Zavrieť

Porady

Recepty pri alergii na mlieko a intolerancii laktozy

Dobrý deň, oddnes mám uplne vylúčiť laktozu a teraz neviem čo by som varila. Zeleninu a ovocie zrejme môže ale to nemôžem byť len o zelenine a ovoci. Prosím Vás, kto máte podobný problém a už nejaké skúsenosti, dajte tip, čo také fajne si uvariť. Ďakujem za všetky recepty
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    velvet je offline (nepripojený) velvet

    velvet
    Máš vylúčiť len laktózu, tak nestresuj. Nevar jedlá kde sa nachádza mlieko.
    viem že prvý deň po takomto ortieli je hrozný...prežila som to prednedávnom...ja nemôžem okrem mlieka ani vajcia, zemiaky a paradajky
    A je to v pohode

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    je to v pohode bez mlieka, niekto ho nepije od narodenia, treba jesť makové slíže a ríteše, v maku je niekoľko násobne viac Ca, sú aj oveľa horšie zákazy, napr. nesmieš jesť potraviny s chlorofilom, nakoniec slnko vychádza každý deň a len niekedy je zatiahnuté

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    viktorviktor Pozri príspevok
    je to v pohode bez mlieka, niekto ho nepije od narodenia, treba jesť makové slíže a ríteše, v maku je niekoľko násobne viac Ca, sú aj oveľa horšie zákazy, napr. nesmieš jesť potraviny s chlorofilom, nakoniec slnko vychádza každý deň a len niekedy je zatiahnuté
    To aj také existuje? Také som ešte nepočula. A ty to máš???

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    ja mám alergiu na potraviny v takom rozsahu, že je vždy lepšie napísať čo môžem, ako to, čo nemôžem
    v podstate nemôžem skoro žiadnu zeleninu (výnimka je reďkovka biela, kapusta kyslá, rajčiny cherry a ešte občas napr. vývar, ale vyvarenú zeleninu už nemôžem) a ovocie(tam môžem červený melón, ananas, jahody - toto všetko čerstvé a napr. marhule - iba zavárané- ostatné ovocie ani neviem už, ako vyzerá)... o mlieku už nechyrujem asi 20 rokov a syr môžem len ráno...večer ma zahlieňuje
    akékoľvek korenie alebo napr. mletá paprika, majoránka je pre mňa tabu..
    takže také hrozné to nie je ... ty máš presne stanovené čo nemôžeš, ale ja sa vysypem resp môžem zadusiť aj z toho, čo napr. včera som ešte mohla zjesť ..
    takže netreba to brať ako katastrofu .. jednoducho budeš jesť všetko ostatné, ktoré môžeš..

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    Hlinkovx Pozri príspevok
    ja mám alergiu na potraviny v takom rozsahu, že je vždy lepšie napísať čo môžem, ako to, čo nemôžem
    v podstate nemôžem skoro žiadnu zeleninu (výnimka je reďkovka biela, kapusta kyslá, rajčiny cherry a ešte občas napr. vývar, ale vyvarenú zeleninu už nemôžem) a ovocie(tam môžem červený melón, ananas, jahody - toto všetko čerstvé a napr. marhule - iba zavárané- ostatné ovocie ani neviem už, ako vyzerá)... o mlieku už nechyrujem asi 20 rokov a syr môžem len ráno...večer ma zahlieňuje
    akékoľvek korenie alebo napr. mletá paprika, majoránka je pre mňa tabu..
    takže také hrozné to nie je ... ty máš presne stanovené čo nemôžeš, ale ja sa vysypem resp môžem zadusiť aj z toho, čo napr. včera som ešte mohla zjesť ..
    takže netreba to brať ako katastrofu .. jednoducho budeš jesť všetko ostatné, ktoré môžeš..

    HMM, tak to ti fakt nezávidím, máš to ťažké

    Recepty pri alergii na mlieko a intolerancii laktozy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.