Zavrieť

Porady

Pestovanie bromélií

Moja dcéry má krásnu broméliu v lete jej nádherne kvitla. Keď ju presádzala mala už asi päť nových výhonkov,z ktroých mi jednu dala. Kázala mi, že ak ju budem polievať, mám vodu liať do stredu (tzv.srdca)a nesmie preschnnúť. Teraz mi však začínajú listy hnednúť a strácajú pružnosť akokeby odhnívali. V čom robíme chybu my,ak ona tak zalieva a jej sa darí. Dá sa jej pomôcť? kým správny spôsobom ju pestovať, v akej zmesi zeminy, na akom stanovišťi sa jej najlepšie bude daríť.
Usporiadat
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Aj tu pridám foto mojich nových krások
1.jpg  
2.jpg  
1/1
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Posúvam a ďakujem vopred za odpovede.
0 0
dyha dyha

dyha je offline (nepripojený) dyha

Mne sa stalo to isté, stred úplne vyhnil. Vybrala som ho a zvyšok presadila so inej zeminy, ale nevyzerá na to, že by som ho zachránila. Pomôže nám niekto ?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja som ju už raz mala a keď odkvitla a mala výhonky tak sa mi nepodarilo ani z výhonkov zasadiť novú a tá stará tiež zahynula. Teraz mám novú v predajni mi povedali, že málokomu sa podarí ju nanovo vypestovať. Ona kvitne a potom skape, bohužiaľ. Ale aj to stojí za to ju mať doma lebo dlho teší svojim krásnym kvetom.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Mne sa podarilo z jednej vypestovať tri, keď odkvitla, výhonky som rozdelila a zasadila, už sú krásne veľké, ale zatiaľ mi nekvitnú. Presádzala som ich asi pred rokom. Tiež neviem ako sa o ne starať, aby zakvitli.
0 0
Endžinka Endžinka

Endžinka je offline (nepripojený) Endžinka

Martuška práve teraz som čítala ako by mala bromélia kvitnúť.Skúste ju dať do veľkého igelitového vreca s niekoľkými jablčkami a za pár dní by mala začať kvitnúť.Ako jablká začnú hniť,uvoľňuje sa etylén a práve on podporuje kvitnutie broméliám.Nech sa darí a aj ja som si ju dnes kúpila a som zvedavá čo my urobí.Dúfam,že uvidím tie "dcérine výhonky"a v správny čas ich oddelím.pa
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Ďakujem, vyskúšam s tými jabĺčkami, ale keď bude v igelitovom vreci, nezdusí sa mi tam?Ona je už dosť veľká. Listy má asi 25 cm dlhé. Sú krásne zdravé.
0 0
Endžinka Endžinka

Endžinka je offline (nepripojený) Endžinka

Martuška veď uvidíš na tých listoch či žijú...ale myslím si,že bromélia bude ako vo foliovníku, občas trocha vzduchu môžeš pustiť
0 0
Endžinka Endžinka

Endžinka je offline (nepripojený) Endžinka

Koľko nových výhonkov bromélia??Dnes som uvidela na jednej,že my jeden výhoniek rastie a čakám,že ich bude viacej....Kedy asi ich mám presadiť až keď kvet mamy bude úplne odkvitnutý???
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Endžinka Pozri príspevok
Koľko nových výhonkov bromélia??Dnes som uvidela na jednej,že my jeden výhoniek rastie a čakám,že ich bude viacej....Kedy asi ich mám presadiť až keď kvet mamy bude úplne odkvitnutý???
Odnože sa môžu presádzať ak su pribiližne veľké ako polovica materskej rastlinky, takže radšej počkať.

Čo sa kvitnitia týka, dcérske rastlinky môžu zakvitnúť až po 2-3 rokoch od presadenia. Ja som dostala tiž dve nádherné bromélie, takže aj ja dúfam, že sami ich podarí úspešne namnožiť. Sú to nádherné rastlinky, držím vám palce!

a toto sú moje krásavice
Naposledy upravil zuzkahris : 16.06.09 at 19:57
1.jpg  
2.jpg  
1/1
0 0
Endžinka Endžinka

Endžinka je offline (nepripojený) Endžinka

zuzkahris Pozri príspevok
Odnože sa môžu presádzať ak su pribiližne veľké ako polovica materskej rastlinky, takže radšej počkať.

Čo sa kvitnitia týka, dcérske rastlinky môžu zakvitnúť až po 2-3 rokoch od presadenia. Ja som dostala tiž dve nádherné bromélie, takže aj ja dúfam, že sami ich podarí úspešne namnožiť. Sú to nádherné rastlinky, držím vám palce!

a toto sú moje krásavice


...aha,fajn tak budem čakať....Máš ich nádherné a ako Ti tak krásne vykvitli?Hnojila si alebo čooo???Ja som tuto dávala príklad,že som sa dočítala na nete s igel.vrecom spolu s jablčkami treba zakryť rastlinku...ešte raz,máš ich nádhernééé.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ďakujem pekne ! Tieto sú nové, dostala som ich v kvete, ale hnojím ich hnojivom na bromélie a orchidee. Ešte mám Bilbergiu, na ktorú som čakala asi 3 roky aby vykvitla - minulý rok a čakanie stálo za to ! Teraz sú presadené odnože tak uvidím kedy zakvitnutú. O tom jabĺčku som čítala aj ja, veď vyskúšaj a potom napíš ako to dopadlo, držím palce !
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak zacitujem zo svojej mudrej knizky:

väcsine bromelii sa dari v jasnom filtrovanom svetle,pri vyssich teplotach.
zalievat ich treba casto a tym,ktore vytvaraju miskovity stred,treba liat vodu do toho stredu-srdiecka.
pocas vegetacneho obdobia pravidelne vyzivovat-hnojit.
bromelie oblubuju dremovanu zmes na pestovenie:na dno kvetinaca raselinu,potom hrubu prst-triesky kory,perlit ci strk.
perd tym ako oddelite nove odnoze od materskej rastliny,nechajte ich rozvinut sa do typickeho tvaru ruzice.inak by mali velky problem so zakorenovanim.

-bromelie su schopne udrziavat vodu vo svojom strede ale i zo vzduchu svojimi supinami na listoch/tieto vyzeraju ako lupiny,ci hruba muka-takze pozor,nie je to ziadna choroba!/
kvety prezivaju celkovo dost kratko-len co ruzica vytvori hlavicu kvetov,zacne odumierat.
niektore po odkvitnuti vytvaraju plody alebo bobule.okolo celej rastliny sa casom zacnu tvorit odnoze.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Pridám sa do diskusie, lebo jednu sa mi nepodarilo vypestovať, ale keď som si kúpila tu druhú minulého roku, tak po odkvitnutí som zasadila novú rastlinku a zatiaľ veľmi pekne rastie. Nemám ju vo veľmi teplej miestnosti a má krásne tuhé zelené listy. Prihnojujem ju hnojivom na orchidee a bromélie. Uvidíme, čo bude ďalej.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Zuzka, taká istá ako tá tvoja na prvom obrázku mala byť aj tá naša, keď som zadávala tému čo s ňou. Ináš sú obe tvoje prekrásne.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Zitulda Pozri príspevok
Zuzka, taká istá ako tá tvoja na prvom obrázku mala byť aj tá naša, keď som zadávala tému čo s ňou. Ináš sú obe tvoje prekrásne.
Ďakujem Zitulda, a ako sa darí tej tvojej bromélii? Inak dosť dlho trvá, kým mladé rastlinky prvýkrát zakvitnú, 2-3 roky.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Zuzka, ona nám zahynula asi nemáme dobrú karmu v rodine na kvietočky a nedarí sa niektorým. Práve terazmám problém aj s orchidejkami a je mi z toho veľmi smutno. Práve som si pozrela album u jajax...žasnem nad Vašimi krásnymi kvietkami dievčatá. Môj obdiv Vám všetkým patrí. Mne iba a smútok v duši ostáva.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Zitulda Pozri príspevok
Zuzka, ona nám zahynula asi nemáme dobrú karmu v rodine na kvietočky a nedarí sa niektorým. Práve terazmám problém aj s orchidejkami a je mi z toho veľmi smutno. Práve som si pozrela album u jajax...žasnem nad Vašimi krásnymi kvietkami dievčatá. Môj obdiv Vám všetkým patrí. Mne iba a smútok v duši ostáva.
Zitulda, to neverím..., však s kvietočkami ti pomôžeme, aj s orchidejkami, napíš čo sa s nimi deje, pofoť ich a my ti pomôžeme, však sme na porade , a hlavne žiadne , neboj aj ja som sa tu veľa naučila, tak čakám príspevky
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

A rozkvitla mi Vriesea
3.jpg  
4.jpg  
1/1
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

super gratuluji
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať