Zavrieť

Porady

Dlhodobá heparínová / warfarínová a pod./ liečba

Je tu niekto na tejto liečbe? Potrebujem pár info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    V začiatku je oveľa lepšia bandaž ako pančuchy.Pri injekčnej liečbe Fraxiparinom nedochádza ku kumulovaniu dávok,je bezpečnejšia,preto ju teraz zvolili.Bohužiaľ,problémy bude mať aj v buducnosti,musí byť stále pod dozorom lekára,dlhodobe lieky,je to ťažká dg.Ano,krvácanie býva pri takejto liečbe,treba mať po ruke preparáty na zastavenie krvácania.Bude sa musieť naučiť s tým žiť.Mrzí ma to.Držím prsty.

    bonita je offline (nepripojený) bonita

    na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac bonita
    Prebehla som si rozne fora , aj ohladom warfarinu, avsak stale mi nie je jasne aka je po tejto liecbe buducnost. Strucne to zhrniem.
    Dcera po artrosk. kolena koncom augusta nedostavala po OP heparin. Dva tyzdne po OP zistena embolia pluc a tromby v celom stehne oper. nohy. 2 tyzdne v nemocnici, krv jej dostali na uroven INR 2,1. Scintigrafia na konci hospit.neukazala ziadny nalez. Prepustena do dom. liecenia s warfarinom 6mg / asi mg?/ denne. Po tyzdni INR 1,9, po dalsom 1,8. Zvysene davkovanie warfarinu na 7,5 mg. Po dalsom tyzdni INR 1,2. Prvy raz sa jej spytali na stravu a povedali, ze sa ma vyhybat vit. K, ktory jej anuluje warfarin. Tak vysadila zeleninu a pod. veci obsahujuce K. Kontrola po 2 tyzdn., teda teraz INR 1,31. Z velmi hustych vlasov jej zostala tretina. Tak jej predpisali Fraxiparin, injecne do brucha 0,8 mg. Na kontrolu pojde po 21.11., ked bude po kontroloe angiologa - ktory jej bude zistovat stav trombozy v nohe. ten jej odmietol predpisat pancuchy, ze az ked pride na kontrolu, hoci vtedy ked unho bola, tam nemal ani nohy. Tak si dodnes bandazuje.

    Informacie sa dozvedame za pochodu alebo z netu. Na stravu nas upozornili az ked boli dlho zle vysledky krvi. Stale kriva, ale nemoze chodit na rehabilitaciu, asi by sa mohli utrhnut tromby a zase putovat. Noha, ked dlhsie chodi ju boli. Bolia ju aj ruky, ked nieco chvilu robi.
    Dnes jej trplo okolo ust a zle videla.

    Mozno mate viacero info od lekara, mozno ste uz nieco nasli na nete.

    Ta INR - vyska 1,2 je ako u zdraveho cloveka? Ak ju ma pr tromboch taku nizku, mozu sa jej tvorit dalsie tromby namiesto aby sa jej rozpustali?

    Ked je INR 2,0 nemoze uz nastat nejake krvacanie, napr. v brusnej dutine alebo cievne do mozgu?

    Porezali ste sa uz a neslo to dlho zastavit?

    Je , az sa zase dostane na uroven 2,0 nieco na co si ma davat pozor?

    Moze ist do prace s trombozou a v liecbe, ak bude praca viac menej sedava? / ak ju prijmu, vobec. Bola by to jej prva praca po SŠ/

    Ked jej namisto warfarinu dali fraxiparin, prestanu je padat vlasy? Lekar jej povedal, ze teraz sa uz nemusi obmedzovat, ked bude na fraxiparine, lebo ten nejde cez zaludok. Znamena to asi, ze zase moze zeleninu? Aj ked s rezervou.

    A citam, ze pri inj. liecbe ma byt casta kontrola, co ak jej ten fraxiparin hodi INR az na 3,0 a zacne mat zase trombocytopeniu / krvacavost/. No ona pojde az o 3 tyzdne.

    Liecbu ma mat min. pol roka na rozpustenie trombov, dalsi pol rok preventivne. Ja to vidim akosi strasne obmedzujuce, zvlast ked aj stale kriva. Navyse strasne pribera. Dodavaju tieto lieky chut do jedla?

    Je mi jasne, ze budem musiet ist s nou do ambulancie a pytat sa aj tam. Len to u nas tak blbo robia, ze doobeda odstoji radu, odoberu krv, a po 14 stej si ide po odstati dalsej rady, pre vysledky. Ak su zle, ide k primarovi na pohovor / je to v DS, neviem ci na hematologii maju aj lekarov, skor len primar a sestry/.

    Aka ju caka buducnost? Podla netu v tehotenstve zase preventivna liecba a cely zivot sa bat vratenia trombozy a prip. embolie, ktory uz moze byt aj fatalna.
    Kludne mi odpovedzte aj cez SS. Ak viete nieco utesujuce, budem rada, ak to nie je take cierne ako to vidim ja.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    moja svokra mala tento problém - embólia pľúc, tiež mala nasadený warfarín, povinné, pravidelné kontroly, už mi nezjedla žiadnu zeleninu - aby náhodou pre istotu - a skolabovala, žiadali sme vymeniť warfarín - lekári radi predpisujú tieto najlacnejšie alternatívy lieku na riedenie - ja by som žiadala lekára, aby warfarín nahradil, je viac možností, to už určí lekár, ale možnosti sú a pre mladé dievča iste aj prospešné, organizmus zeleninu potrebuje, nemusí ho zjesť kilá, ale nemusí sa jej ani vyhýbať
    Mila123 odpovedáš na 9 ročný príspevok.......
    buchač Mila123 (Dnes 16:23) odpovedáš na 9 ročný príspevok.......
    ====================
    ...a čo by si chcela od jedinca, ktorý to pravdepodobne nemá v hlave upratané ?
    ...alebo až príliš upratané....

    Dlhodobá heparínová / warfarínová a pod./ liečba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.