Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Peter z Bratislavy Pozri príspevok
Keďže stále mrzne aj cez deň, je dobré, aby sa vajcia zbierali priebežne cez deň (pokiaľ je niekto doma), inak ich mráz potrhá - puknú.

Premrznuté (aj nepuknuté) vajcia sú už nevhdoné na inkubáciu - liahnutie kureniec.
Tiež ich zbieram priebežne, stalo sa keď nikto nebol doma, že bolo vajíčko prasknuté.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Posielam dôkaz o tom, že aj vajcia od rôznych plemien sliepok môžu byť rôzne nielen svojou veľkosťou, ale aj farbou škrupiny.






3 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Perfektné, ja mám rovnaké sliepky, tak aj farba vajíčok je rovnaká, bledohnedá. Niektoré majú malé bodky.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Aby ste mali predstavu, ako môžu vyzerať aj vaše sliepky na znášku, dávam niekoľko čistokrvných plemien. Môžu byť nielen užitočné, ale aj okrasou dvora.




5 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Krásne sliepky.
Ja by som tiež chcela, ale 1. nevieme to a 2. nikam by sme nemohli odísť....
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

To je pravda. keď máte takéhoto koníčka a nemáte niekoho spoľahlivého kto sa Vám o to môže postarať, tak sa na dovolenku mimo domu nedá odísť viac ako na víkend.



1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Aj takéto okrasné sliepočky plemena zdrobnelá Holanďanka chocholkatá dajú občas vajíčko do kuchyne.





1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

V sobotu 9.4. sa vyliahli ´dalšie kuriatka. takýto "nával" bol v liahni na 21. deň, ke´d sa rozhodli opustiť škrupinu.

2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Krásne zvery.Len sliepkam najlepšie pasuje nie betonová dlažba ale piesok.Potrebujú sa v ňom kutrať,zahrabávať ,zbavujú sa tak príživníkov .
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

To majú asi susedia radosť... keď je u Vás tak veselo... Ibaže by boli rovnaká krvná skupina.
Dnes bol v lampárni príbeh o susedoch, ktorí sa nevedeli stotožniť s tým, že ich nový sused je náruživý chovateľ poštových holubov...
Ale sliepočky sú to pjekné... aj ten kikiríkáš...
Len si neviem predstaviť /teda viem, ale nechcem/, aký osud ich stihne, keď prestanú tikať ich slepačie biologické hodiny - skončia v hrnci ako polievka či hydinová pomazánka...?
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Oliwa Pozri príspevok
Len si neviem predstaviť /teda viem, ale nechcem/, aký osud ich stihne, keď prestanú tikať ich slepačie biologické hodiny - skončia v hrnci ako polievka či hydinová pomazánka...?
Tí, čo si to nechcú predstavovať, nemali by to ani konzumovať. Vtedy je však už citlivosť bokom...
Kedysi na dedinách ľudia nezarábali peniaze, len keď náhodou niečo predali na trhu. Bolo teda bežné robiť aj tú prácu, čo dnes za mnohých robia v hydinárskych závodoch. Každý niečo robí, každú prácu musí urobiť niekto.
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mária, vysvetlím a doplním /inak "sranda", že sme sa stretli v takejto "slepačej" téme, tu by som Ťa nečakala .../
Nemala som sa mysli koniec sliepok všetkého druhu, ktoré pobehujú po záhrade a dnes sú tu - zajtra u susedov... Myslela som na to, že majiteľovi týchto "okrasných" čistokrvných sliepok musí byť ľúto po rokoch rozlúčiť sa s nimi, keď s nimi povyhráva všelijaké súťaže a vytvorí si k nim vzťah. Však také plemená, ako na tých fotkách, to je mercedes medzi sliepkami... Ale aspoň nejaký metál či pohár mu asi po nich ostane /netuším, aké ocenenia sa dávajú na chovateľských súťažiach /.

Keď som sa vydala, svokra mala pár sliepok... Už ani neniesli... Manžel hovoril, že už by mohli ísť aj do školy - mali vraj 6 rokov. Aj pomazánka z nich bola tvrdá...
Nuž ale čo, niekto má pre potešenie perzskú mačku - moja svokra mala sliepky...
Ráno ich vypustiť von, voľačo im hodiť a večer zasa zatvoriť - bol to taký jej rituál...

Nie som vegetarián ani vegán... a taká dobrá slepačia polievka nie je zlá...
Ale osobne by som sliepku zabiť nedokázala /možno len keby išlo o život mne /, ani ošklbať, ani ostatné práce s tým súvisiace... to by som radšej zostala hladná...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Tie sliepky by sa po smrti mohli dať aj vypchať a medaily im povešať na krky.
No a čo ja neviem, že je apríl? Aj keď zvyčajne nevykecávam ...

Niečo som sa sliepok nakŕmila. Medzi tými sliepkami vždy zobávali vrabce domáce - nečudo, že ubúdajú ...
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Čo - vrabce či sliepky?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Oboje.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Budem musieť aj ja tento rok obnoviť chov.Ten sajrajt z tesca ma vrcholne uráža.Aspň bude mať suseda s kým pokecať.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Chovám zriedkavé a zvláštne plemená a predovšetkým ako hobby s cieľom dosiahnuť čo najlepšie parametre k priblíženiu sa štandardu daného plemena. Na to slúžia práve výstavy, kde sa každá vystavená kura, či kohút bodujú podľa vzorníka (niečo ako povinné tance v krasolkorčuľovaní). Kým však dochovám 5-6 sliepok vo vyššom štandarde, tak je aj veľa neštandardných, ktoré budú síce znášať vajcia, alebo sa dajú aj zjesť. Takže je to chov nielen pre radosť ale aj pre úžitok ( s výnimkou okrasnej hydiny).
Za tie roky som už aj pár ocenení dosiahol, či už na miestnej, alebo aj europskej úrovni.
Niekto chodí na ryby, na huby, či do krčmy - ja chovám zvláštnu hydinu a chodím s ňou na výstavy.
Akurát na veľkonočnú sobotu 23.4. sa mi budú liahnuť kuriatka.

3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tie vaše sliepky toho tuším vyhrali viac ako naši športovci dokopy.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Absolútny súhlas, 220870 ... Ale asi to bude dobrým trénerom...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Vraj práve prijala Európska únia nejakú reguláciu o chove sliepok. Bola upútavka v správach, ale nevidela som to. Neviete, o čo ide? Dúfam, že nie taká volovina, ako bola o zákaze predaja krivých uhoriek.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať