Zavrieť

Porady

splnomocnenie

poslite mi niekto nejake splnomocnenie na danovy urad..abo ako sa to pise, co vsetko..diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    nikulik
    To je dobry napad, skusim to nejako tak sformulovat, dakujem Tono, ale keby ste niekto mali vzor splnomocnenia, budem Vám vdacna.
    Tu je všeobecný vzor

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Splnomocnenie.
    Dole podpísaná Katka Sladká splnomocňujem p.Olinu Smutnu, bytom Košice, Trnkova 18, r.č.800000/4525 k jednaniu s Daňovým úradom.
    Košice, 19,5,05

    majenka21 je offline (nepripojený) majenka21

    majenka21
    diky.. a ako by si sformulovala ked chce ma splnomocnit na vybavenie tej karticky platcu DPH, stratil ho a na zmenu nazvu..

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ivenka, do akej hlbky zodpovedas zatoho cloveka potom pred tym DU ? Nie je to prehodenie zodpovednosti na Tvoje plecia od zakaznika ?

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Chcela by som poprosiť o radu, je potrebné aby zamestnanec, konkrétne ja, aby som mala splnomocnenie od konateľky spoločnosti, že môžem podpisovať výkazy do poisťovní, prehľady na daňový úrad atď? Alebo je to automatické, že ak sa stanem zamestnancom a pracujem s tým, tak nemusím mať splnomocnenie.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Musíš mať splnomocnenie na DU, aj keď si zameestnancom, podpisovať môže konateľ.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    majenka21
    diky.. a ako by si sformulovala ked chce ma splnomocnit na vybavenie tej karticky platcu DPH, stratil ho a na zmenu nazvu..

    Konktrétne:

    Splnomocňujem.............vo veci vybavenia a prevzatia osvedčenia o registrácii plátcu DPH...........


    Notársky overený podpis osoby, ktorá zmocňuje.

    Ak by to bolo všeobecné, zodpovednosť by sa rozšírila na všetky konania na DÚ, preto je lepšie mať niekoľko splnomocnení, konkretizované Soc.poisť, Zdrav, poisť.......atď.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ešte by som sa vrátila k tomu splnomocneniu, takže ak som to pochopila dobre, tak na každu poisťovňu by som mala mať zvlášť splnomocnenie od konateľky. Na daňový ale potrebujem splnomocnenie overené notárom.
    Ale ešte som sa chcela opýtať na manažéra našej spoločnosti, aj on by mal mať splnomocnenie na podpisovanie nejakých dokumentov? Lebo naposledy on podpisoval napr. zmluvu o pripojení na Východoslovenskú energetiku.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    nikulik
    Ešte by som sa vrátila k tomu splnomocneniu, takže ak som to pochopila dobre, tak na každu poisťovňu by som mala mať zvlášť splnomocnenie od konateľky. Na daňový ale potrebujem splnomocnenie overené notárom.
    Ale ešte som sa chcela opýtať na manažéra našej spoločnosti, aj on by mal mať splnomocnenie na podpisovanie nejakých dokumentov? Lebo naposledy on podpisoval napr. zmluvu o pripojení na Východoslovenskú energetiku.
    Aby to splnomocnenie nebolo potrebné pre každý úkon a inštitúciu zvlášť, je možné získať od konateľa firmy tzv. generálne splnomocnenie, keď ťa splnomocní na vykonávanie VŠETKÝCH právnych úkonov za spoločnosť,
    alebo len pre jasne vymedzený okruh činností (všetky sa vypíšu), alebo vo vzťahu ku ktorým inštitúciám (všetky sa vypíšu).

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    To je dobry napad, skusim to nejako tak sformulovat, dakujem Tono, ale keby ste niekto mali vzor splnomocnenia, budem Vám vdacna.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Syn ochádza do zahraničia. Pretože cestuje mimo Európy, chcel by mi dať splnomocnenie na vybavovanie všetkých záležitostí, ktoré by sa počas jeho neprítomnosti mohli vyskytnúť(do tohto obdobia zapadá aj napr. podanie daň. priznania) , ale neviem ako by som to mala naformulovať. Stačí keď uvediem ako je to priložené vo vzore, že na všetky právne úkony?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Nika
    Syn ochádza do zahraničia. Pretože cestuje mimo Európy, chcel by mi dať splnomocnenie na vybavovanie všetkých záležitostí, ktoré by sa počas jeho neprítomnosti mohli vyskytnúť(do tohto obdobia zapadá aj napr. podanie daň. priznania) , ale neviem ako by som to mala naformulovať. Stačí keď uvediem ako je to priložené vo vzore, že na všetky právne úkony?
    Áno, stačí ti tam dať univerzálne splnomocnenie na všetky právne úkony.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    ajobs
    Áno, stačí ti tam dať univerzálne splnomocnenie na všetky právne úkony.

    Ďakujem......

    pool66 je offline (nepripojený) pool66

    pool66
    potrebujem splnomocnenie na zapis privezeneho vozidla zo zahranicia na okresnom urade a na policii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.