Zavrieť

Porady

Kŕmenie vtáčikov v zime

Prosím prosím kde kúpim krmítko pre vtáčikov? Takú menšiu obyčajnú búdku na zimu, a aby sa mi dala umiestniť na zábradlie na balkón? U nás už dnes napadol prvý sneh. V Baumaxe majú škaredú a ja nemám kto by mi ju vyrobil. Moja stará, čo som si doniesla z Anglicka pred pár rokmi sa mi rozpadla a nedá sa už viac opraviť. Objednala by som si aj cez internet ale nemôžem nájsť žiadnu takú stránku. Poraďte prosím a zachránite tým mnoho hladných chudáčikov. Ďakujem.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Prikladam navod a foto jednoducheho a lacneho krmitka pre vtaky.
Ako material boli pouzite 2 misky pod kvetinace ,kusok plast. trubky, kusok snury na spojenie. Vrchna miska je iba navlecena cez snuru,aby sa dala podvihnut a lahko nasypat dnu krmivo.
Spodny otvor medzi miskou a trubkou staci max.0,5 cm, ked je vacsi,krmivo sa sype dost rychlo,co je skor na skodu,lebo vtaci nesacia zjest a je dost odpadu na zemi.
aaaa.jpg  
bbb.jpg  
1/1
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zopar hladosov

/Fotky su dost nekvalitne,lebo su fotene cez sietku a z dialky.Neda sa ist blizsie k oknu,lebo vtaciky sa zlaknu a hned odlitia /

Neviet ako sa vola ten cierno-bielo-cerveny vtak na 1. fotke?
aaa.jpg  
bbb.jpg  
ccc.jpg  
1/1
4 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ďateľ, si myslím
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Skromné,ale pekné.
16.jpg  
32.jpg  
31.jpg  
27.jpg  
25.jpg  

21.jpg  
1/1
8 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake


....ďateľ ...
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
U mňa na okne, v práci
IMG_1886.jpg  
IMG_1887.jpg  
IMG_1888.jpg  
1/1
8 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja som dala do kŕmidla slnečnicu, sýkorky v počte dva kusy sa objavili dnes t.j. na tretí deň. Trochu pozobali a odleteli. Akurát vrabci sa tam kŕmia, ale tým slnečnica veľmi nešmakuje, keď môžu chodiť ku sliepkam na zrno. Neviem či je tak málo sýkoriek, lebo inokedy priletel celý kŕdeľ. Že by mali inde niečo lepšie?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

wagner Pozri príspevok
Ja som dala do kŕmidla slnečnicu, sýkorky v počte dva kusy sa objavili dnes t.j. na tretí deň. Trochu pozobali a odleteli. Akurát vrabci sa tam kŕmia, ale tým slnečnica veľmi nešmakuje, keď môžu chodiť ku sliepkam na zrno. Neviem či je tak málo sýkoriek, lebo inokedy priletel celý kŕdeľ. Že by mali inde niečo lepšie?
My mame tohto roku sykoriek cele krdle,aj v zahrade,aj na balkone. Nesmieme ani blakon otvarat,lebo nalietavaju dnu
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

arizona Pozri príspevok
My mame tohto roku sykoriek cele krdle,aj v zahrade,aj na balkone. Nesmieme ani blakon otvarat,lebo nalietavaju dnu
Vždy tu boli kŕdle sýkoriek a teraz nič. Vrabcov sú tu celé kŕdle a ťažko sa mi chápe, že sýkorky nie. Rozmýšlam v čom môže byť problém. Slnečnice som nakúpila pomaly na celú zimu a sýkoriek nikde. Snáď ešte prídu.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

wagner Pozri príspevok
Vždy tu boli kŕdle sýkoriek a teraz nič. Vrabcov sú tu celé kŕdle a ťažko sa mi chápe, že sýkorky nie. Rozmýšlam v čom môže byť problém. Slnečnice som nakúpila pomaly na celú zimu a sýkoriek nikde. Snáď ešte prídu.
u nás je ich neúrekom.....kŕmime ich tiež slnečnicou a našich kocúriskov ide o jedu rozpučiť (mačky máme v byte, sledujú ich cez okno, balkón).....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
wagner Pozri príspevok
Vždy tu boli kŕdle sýkoriek a teraz nič. Vrabcov sú tu celé kŕdle a ťažko sa mi chápe, že sýkorky nie. Rozmýšlam v čom môže byť problém. Slnečnice som nakúpila pomaly na celú zimu a sýkoriek nikde. Snáď ešte prídu.
Sýkorky sa živia rôznymi semenami z burín a pod.Pokiaľ budú mať čo vyzobať po chotári tak zbytočne nebudú riskovať pri obydliach ľudí.Vtáčiky by sa mali prikrmovať ,až po niekoľkých dňoch trvalej snehovej prikrývky.Nemajú sa rozmaznávať.Ja mám pre ne tiež nachystyné neúrekom ,ale dostanú až keď bude súvislý sneh.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

220870 Pozri príspevok
Sýkorky sa živia rôznymi semenami z burín a pod.Pokiaľ budú mať čo vyzobať po chotári tak zbytočne nebudú riskovať pri obydliach ľudí.Vtáčiky by sa mali prikrmovať ,až po niekoľkých dňoch trvalej snehovej prikrývky.Nemajú sa rozmaznávať.Ja mám pre ne tiež nachystyné neúrekom ,ale dostanú až keď bude súvislý sneh.
U nás je už sneh,/cca 15 cm) nemajú si čo nájsť na chotári. Preto som im až teraz dala krmidlo. Inokedy mávali krmidlo skôr.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja zase takto.
20121208_153958.jpg  
4 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ktovie, je to Stehlík zelený?
20121208_151951.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gapo Pozri príspevok
Ktovie, je to Stehlík zelený?
kuk......https://www.google.sk/search?q=stehl...w=1280&bih=699
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

my už sme načali 30 kg vrece so slnečnicou, kúpili sme na družstve. Vrabčekovia dostanú zvyšky z kuchyne(ryža, vločky ovsenné), drozdíkom (tí su u nás stále celý rok) sekáme jablká a vrany za záhradou tiež všetko čo sa doma nezje tak už nejde susede pre sliepky, ale vrankám, niekedy si vypýtam aj zvyšky odkrojkov v hypermarkete pri krájacom stroji, lebo ako prišla zima v tú ranu ich máme každé ráno pri záhrade a myslím si že počas jara, leta a jesene určite vyhubia hlovace a myši koľko môžu, tak si tiež zaslúžia.
4 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

kŕmidielko na sídlisku
kŕmidielko.jpg  
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://kukaj.sk/
On-line vtáčie kŕmidlo. Cez deň - paráda! V noci však nechodia.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Pridu vtaci do kazdej budky? Pytam sa, lebo sme im cez vikend zmajstrovali konecne jednu a dali sme ju na balkon. Som vsak na prizemi, tak som ju uviazala hore, kde byvaju v lete kvety, aby neboli tak nizko. Zatial (dnes neviem, nie som este doma) som tam ziadneho vtaka nevidela. Myslite si, ze tam nejake vtaky priletia? Budka ma cca 20x20x15cm a otvor do nej je tusim cca 4cm (najmensi vykruzovak aky sme mali doma). Samozrejme, ze som im tam nasypala aj vtaci zob.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Toto je naša vtáčia reštaurácia. Chodia hlavne sýkorky a vrabce.
DSCF0575.jpg  
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať