Zavrieť

Porady

Tip na výlet

Nenašla som tu nič také a tak otváram túto tému,kde by sme mohli dávať tipy na zaujímavé výlety. Môj tip:Soľná baňa v Poľsku. Bolo to veľmi zaujímavé, nádherné obrovské miestnosti pod zemou. Boli sme v 135 metrovej hlbke. Prehliadka trvala asi 2 hodiny. Za ten čas sme prešli asi 2,5km.Blízko je Osvienčim, tak sme vrámci jednodňového výletu stihli ísť aj tam. Pozrite si :http://www.kopalnia.pl/home.php?action=&id_language=&
Ďalší môj tip je zábavný park v Taiansku - Gardaland. Boli sme tam dvakrát a rozmýšľame , že ešte tam pôjdeme.Každý rok tam pribudne nová atrakcia.Za celý deň sa ani nedá všetko stihnúť.http://www.gardaland.it/it/home.php
Usporiadat
sitnan sitnan

sitnan je offline (nepripojený) sitnan

Bohužiaľ na SK neexistuje žiadna destinácia, ktorá by zaváňala tipom na výlet pre deti okolo 3-5 rokov. Možno jedine tak Bojnice, ale tam už asi každý bol.
Príroda je síce pekná, ale to malé deti nebaví.
Aquaparky sú predražené a navyše skôr v lete prístupné.
A nejaké "atrakcie" ako posedenie v dreveničke, vozenie na poníkovi, strúhanie vlastnej lyžičky na jarmoku sú pre mňa neatraktívne a teda aj nezaujímavé.
Škoda, že tu nemáme (pre niekoho možno komerčnú) atrakciu tipu "detský park", nejaké morské akvárium, lunapark a tomu podobné zariadenia.
Človek musí potom do cudziny a a to už míňa inde, iné a nemá z toho úplný komfort, ak je tam aj jazyková bariéra. U nás sa stavajú len "tunely", slovakiaringy, shopping centrá, ale pre deti vo veku od 3 možno aj do 15 rokov NIČ !!!! A pritom by možno stačila len jedna lokalita zastrešujúca viac atrakcií.
Takže ak sa do mňa obujete, oki, ja to prežijem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sitnan Pozri príspevok
Bohužiaľ na SK neexistuje žiadna destinácia, ktorá by zaváňala tipom na výlet pre deti okolo 3-5 rokov. Možno jedine tak Bojnice, ale tam už asi každý bol.
Príroda je síce pekná, ale to malé deti nebaví.
Aquaparky sú predražené a navyše skôr v lete prístupné.
A nejaké "atrakcie" ako posedenie v dreveničke, vozenie na poníkovi, strúhanie vlastnej lyžičky na jarmoku sú pre mňa neatraktívne a teda aj nezaujímavé.
Škoda, že tu nemáme (pre niekoho možno komerčnú) atrakciu tipu "detský park", nejaké morské akvárium, lunapark a tomu podobné zariadenia.
Človek musí potom do cudziny a a to už míňa inde, iné a nemá z toho úplný komfort, ak je tam aj jazyková bariéra. U nás sa stavajú len "tunely", slovakiaringy, shopping centrá, ale pre deti vo veku od 3 možno aj do 15 rokov NIČ !!!! A pritom by možno stačila len jedna lokalita zastrešujúca viac atrakcií.
Takže ak sa do mňa obujete, oki, ja to prežijem.
Všetko beriem , len to hrubo vyznačené nie ....

Tých " lokalít " , ktoré zastrešujú tak trochu tie dnešné " atrakcie " už je na Slovensku na jednom mieste viacej a budujú sa ďalej ....
Myslím tým ..:

- Národné tenisové centrum
- Národný hokejový štadión
- Národný futbalový štadión


No a potom máme jednu veľkú atrakciu - národnú ...

- Parlament SR

ale ten na výlety sa veľmi nehodí , no a pre mládež , to už vonkoncom nie ...!!!
0 0
tilia tilia

tilia je offline (nepripojený) tilia

Donovaly Habakuk, rozprávkova krajina pre deti.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

tilia Pozri príspevok
Donovaly Habakuk, rozprávkova krajina pre deti.
...súhlasím, už som o tom písala pozri Výlety po Slovensku.
A ešte máme hrady a zámky, organizujú sa tam aj detské predstavenia, pozri aj marmon.sk - stredoveký vojenský tábor - Stará Ľubovňa... aj keď toho pre malých Slováčikov tu nie je veľa, vygooglovať sa dá keď sa dospelákom chce ....
0 0
informatik informatik

informatik je offline (nepripojený) informatik

Mne by sa zas naopak veľmi hodil nejaký fajný tip na výlet pre dvojicu "zaľúbencov".Aby bolo aj čo pozrieť, aj príjemné prostredie....Poradíte? ;-)
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

informatik Pozri príspevok
Mne by sa zas naopak veľmi hodil nejaký fajný tip na výlet pre dvojicu "zaľúbencov".Aby bolo aj čo pozrieť, aj príjemné prostredie....Poradíte? ;-)
Ahoj, odporúčam hotelpermon.sk, wellness - skutočná lahôdka pre dvojicu po náročnej túre, alebo aj jemnej prechádzke. Určite sú v ponuke aj víkendové akcie. Romantika ako z filmu
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
informatik Pozri príspevok
Mne by sa zas naopak veľmi hodil nejaký fajný tip na výlet pre dvojicu "zaľúbencov".Aby bolo aj čo pozrieť, aj príjemné prostredie....Poradíte? ;-)
Pozri tu ... robievali taký víkend pre dvoch.
http://www.atriumhotel.sk/
Hotel je pekný, neďaleko sú možnosti pekných a nenáročných túr.
0 0
informatik informatik

informatik je offline (nepripojený) informatik

Ďakujem,vyzerá to naozaj lákavo,tak snáď sa nám výlet podarí a prežijeme s priateľom krásne spoločné chvílky.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
informatik Pozri príspevok
Ďakujem,vyzerá to naozaj lákavo,tak snáď sa nám výlet podarí a prežijeme s priateľom krásne spoločné chvílky.
Verím, že áno, ja tam chodievam na veľkú noc...a je tam super. Zatiaľ sa nám tam vždy veľmi páčilo.
0 0
fabiajan fabiajan

fabiajan je offline (nepripojený) fabiajan

dobrý večer
čo tak Terchová-Janošíkove diery,Malý a Veľký Rosutec?
Prosiecka dolina alebo Šútovský vodopád?Nenáročný výlet Oravská Lesná-Vychylovka-úvraťový vláčik a krásna príroda.
0 0
fabiajan fabiajan

fabiajan je offline (nepripojený) fabiajan

blízko aj soľná jaskyňa Bochnia,vozí sa vláčikom.
0 0
petra85 petra85

petra85 je offline (nepripojený) petra85

Ak chcete stráviť deň v prírode s deťmi, odporúčala by som EuroSALAŠ v Michalovej pri Brezne...nádherný výhľad na okolitú prírodu Horehronia, atrakcie pre deti (preliezky, hojdačky, prechádzka s Ovečkou Guľôčkou, vedomostný kvíz, športové potreby), skvelé jedlo a salaš funguje ako farma, takže sa tiež niečo nové naučíte alebo dozviete ako to fungovalo kedysi na slovenskom hospodárstve...a majú najlešpí ovčí syr
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Môj tip na výlety je Gemer s nádherným hradom v Krásnej Hôrke a mauzóleom (mimochodom, ak neviete, kam presne máte ísť, nezbadáte ho) a veľmi zachovalým kaštielom Andrássyovcov v Betliari + zopár krásnych jaskýň navôkol.

Vo svete sú len 3 aragonitové jaskyne (Mexiko, Argentína) a z nich je jedna u nás. Ak by takáto atrakcia bola napr. pri Salzburgu, určite by boli tabule už od Viedne. A u nás? nič, ak človek nevie, kde presne má odbočiť, tak veru blúdi.

Pre detičky: hrad Modrý Kameň so stálou expozíciou hračiek a bábik (na konci expozície miestnosť, kde sa detičky môžu ihrať, lebo exponátov sa dotknúť nesmú) a bábkarstva (a na konci zase kopa maňušiek a iných bábok, kde sa deti môžu vyšantiť)
3 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Rozalka Pozri príspevok
Vo svete sú len 3 aragonitové jaskyne (Mexiko, Argentína) a z nich je jedna u nás. Ak by takáto atrakcia bola napr. pri Salzburgu, určite by boli tabule už od Viedne. A u nás? nič, ak človek nevie, kde presne má odbočiť, tak veru blúdi.
Súhlasím, ale treba dopvedať aj b, bol som z tej ospevovanej jaskyne veľmi sklamaný. Chodíme z rodinkou kade tade po pamiatkach a prírode tak trochu mám prehľad. Takže cena vstupu to by som aj prežil myslím že 1200 Sk (niesom si už presne istý, sme 4-členná rodina), ale čo som nevedel rozdýchať a aj som im tam povedal bola cena za foták a kameru. Ked som niekde bol tak cena za fotá bola buď symbolická ( Karlštejn 30 Cz ), alebo som si mohol fotiť koľko som chcel. Dĺžka celej jaskyne je cca 400, myslím.
info.jpg  
vstup.jpg  
1/1
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
V jaskyni treba obdivovať útvary. Pri fotení sa to nedá riadne vychutnať, pretože hľadáš neustále, odkiaľ a čo by si dobre odfotil.

Nemôžeš porovnávať cenu za lístok pre foťák na hrade so vstupným do jaskyne.
Keď som pred 15 rokmi zaplatila vstup za kameru 300 Sk a pri východe som zistila, že video so všetkými jaskyňami Slovenska sa dá kúpiť za 240 Sk, skoro ma vystrelo.

A vstupné si pamätáš dosť zle: dospelí 6 €, študenti 5€,deti 3€, foťák 10 €.
1 0
ropy ropy

ropy je offline (nepripojený) ropy

bobino38 Pozri príspevok
Mohli by ste dať niekto tu nejaké fotky Slovenského raja a nejaké tipy na nenáročné túry? asi tak 2-4 hodinové
daj si googla a nájdeš tam všetky turistické mapy, chodníčky a tieš mnoho fotiek, ja som sa orientovala tiež takto, a pozri si centrum - PODLESOK, máš tam všetko čo potrebuješ na túru, je tam super
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Nebol niekto : www.habakuky.eu ?
Oplatí sa tam ísť?
0 0
Katka 30 Katka 30

Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

kkllc Pozri príspevok
Nebol niekto : www.habakuky.eu ?
Oplatí sa tam ísť?
my sme boli pred dvoma týždňami...myslela som si, že je to väčšie, plus dávam hercom za pútavé hranie rozprávok, staršieho syna (12) zaujala iba kováčska dielňa, inak nič...mladší (8) sa vybláznil aj na preliezačkách... ale hneď vedľa habakuky je horolezecká stena, veľké trampolíny, bobová dráha (z tej boli unesení), sedačková aj kabínková lanovka ... môj názor je, že habakuky sú pre menšie detičky
1 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Teraz v nedelu 25.7.je na Javorine stretnutie bratstva Čechov a Slovakov.Byva tam celodenny program,a aj pre deti.
0 0
Zewa Zewa

Zewa je offline (nepripojený) Zewa

Odporucam navstevu Majstrovstiev sveta v ryzovani zlata, ktore sa uskutocnia v mestecku Zlate Hory na severe Moravy, blizko hranic s Polskom od 16.8.2010 do 22.8.2010.

Zazijete v akcii svetovu zlatokopecku elitu, medzi ktoru patria aj Slovaci - mame niekolkonasobnych majstrov a majsterky sveta a Europy, taktiez nas narodny tim sa pravidelne umiestnuje na prvych troch miestach.

Zlate Hory su v oblasti kde je mozne vidiet aj ine atrakcie, ci uz prirodne, ale clovekom vytvorene. Viac informacii najdete na:
http://www.zlatehory.cz/vismo/osnova...36189&p1=36186
alebo
http://www.goldpanning2010.cz/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať