1
0 0
janii janii

janii je offline (nepripojený) janii

Môj muž vám pozbíja akýkoľvek kurín, ak chcete kuk: http://zvierata.bazos.sk/inzerat/361...re-sliepky.php
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Roman,

ťažko povedať, v čom je príčina.
Mne napr. Maransky začali znášať už ako 5 mesačné. U nosných hybridov by to tiež malo byť najneskôr vo veku 6 mesiacov.
Od koho si ich kupoval? Na farme, alebo od niekoho z dvora či na burze, čo si sám doma naliahol krížencov od hybridov?
Nosný hybrid je finálny účelový kríženec na produkciu vajec, ktoré dodávajú špeacializované farmy. Jeho potomstvo je však už temer bezcenným bastardom, keďže nikto nevie povedať ake bude mať vlastnosti.
V prídomových podminekach však ani nosný hybrid nedosiahne reklamovanú znášku 300 vajec ročne.
Odporúčam preto čistokrvné plemená sliepok, od ktorých si potom môžete aj naliahnuť kuriatka, ktoré budú mať rovnaké valstnosti ako ich rodičia.
Araucany-modre07.jpg  
Biel2005-4.jpg  
DSCF3548.JPG  
IMG_1011.JPG  
Fenix-or.kr. (2).JPG  

IMG_1384.JPG  
Forverky-hejno.jpg  
Ha-2010-1.JPG  
IMG_1433.JPG  
1/1
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

janii
Môj muž vám pozbíja akýkoľvek kurín, ak chcete kuk: http://zvierata.bazos.sk/inzerat/361...re-sliepky.php
To je pre koľko sliepok? Strieška koľko rokov vydrží z toho materiálu vo voľnom priestranstve? Je to zateplené, či netreba? Zn. laik.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už počujem po 15 rokoch kohúta v okolí, možno i viac, našťastie z druhej strany od spálne a nie blízko. Už to začína.
0 0
Roman Kyselica Roman Kyselica

Roman Kyselica je offline (nepripojený) Roman Kyselica

Peter dakujem za radu.Sliepky maju momentalne 27 tyzdnov a uz 2tyzdne znasaju vajcka.Takze sme sa dockali.Akurat ta strakata sliepocka nie a nie znasat ale hadam sa dockame aj tam.Kupoval som ich na EXOT burze v Kosiciach.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Prečítala som v inzercii na domáce vajíčka takéto znenie inzerátu:
"CHUŤ PRAŽENICE z vajec volne chovaných sliepok je neporovnateľná. Sliepky ľúbia staré neplesnivé pečivo ap., môžte doniesť. Zeleného majú nadostač,spia na stromoch a majú veľký trávnatý výbeh."

Vysvetlí mi to niekto? Na zimu idú do kurína, alebo na porážku?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Peter pri tom Tvojom poslednom príspevku 8 záber to čo za čudá
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Myslís asi Holokrčky? je to pôvodné uhorské plemeno (z oblasti Sedmohradska), ktoré sa kedysi hodne chovalo aj na južnom Slovensku. Teraz v čistej forme sú skôr raritou, keďže je veľa holokrkých krížencov. Pre príp. záujemcov ešte mám 1 kohúta + sliepočky
IMG_2260.JPG  
IMG_2259.JPG  
IMG_2264.JPG  
IMG_2270.JPG  
IMG_2273.JPG  

IMG_2281.JPG  
1/1
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Hej, tie som myslela. Keď raz budem chovať podobnú háveď , už matne tuším, na koho sa obrátim
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Prvy raz som sa na Poradu prihlasila v auguste ked sa mi liahli kuriatka,dnes mozem povedat,ze som bola ''uspesna'' a pripajam foto ako vyzeraju dnes
IMG_20140830_150517.jpg  
IMG_20141128_103241.jpg  
IMG_20141128_103236.jpg  
IMG_20141128_103202.jpg  
IMG_20141128_103136.jpg  

1/1
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Anika61
Prvy raz som sa na Poradu prihlasila v auguste ked sa mi liahli kuriatka,dnes mozem povedat,ze som bola ''uspesna'' a pripajam foto ako vyzeraju dnes
Anička, gratulujem...Tvoje obavy boli zbytočné...
1 0
Hugo Huhoo Hugo Huhoo

Hugo Huhoo je offline (nepripojený) Hugo Huhoo

vcelar
ako som si precital cele vlakno, mozem sa spytat asi Petra ide jar budes liahnut kuriatka, posles mi ceny kuriatok roznych plemien co liahnes? a este otazka ktore sliepocky nemaju v povahe tendenciu preletovat ploty?
Naposledy upravil Hugo Huhoo : 01.03.15 at 18:38
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Momentálne mám naliahnuté kuriatka veľkých plemien:
Pavlovské kury
Orlovky pestré
Sasexsky porcelánové
liahnuté 7.3.2015 a sú aj na predaj v obmedzených množstvách.
Na 2. otázku je odpoveď v inej rubrike "Zvieratá"
IMG_3551.JPG  
IMG_3553.JPG  
IMG_3519.JPG  
IMG_3559.JPG  
1/1
2 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Nuz na Petera ''nemam''...ale vajicka su kazdy den a kohuty o chvilu,,prec,,,
IMG_20150306_092202.jpg  
IMG_20150306_092209.jpg  
IMG_20150306_092214.jpg  
1/1
2 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať