Zavrieť

Porady

Pestovanie bromélií

Moja dcéry má krásnu broméliu v lete jej nádherne kvitla. Keď ju presádzala mala už asi päť nových výhonkov,z ktroých mi jednu dala. Kázala mi, že ak ju budem polievať, mám vodu liať do stredu (tzv.srdca)a nesmie preschnnúť. Teraz mi však začínajú listy hnednúť a strácajú pružnosť akokeby odhnívali. V čom robíme chybu my,ak ona tak zalieva a jej sa darí. Dá sa jej pomôcť? kým správny spôsobom ju pestovať, v akej zmesi zeminy, na akom stanovišťi sa jej najlepšie bude daríť.
Usporiadat
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ďakujem a čo tvoje Tillandsie? Tie dve mi na 100 percent idú kvitnúť
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Zdravím Vás.
Aj mne sa tento rok ušla na meniny bromélia. Teraz je už odkvitnutá a stredná vyschnutá. Po bokoch narástli zo tri mladé - jedna je už taká polovica z tej hlavnej.
Neviem, čo teraz. Mám tú strednú od tadiaľ ako je vyschnutá vytrhnúť, odrezať a tie mladé odrezať a len tak zasadiť-sami sa zakorenia v zemi?

Ďakujem za rady!
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Lotarka Pozri príspevok
Zdravím Vás.
Aj mne sa tento rok ušla na meniny bromélia. Teraz je už odkvitnutá a stredná vyschnutá. Po bokoch narástli zo tri mladé - jedna je už taká polovica z tej hlavnej.
Neviem, čo teraz. Mám tú strednú od tadiaľ ako je vyschnutá vytrhnúť, odrezať a tie mladé odrezať a len tak zasadiť-sami sa zakorenia v zemi?

Ďakujem za rady!
Ahoj, tá stredná je už úplne zosušená alebo je ešte zelená? Dcérske rastlinky bývajú / no nemusia , záleží od druhu / prepojené koreňom s materskou rastlinkou, takže ak je ešte zelená, dodáva im potrebné živiny, ešte ju oddelovať nemusíš. Ak presadíš, vyber ich spolu z kvetináča a ostrým nožom oddeľ tak, aby si oddelila aj s časťou koreňa materskej rastlinky. Potom by som ti doporučila tú reznú plochu dezinfikovať čiernym uhlím a mladé rastlinnky zasadiť, chvíľu nepolievaj, aby sa rana zahojila. Držím palce a veľa úspechov s pestovaním týchto nádherných rastliniek
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Ďakujem!

Tá stredná má spodné listy ešte zelené a tak do 2/3 je vyschnutá. Vyschnutá časť už aj ovísa. A naviac stále okolo črepníka nachádzam zdochnuté malé mušky.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Lotarka Pozri príspevok
Ďakujem!

Tá stredná má spodné listy ešte zelené a tak do 2/3 je vyschnutá. Vyschnutá časť už aj ovísa. A naviac stále okolo črepníka nachádzam zdochnuté malé mušky.
Tak keď je do 2/3 zoschnutá, skús presadiť tak ako som písala, držím palce . Tie mušky, sú smútnice, darí sa im vo vlhkom substráte, ktoré bromélie potrebujú... Zbavíš sa ich tak, že do pôdy pozasúvaš žlté lepivé doštičky, ktoré kúpiš v záhradníctve. Potom daj vedieť, ako ste dopadli
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Zuzanko asi o dvě nebo tři přijdu ta zima na ně byla moc velká no jo moc se nedaří
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

ra.cermak Pozri príspevok
Zuzanko asi o dvě nebo tři přijdu ta zima na ně byla moc velká no jo moc se nedaří
No to ma mrzí, teraz je ozaj dlhá zima...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dievčatá, ako dopadli po roku a pol Vaše bromálie?
0 0
majušik30 majušik30

majušik30 je offline (nepripojený) majušik30

dobry den.chcela by som vas poprosit o radu,dostala som bromeliu,bola krasna cervena a teraz zacala sa menit-ma hnede listy.polievala som ju len do misky a teraz som sa docitala ze ju mam polievat inac.co spôsobilo to hnednutie listov.da sa s tym este nieco robit??poradte.vopred dakujem.
0 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
ja som mala myslím dve, alebo tri, aj mamina mala. ona je ozaj veľká pestovateľka. obe sme polievali do stredu- do srdiečka a nevydarili sa nám, ani jedna neprežila!! úplne zhnedli, vysušili sa a nič po nich neostalo. myslím, že to nieje polievaním...
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

vždy som túžobne pozerala po tomto kvietku v kvetinárstve ale nikdy som si ho nekúpila. Až som ju nakoniec dostala k sviatku. Mám ju doma už tri mesiace a je stále pekná zelená. Tá červená časť hore sa porozkonarovala a je pekná. Zospodu však vyrašili 4 nové výhonky. Čítala som, že by mali dorásť aspoň do polovice dcérskej rastlinky, ale tu vo vašich komentároch čítam ešte aj o tom vysychaní, že treba počkať až pôvodná rastlinka dokvitne a tak potom ju rozdeliť aj s kúskom pôvodného koreňa. Myslela som, že tá nová odnož bude mať svoj koreň. Ako ste na tom teraz s jej pestovaním ak tu náhodou nazriete jej majiteľky.? Zatiaľ nemám odvahu ju oddeľovať, lebo pôvodná rastlinka má ešte pekné zelené listy.Nejak mi to zobralo zle tú foto, ale dá sa vidieť nové výhonky,.
Naposledy upravil ela77 : 02.04.13 at 09:07
DSC01106.jpg  
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať