Zavrieť

Porady

Aká teplota má byť v kancelárii

Dobrý deň,
neviem či som správne zaradila otázku, ale vie mi niekto poradiť či existuje nejaký zákon, kotrý by hovoril o tom aká môže byť minimálna teplota v kancelárkych priestoroch.
Ďakujem vopred
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

MartinkoK Pozri príspevok
Dobrý deň,
neviem či som správne zaradila otázku, ale vie mi niekto poradiť či existuje nejaký zákon, kotrý by hovoril o tom aká môže byť minimálna teplota v kancelárkych priestoroch.
Ďakujem vopred
No tak to by zaujímalo aj mňa. Každý deň nám vypnú kúrenie o 8,00 hod. a dnes to bolo už o 7,15. Robíme od 7,00 hod. Do 15,30 tu každý deň do slova mrzneme.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Pozri Nariadenie vlády č. 247/2006 o podrobnostiach o ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom pri práci

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...47&Rocnik=2006
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Trieda práce 1a - práca po sediačky, administratívne práce

v chladných obdobiach:
teplota optimálna: 20-23 st.C
teplota prípustná: 20-26 st.C
Naposledy upravil Monika Kováčová : 28.10.08 at 10:33 Dôvod: doplnenie v chladných obdobiach, pôv. bolo v lete.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

MartinkoK Pozri príspevok
Dobrý deň,
neviem či som správne zaradila otázku, ale vie mi niekto poradiť či existuje nejaký zákon, kotrý by hovoril o tom aká môže byť minimálna teplota v kancelárkych priestoroch.
Ďakujem vopred
Rieši to nariadenie vlády č. 391/2006 o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách na pracovisko - príloha 1 bod 7:

7. Teplota na pracovisku

7.1. Počas pracovného času teplota v miestnostiach, v ktorých sú umiestnené pracoviská, musí byť primeraná so zreteľom na používané pracovné postupy a fyzickú záťaž zamestnancov podľa osobitného predpisu.5)

7.2. Teplota v odpočívacích priestoroch, služobných miestnostiach, zariadeniach na osobnú hygienu, v jedálňach a v miestnostiach prvej pomoci musí byť primeraná účelu týchto priestorov.

7.3. Okná, strešné okná, svetlíky a sklenené obvodové segmenty musia zabraňovať nadmernému pôsobeniu slnečného svetla vo vzťahu k charakteru práce a pracoviska.


Konkrétne teploty si zase vyčítaš z Vyhlášky MZ SR č. 544/2007 o podrobnostiach o ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom pri práci.

Inak pre kancelárie je optimálna teplota

pre teplé obdobia 23-27 st. a prípustná je 20-28 st. C.

a pre chladné obdobia 20-24 st. a prípustná je 18-26 st.C
2 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

ermon Pozri príspevok
Pozri Nariadenie vlády č. 247/2006 o podrobnostiach o ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom pri práci

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...47&Rocnik=2006
Tento bol už zrušený zákonom 355/2007.
1 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Chobot Pozri príspevok
Rieši to nariadenie vlády č. 391/2006 o minimálnych bezpečnostných a zdravotných požiadavkách na pracovisko - príloha 1 bod 7:

7. Teplota na pracovisku

7.1. Počas pracovného času teplota v miestnostiach, v ktorých sú umiestnené pracoviská, musí byť primeraná so zreteľom na používané pracovné postupy a fyzickú záťaž zamestnancov podľa osobitného predpisu.5)

7.2. Teplota v odpočívacích priestoroch, služobných miestnostiach, zariadeniach na osobnú hygienu, v jedálňach a v miestnostiach prvej pomoci musí byť primeraná účelu týchto priestorov.

7.3. Okná, strešné okná, svetlíky a sklenené obvodové segmenty musia zabraňovať nadmernému pôsobeniu slnečného svetla vo vzťahu k charakteru práce a pracoviska.


Konkrétne teploty si zase vyčítaš z Vyhlášky MZ SR č. 544/2007 o podrobnostiach o ochrane zdravia pred záťažou teplom a chladom pri práci.

Inak pre kancelárie je optimálna teplota

pre teplé obdobia 23-27 st. a prípustná je 20-28 st. C.

a pre chladné obdobia 20-24 st. a prípustná je 18-26 st.C
..tak ja by som chcela vidieť napríklad v parlamente, či by im vyhovovalo sedieť 10 hodín v 18 stupňoch - ohromné
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja som riešila podobný "problém" s teplotou v kancelárii. V lete sme sa sťahovali do nových priestorov a akosi nikomu nevadilo to, že nie odskúšané kúrenie. Asi mesiac som sedela v kancli s teplotou 20,5 stupňa a oblečená v zimnej bunde. Nakoniec som to vyriešila tak, že som si zobrala 4 dni voľno ( nakoľko som bola prechladnutá ) a hneď sa všetko pohlo k lepšiemu. Namontovali mi ďalší radiátor a kúrenie dali na správnu mieru. Takže teraz tu mám cca 23-24 st. a je mi fajn.
Inak majiteľ budovy mi povedal, že 20 stupňov je akurát, že akoby mi mohlo byť zima. Ale sedieť viac ako 9 hodín v takej kose nie je nič moc.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mne sa zda teplota 20,5 stupna dostacujuca. Pri teplote 24 stupnov by som asi sedela pri otvorenom okne. V zime sa clovek aj do kancelarie oblieka inak ako v lete.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

durisovad Pozri príspevok
Mne sa zda teplota 20,5 stupna dostacujuca. Pri teplote 24 stupnov by som asi sedela pri otvorenom okne. V zime sa clovek aj do kancelarie oblieka inak ako v lete.
No ja mám teraz 22,7 stupňa a je mi dobre. Ale aj to iba preto, že pijem horúci čaj. A to nesedím v blúzočke a sukienke.
Naozaj sedieť na stoličke a pohybovať tak prstami maximálne neprospieva k zohriatiu tela.
Okrem toho veľa k pocitu pridáva aj slnko. Bohužiaľ moja kancelária má okno iba na severnú stranu. Takže aj keď svieti, veľmi si ho neužijem.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Kazdy zrejme zinu a teplo vnima odlisne. Ja mam radsej chladnejsie
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

14 stupňov Celzia by stačilo? Ja som mala po príchode do práce v pondelok t. j. včera toľko. A šéf na moju otázku, kedy vyriešia opravu radiátora v mojej kancelárii, tresol dverami.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janka67 Pozri príspevok
14 stupňov Celzia by stačilo? Ja som mala po príchode do práce v pondelok t. j. včera toľko. A šéf na moju otázku, kedy vyriešia opravu radiátora v mojej kancelárii, tresol dverami.
Janka, urob to ako ja, zobrala som si voľno a hneď sa všetko pohlo smerom vpred. Veď on sa zbadá.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

durisovad Pozri príspevok
Mne sa zda teplota 20,5 stupna dostacujuca. Pri teplote 24 stupnov by som asi sedela pri otvorenom okne. V zime sa clovek aj do kancelarie oblieka inak ako v lete.
Sranduješ? Ja som tu doslova mrzla a sedela som v zimnej bunde. A na nohách botasky a to som ich prsty na nohách po 2 hodinkách necítila.
a po príchode domov som zakúrila na 24, čo som sa nemohla zohriať.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak bola v kancelarii teplota 20,5 stupna a ty si mrzla, myslim, ze mate zly teplomer a realna teplota bola urcite menej ako 15 stupnov.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

durisovad Pozri príspevok
Ak bola v kancelarii teplota 20,5 stupna a ty si mrzla, myslim, ze mate zly teplomer a realna teplota bola urcite menej ako 15 stupnov.
nebudem ti odporovať, každá máme svoju pravdu. Ja tvrdím, že pri 20,5 st. mi bolo fakt veľmi zima. Možno keby som mala nejakých tých tukových buniek na sebe viac, možno by mi zima nebola.
0 0
Ataga Ataga

Ataga je offline (nepripojený) Ataga

Zbierka zákonov č. 544/2007
tu je zákon o teplote na pracovisku, mi sme to riešili keď u nás bol na kontrole inšpektor, sám povedal, že je tu chladno a dal to do zápisu, ak sa nedá dohodúť so šéfom tak to rieš tak
prajem ti už len teplo, viem o čom hovorím dva roky sme sedeli pri 14 až 16 st. "horúčavách"
v zákone sú aj tabuľky o optimalnej teplote
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

janaGT Pozri príspevok
Janka, urob to ako ja, zobrala som si voľno a hneď sa všetko pohlo smerom vpred. Veď on sa zbadá.
Dnes som sa odhodlala a vyhlásila som štrajk. Neviem, či mi to pomôže, ale o 7.00 hod. som mala v kancelárii 10 stupňov .Uvidím, či sa šéfko spamätá ...
Mám obavu, že nie.Keď si pomyslím, koľko mám práce ...ale toto už je do inej témy ...
0 0
mikačok mikačok

mikačok je offline (nepripojený) mikačok

janka67 Pozri príspevok
Dnes som sa odhodlala a vyhlásila som štrajk. Neviem, či mi to pomôže, ale o 7.00 hod. som mala v kancelárii 10 stupňov .Uvidím, či sa šéfko spamätá ...
Mám obavu, že nie.Keď si pomyslím, koľko mám práce ...ale toto už je do inej témy ...

Neštrajkuj.
Firma ti nevytvorila potrebné podmienky = nemôžeš pracovať.
0 0
Ancias Ancias

Ancias je offline (nepripojený) Ancias

Chcem sa opitať pracujem ako predavač a na predajny mame cca 30 stupnov a trašni zvduch klimu nemame otvareme dvere ale potom je prievan a to tiež nieje prijemne chcem sa opitať ako to mam riešiť nedasa tu vobec precovať...dakujem za odpoveď
0 0
KatkaK KatkaK

KatkaK je offline (nepripojený) KatkaK

tak moja skusenosť s terajším zamestnávateľom.. nakoľko máme zle postavenú budovu a nevhodnú štruktúru elektrických rozvodov.... v lete mám v kancli 40 stupnov (pretože keď sa pustí klima okamžite nám vyhodí prúd) a v dnešných dňoch cca 16-17 keďže sa nám nekúri ... včera som sa vrátila z PN do práce a v už mám opäť nádchu .. vidím že to bude dlhá zima, ktorú strávim doma
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať