Zavrieť

Porady

Doplnkové dôchodkové sporenie, III. pilier - ktorá DDS?

Zdravím poraďákov. Ktorú DDS mi odporučíte? Aké sú rozdiely vo výnosoch, poplatkoch a pod. Je jednoduché prejsť do inej DDS v treťom pilieri, prípadne je možné sporenie zrušiť? Aké sú sankcie?
Usporiadat
Kichot Kichot

Kichot je offline (nepripojený) Kichot

Prosim ako vyzera aktualny stav poplatkov DDS - 3. pilier? Rozhodujem sa medzi tromi spolocnostami. Mohli by ste mi prip. poslat nejaku aktualnu linku o porovnani DSS, vdaka.
0 0
Miwoslav Miwoslav

Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

Poprosím Vás prišla my zmena účastníckej zmluvy od DDS Tatra banky mám uzavreté DDP od 30.10.2002 žiadne dodatky som zatiaľ nepodpisoval. Teraz sa v dodatku jedna o zmeny zmluvy a dávkového plánu podľa § 87I zákona č. 650/2004 v znení účinného od 1.1.2010 je pre mňa výhodne podpisovať tento dodatok? Vie niekto poradiť?
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Ja som v roku 2009 zrušil doplnkové dôchodkové sporenie. Sporenie som platil 3 roky po 12 000Sk/ rok. Po troch rokoch platenia bola odkupná hodnota 7500 Sk (ak by som platil 4 roky odkupná cena by bola 9500 Sk). Návratnosť vložených prostriedkov je až po 25 rokoch platenia. Preto je na zváženie či uzavrieť takúto zmluvu alebo nie pretože predčasne ukončenie zmluvy je pre klienta značne nevýhodné.
Naposledy upravil doktor01 : 04.02.10 at 17:21
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Jednoznačne AXA , mne sa tam nazbieralo za 4,5 roka viac ako 1500€.

a do odchodu do dochodku mi ešte chyba 24 rokov.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Laco-monter Pozri príspevok
Jednoznačne AXA , mne sa tam nazbieralo za 4,5 roka viac ako 1500€.

a do odchodu do dochodku mi ešte chyba 24 rokov.
to je koľko %na rok
0 0
jobobe jobobe

jobobe je offline (nepripojený) jobobe

Priateľ
Miwoslav Pozri príspevok
Poprosím Vás prišla mi zmena účastníckej zmluvy od DDS Tatra banky mám uzavreté DDP od 30.10.2002 žiadne dodatky som zatiaľ nepodpisoval. Teraz sa v dodatku jedna o zmeny zmluvy a dávkového plánu podľa § 87I zákona č. 650/2004 v znení účinného od 1.1.2010 je pre mňa výhodne podpisovať tento dodatok? Vie niekto poradiť?
Posúvam tému.

Tiež ma zaujíma čo urobiť s dodatkom. Podpísať, alebo nepodpísať?
0 0
llubenka llubenka

llubenka je offline (nepripojený) llubenka

pripájam sa k Miwoslavovi, múdre hlavičky poradte
podpísať alebo nepodpísať zmenu zmluvy? Tatra banka sa ani neunúvala vysvetliť čo to pre nás znamená
vďaka
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Miwoslav Pozri príspevok
Poprosím Vás prišla my zmena účastníckej zmluvy od DDS Tatra banky mám uzavreté DDP od 30.10.2002 žiadne dodatky som zatiaľ nepodpisoval. Teraz sa v dodatku jedna o zmeny zmluvy a dávkového plánu podľa § 87I zákona č. 650/2004 v znení účinného od 1.1.2010 je pre mňa výhodne podpisovať tento dodatok? Vie niekto poradiť?
Nakoľko toto už nesúvisí s témou, bola založená nová téma ohľadne tých dodatkov. Akékoľvek otázky či pripomienky zadávajte tam a tu pokračujte len ak máte otázku súvisiacu so zadaným názvom. Tu je tá nová téma:

dochodkove sporenie - III.pilier - zmena ucastnickej zmluvy po novele zakona
0 0
peter977 peter977

peter977 je offline (nepripojený) peter977

Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac
1. DDS je jediný produkt v rámci EU, ktorý zabezpečuje klientovy v budúcnosti pasívny príjem a je priamo na to vytvorený
2. štát pravidelne % znižuje výšku dôchodkov, tento trend je od vzniku SR a nemení sa. Ak si nebudete vytvárať dôchodok z vlastného, tak budete to mať ťažké
3. DDS je jediný produkt, kde Vám prispieva zamestnávateľ nie z Vašich, ale z jeho financií!
4. Ak hľadáte naj DDS, poradte sa s nezávislým odborníkom, ktorý pracuje so všetkými DDS. Pravidlo, ktorým sa môže riadiť laik je : čím viac klientov má spoločnosť, tým má nižšie poplatky za správu!
5. DDS je produkt, ktorý môže byť doplnení o podporu štátu až do výšky 19 % ročne
6. Pri správne nastavenom DDS je priemerný ročný výnos 3 - 5 %
7. Nikdy sa neriadte pri posudzovaní úrokových sadzieb podľa údajov z minulého roka. Ak chcete vedieť koľko Vám to bude vynášať 20 rokov, tak si pozrite históriu výnosov aspoň za 5 rokov!
8. Riadte sa vlastným rozumom a nie tým, že mne to minulý rok zarobilo 1 % , tak to idem zrušiť, taký ľudia sú a budú vždy vo finančných problémoch, pretože nerozumejú pravidelnému a dlhodobému investovaniu!
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Dobry den, poprosila by som o radu, mam si vybrat medzi Ing. DDP a poistovnou Pokoj, ja by som sa rozhodla pre Ing., je moj odhad spravny? Mam 30 rokov, spori sa do 55, tak ma informoval zamestnavatel, viem, ze v dnesnej dobe sa to tazko rozhoduje, ale aspon priblizne, dakujem...
0 0
henrieta3 henrieta3

Dobry den, poprosila by som o radu, mam si vybrat medzi Ing. DDP a poistovnou Pokoj, ja by som sa rozhodla pre Ing., je moj odhad spravny? Mam 30 rokov, spori sa do 55, tak ma informoval zamestnavatel, viem, ze v dnesnej dobe sa to tazko rozhoduje, ale aspon priblizne, dakujem...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

henrieta3 Pozri príspevok
A prečítala si si celú diskusiu? Kebyže áno, vedela by si, že je to jedno ktorú si vyberieš. Všetky majú rovnaké podmienky pre činnosť, rozdiely v poplatkoch sú len nepatrné a nepodstatné. Hlavné je vedieť, či a do ktorej prispieva tvoj zamestnávateľ.
0 0
henrieta3 henrieta3

Samozrejme, ze kym nieco napisem, vsetko si precitam. Bola som aj na strankach poistovni, su tam velke rozdiely, v 1 su vyssie vynosy, v tej 2.zase poplatky, nie su rovnake. Myslela som si, ze sa ohlasi niekto, kto pracuje pre uvedene poistovne. Robila som svojho casu pre 1 poistovnu, inu, nie pre tu, ktore tu spominam, keby som mala na vyber, vyberiem si tu, ale mozem si vybrat medzi tymito 2, do tych prispieva zamestnavatel, preto som polozila otazku. Zvycajne je stabilnejsia ta vacsia a starsia, v dnesnej dobe, ale ta 2., ktoru spominam ma zase za sebou velku banku. preto sa neviem rozhodnut...
0 0
25rado 25rado

25rado je offline (nepripojený) 25rado

dobry den...
neviem ci moja otazka patrí k tejto teme ,ale neviem si rady tak hladam na nu odpoved....
DDS mam v ING TATRA SYMPATIA uzatvorenu uz 10 rokov. (teraz vo februari 11-teho to bude).Otazka znie ked chcem ju zrusit ako mam postupovat a ci dostanem vsekte peniaze z mojho uctu ktore som si sporil ja a ktore mi daval zamestnavatel....davkovy plan mam 3Z..neviem ci to pomoze...

asi pred 2-ma rokmi som si ju chcel zrusit ale ta pani za PC mi povedala ,ze pridem o vsetke peniaze co mi daval zamestnavatel...,ale tu som sa docital ze ak je zmluva kratsia ako 3 rokov tak pridem o 20% ak je dlhsia ako 3 rokov tak len o 10% ...pocas celeho obdobia som nic nepodpisoval ziadne doplnkove zmluvy ani dodatky ani nic...

v pripade ak viete mi poradit a vieti mi na moju otazku odpovedat napiste mi prosim na radovanferko@centrum.sk

DAKUJEM...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Pridať pochvalu