Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Pomaly sa blížia Velkonočné sviatky, ale vzhladom na zimne počasie to vyzerá skor na "Vianoce" Takže namiesto kuriatok, asi budú velkonočné kapre? To určite nie už sú vyliahnté:
IMG_3518.JPG  
IMG_3522.JPG  
IMG_3551.JPG  
IMG_3553.JPG  
IMG_3555.JPG  

1/1
5 0
Salewa Salewa

Salewa je offline (nepripojený) Salewa

Otazka pre Petra, co myslel tym obmedzenym mnozstvom, lebo by som mal zaujem zalozit si chov kurciat a aspon mat 3 sliepky na vajcia. Cize by som potreboval nieco co bude dobre nosit a ostatne na chov. Chcem sa spytat ci je jedno akeho pohlavia je kura pre konzumaxiu? Dakujem
0 0
Salewa Salewa

Salewa je offline (nepripojený) Salewa

Po tom ako som videl tieto tunely, som sa rozhodol pre chov, ma niekto skusenosti?
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

čo myslel tym obmedzenym mnozstvom, lebo by som mal zaujem zalozit si chov kurciat ?

Chcel som tým len povedať, že nemám farmu, ale hobby chov, takže nemám stovky kureniec na predaj, ale vždy len cca 10-20 kusov z niektorých plemien. Práve sa včera vyliahli Maransky, ktoré znášajú čokoládovohnedé veľké vajcia. Ešte sa vyliahli aj Mechelenské kukučky /veľké belgické a kľudné plemeno/. Takže z tých by som mohol niekoˇko kusov prenechať.
Mechelenky2.JPG  
IMG_2726.JPG  
IMG_3620.JPG  
IMG_3802.JPG  
IMG_3804.JPG  

1/1
2 0
Ninuš B. Ninuš B.

Ninuš B. je offline (nepripojený) Ninuš B.

Včera som si zadovážila mladky. Oplotenie 1,60 m, dnes som z plota dávala dolu jednu sliepku. Vedel by mi niekto poslat foto alebo navod, ako im ostrihať letky? Dakujem velmi pekne
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Zastrihni letky len na 1 krídle, aby nevedeli udržať balanc vo vzduchu.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mária27
Mobilná eko-kosačka...
3 0
Lucka Polakova Lucka Polakova

Lucka Polakova je offline (nepripojený) Lucka Polakova

Ahojte, tak aj my sme si zalozili chov sliepociek. Kupili sme 2 nosnice, asi z klietkoveho chovu chudence :-( a 8 mladok 15 tyzdnovych. Rano im davam miesaninu (chleba, zihlavu, rozne zbytky, nastruhane jablko, zeleninu a pod.) spolu s krmnou zmesou a podvecer im dam zito. Vodu im menim min. 2x za den. Mam aj zopar otazok. Kupila som vapenec krmny, ale co som sa dopatrala ohladom davkovania je 30g na 1kg, je to v poriadku? Do vody im pridavam pripravok Acidomix (neviem ci som to spravne napisala). Dalej by som sa chcela spytat co vlastne sliepky nemozu v ziadnom pripade jest? Comu sa naozaj vyhnut? Pred dvomi dnami som nasla v kurine na zemi zltok, okolo neho bielok a pravdepodone skrupinka, ale ta bola ako papier a trocha krvi, taku gucu. Mozem si myslet, ze to zniesla 1 vajce akoze? Lebo od tych dvoch starych to vajko nebolo, tie znasaju pekne vajicka a hlavne znesu do hniezda...A ked im rano davam zrat do misky, tak oni zacnu uplne bojovat medzi sebou o kazdy kusok, pritom tam maju az az. Nahanaju sa a vykrikuju, je to v poriadku? Dakujem vam za odpovede, som zaciatocnik a snazim sa aj co to postudovat a ak uz je tu nieco podobne pisane tak sa vopred ospravedlnujem. Zo sliepociek mam radost a myslim, ze aj ony si na mna uz zvykaju :-)
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Pridám jednu otázku alebo postreh: doteraz sme mali iba červeno-hnedé sliepky, ktoré v lete bývajú vonku a nebol žiadny problém, nedávno sme dokúpili 8 bielych mládok, a hneď v prvú noc jedna padla za obeť nejakému zvieraťu, ďalšiu noc druhá a odvtedy ich na noc zatvárame. Môže mať ich biela farba vplyv na túto udalosť? Máte podobnú skúsenosť?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Peter z Bratislavy
Zastrihni letky len na 1 krídle, aby nevedeli udržať balanc vo vzduchu.
Ostrihať len jedno krídlo a chvost.
0 0
Salewa Salewa

Salewa je offline (nepripojený) Salewa

Ahojte, niekde som nasiel recept na zrnovu krmnu zmes pre nosnice 4 psenica 2 hrach 1 ovos 1 kukuruca. Velmi im chuti kukurica a hned juvyzobu z misiek, mal by som im dat viac kukurice ked ju tak lubia?
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Ak chceš, aby Ti sliepky stučneli a prestali znášať, tak im len pridaj kukurice. Zaklad je pšenica a kukurica tak do 10%. Najlepššie sú vššak kvalitné granule od Versele Laga, či Enerergys od de Haus. Ja nimi krmim od kuriatka až po znáškový cyklus
IMG_2780.JPG  
IMG_2101.JPG  
IMG_2781.JPG  
IMG_2783.JPG  
IMG_2782.JPG  

1/1
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Veľká noc sa blíži a s ňou aj ďalšie tohoročné kuriatka viacerých plemien, ktoré sa budú liahnuť v sobotu 19.3.2016
IMG_6922.JPG  
IMG_6965.JPG  
IMG_6972.JPG  
IMG_6959.JPG  
IMG_6953.JPG  

IMG_6919.JPG  
IMG_6907.JPG  
1/1
4 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

No krása, radosť na ne pozrieť.
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Kedže máme viacero plemien sliepok, nemusíme na Velku noc fabiť ani vajcia. Laflešky a Pavlovky nesú čisto bile, sasexsky žlté, Barneveldky hnedé a Araucany nesú tyrkysovo sfrabené vajcia
IMG_6818.JPG  
IMG_6819.JPG  
IMG_6817.JPG  
IMG_6932.JPG  
IMG_7087.JPG  

1/1
1 0
ivan n ivan n

ivan n je offline (nepripojený) ivan n

chcel bisom sa vas opitat ked kocka nevisedi vajicka su len zaprdky tak pozem znovu dat pod nu vajicka ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


No "bisom" nepoznám.... skôr poznám "by som".... a kočka žiadne vajcia nevisedí. jedine kvočka a vysedí....
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Mám kuriatka, ženská mi nevedela povedať, že aké sú staré, na krídlach majú pierka ostatok len páperie. Ako ich správne kŕmiť, aby mali vždy v miske žrádlo alebo normálne 2x denne ako väčšie sliepky?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
má niekto takýto výbeh resp niečo podobné? Ako sa tam sliepkam páči? Rozmýšľam takto prepojiť na jeseň výbeh cez časť nízkych plôtikov k susedom so záhradou, kde by mali po zbere výživnú pašu.

https://tojenapad.dobrenoviny.sk/sli...iel-cez-rozum/
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
má niekto takýto výbeh resp niečo podobné? Ako sa tam sliepkam páči? Rozmýšľam takto prepojiť na jeseň výbeh cez časť nízkych plôtikov k susedom so záhradou, kde by mali po zbere výživnú pašu.

https://tojenapad.dobrenoviny.sk/sli...iel-cez-rozum/
"automatická kosačka s doplnkovým hnojením" vieš aká je to ujma na vyvážený psychický vývoj hydiny? poznámka voľný chov musí byť 1,5 m2 na jeden kus hydiny, v prípade COVID 19 je to asi zdvojnásobené, prípade že dostanú vírus vtáčej chrípky, treba ich dezinfikovať v paráku s vriacou vodou a odstrániť pôvodné operenie
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať