Zavrieť

Porady

účtovanie úrokov a dane z úrokov

vpm vpm

vpm je offline (nepripojený) vpm

Poradi mi niekto, ako mám zaučtovať v alfe do PD úroky a daň z úrokov z bankového účtu.Ďakujem.
Usporiadat
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

vpm Pozri príspevok
Poradi mi niekto, ako mám zaučtovať v alfe do PD úroky a daň z úrokov z bankového účtu.Ďakujem.
Prijaté úroky - Príjem na účet, v druhovom členení iný zdaniť.príjem.

Daň z úrokov - Výdavok - banka, v druhovom členení daň z príjmov. Je dobré si vytvoriť členenie - daň z úroku. Pomáha to pri uplatnení zaplatenej dane pri vyplňovaní daňového priznania.
0 0
Ingrid 73 Ingrid 73

Ingrid 73 je offline (nepripojený) Ingrid 73

obyčajná žena
Poradíte mi ako správne účtovať v JU zrážkovú daň, kreditný úrok,daň z úroku?Ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ingrid 73 Pozri príspevok
Poradíte mi ako správne účtovať v JU zrážkovú daň, kreditný úrok,daň z úroku?Ďakujem.
Veď to máš nad tvojou otázkou zodpovedané predsa.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ingrid 73 Pozri príspevok
Poradíte mi ako správne účtovať v JU zrážkovú daň, kreditný úrok,daň z úroku?Ďakujem.

Zrážková daň - VOZD - mzdy, kreditný úrok - POZD - ostatné príjmy, daň z úrokov - VNZD - platba dane.
Naposledy upravil mysimis : 18.01.09 at 18:00
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mysimis Pozri príspevok
Zrážková daň - VOZD - mzdy, kreditný úrok - VOZD - ostatné príjmy, daň z úrokov - VNZD - platba dane.
Zrážková daň môže byť aj z úrokov.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
smith Pozri príspevok
Zrážková daň môže byť aj z úrokov.
Smith, to je pravda, to ma v tej rýchlosti ani nenapadlo.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zákon o dani z príjmov
§6
(5) Príjmom z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti je aj
...
b) úroky z peňažných prostriedkov na bežných účtoch, ktoré sa používajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti

§ 21
(2) Daňovými výdavkami nie sú tiež
....
g) daň podľa tohto zákona,


Povinnosť zrážať daň z úrok ustanovuje § 43
...
(3) Daň z príjmov plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou a neobmedzenou daňovou povinnosťou sa vyberá zrážkou, ak ide o

a) úrok, výhru alebo iný výnos plynúci z vkladov na vkladných knižkách, z peňažných prostriedkov bežných účtov, z účtov stavebných sporiteľov a z vkladových účtov s výnimkou, ak je príjemcom úroku alebo výnosu podielový fond, 66) doplnkový dôchodkový fond, 35) banka alebo pobočka zahraničnej banky94) alebo Exportno-importná banka Slovenskej republiky, 95)

0 0
Ingrid 73 Ingrid 73

Ingrid 73 je offline (nepripojený) Ingrid 73

obyčajná žena
A ako to je s debetným úrokom?Inkaso debetného úroku? Učtovať ho do VOZD ako bežný úrok? Debet majú teraz všetci a tvrdia že na podnikanie...Ďakujem a prepáčte. Chcem mať istotu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ingrid 73 Pozri príspevok
A ako to je s debetným úrokom?Inkaso debetného úroku? Učtovať ho do VOZD ako bežný úrok? Debet majú teraz všetci a tvrdia že na podnikanie...Ďakujem a prepáčte. Chcem mať istotu.
Áno debetný úrok je VOZD.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

smith Pozri príspevok
Áno debetný úrok je VOZD.
... ak ide o úrok platený banke
0 0
Black Black

Black je offline (nepripojený) Black

Ste si isty, ze
kreditny urok = POZD a debetný úrok = VOZD?

lebo ja som pocul o nejakej zmene pri uctovani urokov a ked som pozeral skusobny priklad v alfe tak kreditny úrok sa uctoval

v r.2008 ako POZD - iný
a v r. 2009 ako PNZD - iný


som zaciatocnik, nikoho sa nesnazim pomyliť len si chcem byt isty
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry vecer, chcem sa opytat a uistit VOZD v Alfe davam ako vydavok iny odpocitatelny od zakladu dane a POZD ako iny zdanitelny prijem? Dakujem
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Ja mám zase na výpise super položku, ktorá je:
Pripísanie úroku za nečerpanie, ale je to výdavok.
čiže banka mi pripísala úrok, ale mínusom (výdaj).
Dávam to ako ostatné neodpočítateľné výdaje
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sonka1 Pozri príspevok
Ja mám zase na výpise super položku, ktorá je:
Pripísanie úroku za nečerpanie, ale je to výdavok.
čiže banka mi pripísala úrok, ale mínusom (výdaj).
Dávam to ako ostatné neodpočítateľné výdaje
Je to odpočitateľná položka. Ide vlastne o debetný úrok. Zrejme máte povolený debet, ale nečerpali ste.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Je to odpočitateľná položka. Ide vlastne o debetný úrok. Zrejme máte povolený debet, ale nečerpali ste.
Práveže čerpáme a !dosť". Na účte mám mínusový zostatok.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sonka1 Pozri príspevok
Práveže čerpáme a !dosť". Na účte mám mínusový zostatok.
Aj tak je to výdavok ovpl.zákl.dane.

Zrejme ste ale nevyčerpali celý debet. A banka vlastne ten objem má pre vás "rezervovaný" a za to rezervovanie je úrok z nečerpania.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Aj tak je to výdavok ovpl.zákl.dane.
Ďakujem aj riadny debetný úrok je VOZD??? SZčo totižto dosť vyberá na osobnú spotrebu...... a neviem si predstaviť to všetko pomerne rozpočítavať na jeho spotrebu a spotrebu pre výdavky týkajúce sa firmy.(tak pre istotu VNZD)
Poplatky za výbery jeho osobnej spotreby dávam do VNZD, ostatné do VOZD
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Ale aj pri výbere na osobnú spotrebu je to poplatok banke platený z podnikateľského účtu preto by som účtovala VOZD.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sonka1 Pozri príspevok
Ďakujem aj riadny debetný úrok je VOZD??? SZčo totižto dosť vyberá na osobnú spotrebu...... a neviem si predstaviť to všetko pomerne rozpočítavať na jeho spotrebu a spotrebu pre výdavky týkajúce sa firmy.(tak pre istotu VNZD)
Poplatky za výbery jeho osobnej spotreby dávam do VNZD, ostatné do VOZD
tuta Pozri príspevok
Ale aj pri výbere na osobnú spotrebu je to poplatok banke platený z podnikateľského účtu preto by som účtovala VOZD.

V tomto prípade súhlasím so sonka1. Poplatky banke pri osobných výberoch z podnikateľského účtu určite nie sú VOZD.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

A ked neviem presne rozratat uroky, ktore by mali pripadat na osobnu spotrebu a ktore su na podnikatelsku cinnost?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať